Poniedzialek, 30 listopada 2020 r.   Imieniny: Andrzeja, Justyny, Konstantego
Witaj, Społecznosć Lubina gość! Zarejestruj się lub Zaloguj do serwisu | Ilość osób online 32

Portal Lubina


UWAGA! Ten serwis uzywa cookies i podobnych technologii (brak zmiany ustawienia przegladarki oznacza zgode na to) ->>

Praca Lubin
Wiadomości z Lubina
RCS otwiera tor do jazdy szybkiej RCS otwiera tor do jaz...
W niedzielę 29 listopada 2020r. Regionalne Centrum Sportowe startuje z sezonem zimowym 2020/2021. Od godz. 12:00 RCS zaprasza na tor do jazdy sz... »WJECHAŁ SAMOCHODEM OSOBOWYM W ROWERZYSTKĘ! WJECHAŁ SAMOCHODEM OSO...
Nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu rowerzystce poruszającej się w prawidłowy sposób po drodze dla rowerów, było powodem wypadk... »Dziennik Turystyczny – Wander Book || Muzeum Historyczne w Lubinie Dziennik Turystyczny &...
Jesienią tego roku Muzeum Historyczne w Lubinie dołączyło do międzynarodowego projektu turystycznego Wander Book, którego ideą jest stworz... »Licytacje komornicze: Obwieszczenia Licytacje komornicze: ...
Licytacje opublikowane dnia: 27 listopada 2020   Kategoria: mieszkania 1. lokal mieszkalny, lokalizacja: Trzebnica. cena wywoławcza: 2334... »

» archiwum wiadomości

Magazyn elubin.pl

Magazyn elubin.pl

polec prawnika.pl

silesianseo.pll

Twoja wyszukiwarka

Zdrowie
Edukacja
Miasto
Lokale
Czy wiesz, że...?
Czy wiesz, że?...Miasto posiada rozbudowaną sieć ścieżek rowerowych łączących poszczególne osiedla i będących częścią turystycznych szlaków rowerowych powiatu lubińskiego

Pogoda
YoWindow.com
Wybrane wiadomości
Wiadomości z Lubina i okolic

Jak wybrać smartwatch dla dziecka?
Data dodania: 17 listopada 2020 — Kategoria: Wiadomości

Jak wybrać smartwatch dla dziecka?

Na rynku gadżetów, jakimi są smartwatche dla najmłodszych użytkowników, występuje wiele różnych urządzeń, które mają różne funkcje i opcje do wyboru dla rodziców i ich dzieci. Sprawdź, jakie kwestie powinny być dla ciebie najistotniejsze, jeśli kupujesz smartwatch dla pociechy?

1.      Lokalizacja z dużą dokładnością

Jedną z najbardziej istotnych funkcji smartwatcha dla dziecka, która pomaga w wypełnianiu zadań z zakresu kontroli rodzicielskiej, jest lokalizowanie pociechy zawsze wtedy, gdy rodzic chce dowiedzieć się, gdzie w danym czasie się znajduje. Lokalizator w urządzeniach typu smartwatch dla dzieci zwykle korzysta z systemu satelitarnego GPS do wskazywania położenia użytkownika. Na pustej przestrzeni, czyli po prostu na drodze, dokładność takiej lokalizacji sięga nawet kilku metrów, dlatego z dużą precyzją można wskazać, gdzie jest twoje dziecko.

Jednak, kiedy znajdzie się w budynku, o tak dokładną lokalizację będzie trudno, jeśli wykorzystany zostanie wyłącznie system GPS. Sprawdź zatem, czy w kupowanym przez ciebie smartwatchu dla dziecka nie ma innej, alternatywnej lokalizacji, np. przy użyciu sygnału GSM operatorów sieci telefonii komórkowej albo sygnału Wi-Fi. To pomoże w skutecznym uzyskiwaniu wyników lokalizacji w każdym czasie.

Lokalizacja przydaje się jeszcze do jednej kwestii. Jeśli umożliwia ona znalezienie dziecka, to pozwoli też na ustalenie tak zwanych stref bezpiecznych w aplikacji do obsługi smartwatcha. Jeśli dziecko opuści w danym czasie strefę, dowiesz się o tym od razu, dzięki czemu zyskasz czas na reakcję.

2.      Smartwatch jako telefon

Niektóre smartwatche mogą działać nie tylko jako lokalizatory dzieci, ale również telefon komórkowy. Mają oczywiście mocno ograniczoną funkcjonalność pod tym względem i wymagają wykorzystania karty SIM. Warto byś sprawdził przed zakupem, czy smartwatch ma taką kartę w zestawie. Producent Calmean dołącza ją do zestawu z urządzeniem, dlatego nie musisz kupować jej oddzielnie.

Karta SIM pozwoli na to, by dziecko dzwoniło ze swojego smartwatcha do domu czy do kilku zdefiniowanych przez ciebie numerów, a także na to, by odbierało połączenia głosowe. To ty, jako rodzic wykonujący kontrolę rodzicielską nad dzieckiem, ustalasz, jakie numery połączą się z twoim dzieckiem za pośrednictwem smartwatcha.

Telefon w smartwatchu stwarza jeszcze inną ważną funkcjonalność gadżetu dla dziecka – pozwala na wywołanie w sposób dyskretny nasłuchu. Dowiesz się przez to, w jakim otoczeniu jest dziecko. Kontrola rodzicielska sprawowana w ten sposób będzie skuteczna.

3.      Pomoc w każdej sytuacji

Co istotne, sprawdź, czy za pomocą smartwatcha dziecko wezwie pomoc, jeśli zajdzie taka potrzeba. Urządzenia te mają przycisk SOS, a po jego naciśnięciu urządzenie wysyła SMS lub alert w twojej aplikacji, wraz z lokalizacją dziecka. Jeśli np. coś mu się stanie, skręci nogę na boisku, to może w jednej chwili wezwać na miejsce rodzica.

4.      Wygląd urządzenia

Może wydawać ci się, że to najmniej istotny element całego smartwatcha. To, jak wygląda, jaki ma kolor to być może dla ciebie nieważna kwestia, ale dla twojego dziecka to bardzo istotne. Jeśli urządzenie będzie podobało się dziecku, np. będzie takie samo, jak smartwatch kolegi czy koleżanki, z pewnością chętniej pociecha będzie chciała nosić zegarek na nadgarstku, z korzyścią dla rodziców czy opiekunów.

Słowa kluczowe: lubin
Wyślij link znajomemu: http://elubin.pl/wiadomosci,21665.html
Ten artykuł był czytany 120 razy.


brak komentarzy

Napisz komentarz!

Twoje imię: *
Twój komentarz: *
komentarz nie może być dłuższy niż 350 znaków
Znaczniki HTML: Wył.
BBCode: Włączone

Dostępne znaczniki:
[i] pochylenie [/i]
[b] pogrubienie [/b]
[u] podkreślenie [/u]


* - wymagane pola do dodania komentarza.

Wszystkie komentarze umieszczane przez użytkowników i gości portalu są ich osobistą opinią. Redakcja oraz właściciele portalu nie biorą odpowiedzialności za komentarze odwiedzających.


Copyright © 2006-2020 Portal miasta Lubina.
Strona wygenerowana w 0.028 sek.Lubin 1.0