Niedziela, 17 stycznia 2021 r.   Imieniny: Antoniego, Jana, Sabiniana
Witaj, Społecznosć Lubina gość! Zarejestruj się lub Zaloguj do serwisu | Ilość osób online 21

Portal Lubina


UWAGA! Ten serwis uzywa cookies i podobnych technologii (brak zmiany ustawienia przegladarki oznacza zgode na to) ->>

Praca Lubin


Wiadomości z Lubina
Są zdecydowani - nie boją się trudnych warunków, kolejna grupa ochotników wyjechała na poligon w Żaganiu Są zdecydowani - nie b...
To będzie wyjątkowe szkolenie, bo zima nie ułatwi przeprowadzenie zaplanowanych zajęć, ale na szczęście, w przeciwieństwie do koronawirusa, ich n... »Ziemia Lubińska – Chróstnik Ziemia Lubińska –...
W odległości niespełna 5 km na południe od Lubina znajduje się jedna z najstarszych miejscowości w powiecie lubińskim, Chróstnik. Dzieje t... »Nabór wniosków do programu GRUNT TO MIEĆ GRUNT Nabór wniosków do prog...
Program skierowany jest do wszystkich urzędujących sołtysów z terenu całej Polski. Portal Przetargów Rolnych zaprasza do składania ... »ZUS płaci postojowe dla artystów ZUS płaci postojowe dl...
Od piątku 15 stycznia  wnioskować o jednorazowe dodatkowe świadczenie postojowe mogą m.in. twórcy, artyści oraz technicy wspomagający... »

» archiwum wiadomości

Magazyn elubin.pl

Magazyn elubin.plpolec prawnika.pl

silesianseo.pll

Twoja wyszukiwarka

Zdrowie
Edukacja
Miasto
Lokale
Czy wiesz, że...?
Czy wiesz, że?...2-4.09.1995 Obchody 700-lecia Lubina

Pogoda
YoWindow.com
Wybrane wiadomości
Wiadomości z Lubina i okolic

KGHM w Solidarnościowym Korpusie Wsparcia Seniorów - działamy na Dolnym Śląsku
Data dodania: 24 listopada 2020 — Kategoria: Wiadomości

KGHM w Solidarnościowym Korpusie Wsparcia Seniorów - działamy na Dolnym Śląsku

Paczki z pomocą, posiłki, środki ochronne – KGHM angażuje się w działania w ramach Solidarnościowego Korpusu Pomocy Seniorom. Pracownicy firmy, we współpracy z domami opieki społecznej i Caritasem, na bieżąco odpowiadają na potrzeby osób starszych z całego regionu. KGHM przeznaczył niemal 400 tysięcy złotych na wsparcie działań wolontariuszy.

KGHM wraz z regionalnymi Ośrodkami Pomocy Społecznej, Caritasem i lokalnymi organizacjami, zaplanował działania zwiększające bezpieczeństwo i komfort seniorów na Dolnym Śląsku. Tylko w tym tygodniu wolontariusze KGHM pojawią się m.in. w Głogowie, Chojnowie i Chocianowie. Pracownicy firmy i lokalne organizacje wsparte przez KGHM przygotują i przekażą paczki z żywnością oraz będą dystrybuować ciepłe posiłki.

Pomoc w liczbach

Łączne zaangażowanie KGHM w ramach Solidarnościowego Korpusu Pomocy Seniorom wyniosło do tej pory ponad 380 tys. zł. Pomoc trafi do ponad 28 tys. osób starszych w regionie.

-Przygotowaliśmy kompleksowy pakiet wsparcia dla osób starszych z Dolnego Śląska. Przeprowadziliśmy, w koordynacji z przedstawicielami rządu, samorządami i pracownikami opieki społecznej, szczegółowe analizy potrzeb, tak, by pomoc była naprawdę skuteczna. Korpus Wsparcia Seniorów to jedna z najważniejszych rządowych inicjatyw, działających w skali całego kraju. Pomaga wytrwać w izolacji najbardziej narażonym członkom naszych społeczności. Pokazuje w pełni odpowiedzialność za seniorów i jest sprawdzianem naszej międzypokoleniowej solidarności. Wspieramy ją z pełnym zaangażowaniem. Bardzo dziękuję wolontariuszom za udział w działaniach – powiedział Marcin Chludziński, Prezes Zarządu KGHM Polska Miedź S.A.

Wspieramy i działamy

Fundacja KGHM Polska Miedź S.A. przekazuje ośrodkom pomocy w regionie środki m.in. na zakup produktów spożywczych. Te działania wspierają wolontariusze firmy, którzy czynnie biorą udział w przygotowaniach i dystrybucji poszczególnych darów. W listopadzie Fundacja KGHM wsparła pomocą cztery ośrodki Caritas: Archidiecezji Wrocławskiej, Diecezji Legnickiej, Diecezji Świdnickiej i Diecezji Zielonogórsko – Gorzowskiej. I tak m.in. do seniorów z Wrocławia i okolic w zeszłym tygodniu trafiło blisko 400 paczek żywnościowych.

W pakietach znajdują się najbardziej potrzebne produkty, głównie artykuły spożywcze o długim terminie ważności. To kluczowe, bo w czasie pandemii zakupy są utrudnione i wiążą się z narażeniem zdrowia.

W najbliższym czasie KGHM dostarczy do potrzebujących starszych osób blisko 27 tys. pakietów, zawierających środek dezynfekujący Nitrosept, maseczki oraz broszurę informacyjną dotyczącą prawidłowych zachowań w czasie pandemii. Pakiety z przyłbicami medycznymi i środkami dezynfekcji otrzymają opiekunowie seniorów.

Na poprawę zdrowia i nastroju

We współpracy z lokalnymi organizacjami pozarządowymi z Chojnowa, Lubina i Głogowa wolontariusze KGHM będą przygotowywać paczki dla seniorów. Upominek będzie zawierał nie tylko produkty z dawką witaminy C poprawiającą odporność i słodkościami, ale też kartki z życzeniami świątecznymi.

W ramach strony internetowej zdrowie.kghm.com spółka uruchomiła nowy dział dedykowany seniorom. Zainteresowane osoby znajdą tam porady i wskazówki, jak przetrwać pandemię w dobrej kondycji, a także wiele propozycji: krótkie filmy z instrukcjami, jak zadbać o zdrowie, formę i nawyki żywieniowe w izolacji oraz kursy, propozycje kulturalne czy zaangażowanie w wolontariat.

Zapraszamy do wolontariatu: lokalnego i cyfrowego

Jeśli chcesz wziąć udział w regionalnych akcjach wolontariackich, zgłoś się: wolontariat@kghm.comPodczas wizyt u osób starszych konieczne jest zachowanie zasad DDM – zachowuj dystans, pamiętaj o dezynfekcji i noś maseczkę ochronną.

Odwiedź stronę rządowej inicjatywy Solidarnościowego Korpusu Wsparcia Seniorów wspierajseniora.pl i zgłoś się, jako wolontariusz. Możesz zostać również cyfrowym wolontariuszem.

 

Słowa kluczowe: lubin
Wyślij link znajomemu: http://elubin.pl/wiadomosci,21697.html
Ten artykuł był czytany 93 razy.


brak komentarzy

Napisz komentarz!

Twoje imię: *
Twój komentarz: *
komentarz nie może być dłuższy niż 350 znaków
Znaczniki HTML: Wył.
BBCode: Włączone

Dostępne znaczniki:
[i] pochylenie [/i]
[b] pogrubienie [/b]
[u] podkreślenie [/u]


* - wymagane pola do dodania komentarza.

Wszystkie komentarze umieszczane przez użytkowników i gości portalu są ich osobistą opinią. Redakcja oraz właściciele portalu nie biorą odpowiedzialności za komentarze odwiedzających.


Copyright © 2006-2021 Portal miasta Lubina.
Strona wygenerowana w 0.064 sek.Lubin 1.0