Niedziela, 17 stycznia 2021 r.   Imieniny: Antoniego, Jana, Sabiniana
Witaj, Społecznosć Lubina gość! Zarejestruj się lub Zaloguj do serwisu | Ilość osób online 24

Portal Lubina


UWAGA! Ten serwis uzywa cookies i podobnych technologii (brak zmiany ustawienia przegladarki oznacza zgode na to) ->>

Praca Lubin


Wiadomości z Lubina
Są zdecydowani - nie boją się trudnych warunków, kolejna grupa ochotników wyjechała na poligon w Żaganiu Są zdecydowani - nie b...
To będzie wyjątkowe szkolenie, bo zima nie ułatwi przeprowadzenie zaplanowanych zajęć, ale na szczęście, w przeciwieństwie do koronawirusa, ich n... »Ziemia Lubińska – Chróstnik Ziemia Lubińska –...
W odległości niespełna 5 km na południe od Lubina znajduje się jedna z najstarszych miejscowości w powiecie lubińskim, Chróstnik. Dzieje t... »Nabór wniosków do programu GRUNT TO MIEĆ GRUNT Nabór wniosków do prog...
Program skierowany jest do wszystkich urzędujących sołtysów z terenu całej Polski. Portal Przetargów Rolnych zaprasza do składania ... »ZUS płaci postojowe dla artystów ZUS płaci postojowe dl...
Od piątku 15 stycznia  wnioskować o jednorazowe dodatkowe świadczenie postojowe mogą m.in. twórcy, artyści oraz technicy wspomagający... »

» archiwum wiadomości

Magazyn elubin.pl

Magazyn elubin.plpolec prawnika.pl

silesianseo.pll

Twoja wyszukiwarka

Zdrowie
Edukacja
Miasto
Lokale
Czy wiesz, że...?
Czy wiesz, że?...26.09.1945 Zaczęła funkcjonować szkoła podstawowa przy ul. Odrodzenia 32, nauczanie prowadziły trzy nauczycielki. Czynna była również parafia rzymskokatolicka.

Pogoda
YoWindow.com
Wybrane wiadomości
Wiadomości z Lubina i okolic

W przededniu Dnia Pracownika Socjalnego składamy wyrazy uznania
Data dodania: 25 listopada 2020 — Kategoria: Wiadomości

W przededniu Dnia Pracownika Socjalnego składamy wyrazy uznania

Na co dzień zajmują się wspieraniem osób wymagających pomocy. To nie tylko pomoc  finansowa, ale także materialna, porady i zwykłe ludzkie rozmowy. Jutro Pracownicy Socjalni mają swoje oficjalne  święto i jest to doskonała okazja do tego by tym razem to Ich wesprzeć dobrym słowem, uznaniem i podziękowaniem.

W Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej pracuje 31 osób, oprócz administracji i osób zajmujących się wypłatą różnych świadczeń rodzinnych, są to pracownicy socjalni i opiekunki w terenie. Z danych wynika, że pomocy socjalnej wymaga w naszej gminie od 3 do 5 procent spośród ponad 15 tysięcy wszystkich mieszkańców.

-To bardzo szeroki wachlarz pomocy oferowanej zarówno u nas w ośrodku jak i w terenie. Pracownicy socjalni wspierają podopiecznych w bardzo wielu sprawach począwszy od rozmowy poprzez porady, organizację wsparcia materialnego na  wizytach u lekarza kończąc. Opiekunowie w terenie troszczą się o osoby starsze, schorowane – mówi Bronisława Dul, dyrektor GOPS w Lubinie.

Bronisława Dul zaczęła pracę w pomocy społecznej w 1979 roku w Szklarach Górnych, jeszcze w strukturach Zakładu Opieki Zdrowotnej i od ponad 40 lat zajmuje się pomocą w Gminie Lubin. Została za to w ubiegłym roku odznaczona Złotym medalem za długoletnią służbę  nadanym przez Prezydenta RP.

W imieniu wójta Tadeusza Kielana i swoim, kwiaty oraz życzenia dla wszystkich Pracowników Socjalnych na ręce dyrektor GOPS-u złożył Bartosz Chojnacki, zastępca wójta Gminy Lubin.

– To bardzo ciężka, odpowiedzialna praca wymagająca wiele osobistego zaangażowania. Dziękujemy Wam i w tych trudnych pandemicznych czasach życzymy przede wszystkim dużo zdrowia. Niech Wasza życzliwość wraca do Was na co dzień, życzymy dużo osobistej satysfakcji i codziennego szczęścia – mówił Bartosz Chojnacki.

W okresie pandemii prasownicy GOPS-u dodatkowo współpracują z sanepidem i policją koordynując kwarantanny. Osób na kwarantannie jest dziś w gminie około 350.

Gmina Lubin

Słowa kluczowe: lubin
Wyślij link znajomemu: http://elubin.pl/wiadomosci,21699.html
Ten artykuł był czytany 87 razy.


brak komentarzy

Napisz komentarz!

Twoje imię: *
Twój komentarz: *
komentarz nie może być dłuższy niż 350 znaków
Znaczniki HTML: Wył.
BBCode: Włączone

Dostępne znaczniki:
[i] pochylenie [/i]
[b] pogrubienie [/b]
[u] podkreślenie [/u]


* - wymagane pola do dodania komentarza.

Wszystkie komentarze umieszczane przez użytkowników i gości portalu są ich osobistą opinią. Redakcja oraz właściciele portalu nie biorą odpowiedzialności za komentarze odwiedzających.


Copyright © 2006-2021 Portal miasta Lubina.
Strona wygenerowana w 0.067 sek.Lubin 1.0