Niedziela, 17 stycznia 2021 r.   Imieniny: Antoniego, Jana, Sabiniana
Witaj, Społecznosć Lubina gość! Zarejestruj się lub Zaloguj do serwisu | Ilość osób online 24

Portal Lubina


UWAGA! Ten serwis uzywa cookies i podobnych technologii (brak zmiany ustawienia przegladarki oznacza zgode na to) ->>

Praca Lubin


Wiadomości z Lubina
Są zdecydowani - nie boją się trudnych warunków, kolejna grupa ochotników wyjechała na poligon w Żaganiu Są zdecydowani - nie b...
To będzie wyjątkowe szkolenie, bo zima nie ułatwi przeprowadzenie zaplanowanych zajęć, ale na szczęście, w przeciwieństwie do koronawirusa, ich n... »Ziemia Lubińska – Chróstnik Ziemia Lubińska –...
W odległości niespełna 5 km na południe od Lubina znajduje się jedna z najstarszych miejscowości w powiecie lubińskim, Chróstnik. Dzieje t... »Nabór wniosków do programu GRUNT TO MIEĆ GRUNT Nabór wniosków do prog...
Program skierowany jest do wszystkich urzędujących sołtysów z terenu całej Polski. Portal Przetargów Rolnych zaprasza do składania ... »ZUS płaci postojowe dla artystów ZUS płaci postojowe dl...
Od piątku 15 stycznia  wnioskować o jednorazowe dodatkowe świadczenie postojowe mogą m.in. twórcy, artyści oraz technicy wspomagający... »

» archiwum wiadomości

Magazyn elubin.pl

Magazyn elubin.plpolec prawnika.pl

silesianseo.pll

Twoja wyszukiwarka

Zdrowie
Edukacja
Miasto
Lokale
Czy wiesz, że...?
Czy wiesz, że?...1957 Pierwszy odwiert dotarł do złoża miedzi

Pogoda
YoWindow.com
Wybrane wiadomości
Wiadomości z Lubina i okolic

9 – LETNI CHŁOPIEC WEZWAŁ POLICJĘ GDY OJCIEC BIŁ MATKĘ!
Data dodania: 25 listopada 2020 — Kategoria: Wiadomości

9 – LETNI CHŁOPIEC WEZWAŁ POLICJĘ GDY OJCIEC BIŁ MATKĘ!

Oficer dyżurny lubińskiej Komendy Policji otrzymał zgłoszenie telefoniczne od 9 – letniego chłopca o awanturze w jego domu, gdzie ojciec bije matkę i krzyczy. Niezwłoczne działania policjantów doprowadziły do zatrzymania 60 – letniego mężczyzny, który znęcał się nad swoją żoną oraz małoletnim synem. Tylko w tym jednym dniu obsłużono 3 interwencje domowe, zakończone wszczęciem procedury „Niebieskiej Karty”. Każda przemoc domowa skończy się stanowczą reakcją mundurowych - informuje aspirant Krzysztof Pawlik z lubińskiej policji.

9 – letni chłopiec widząc po raz kolejny awanturę w domu, w trakcie której ojciec uderza matkę, wykręcił numer alarmowy i poprosił o pomoc podając dokładny adres interwencji. Jak wielka musiała być desperacja chłopca i ile musiał wcześniej widzieć i znosić, aby odważyć się na taki krok. Policjanci w błyskawicznym tempie zatrzymali 60 – letniego sprawcę stosowania przemocy domowej i osadzili go w celi. Mężczyzna usłyszał zarzuty znęcania się nad swoją żoną oraz swoim małoletnim synem.

Tylko w tym jednym dniu obsłużono trzy interwencje domowe zakończone wszczęciem procedury „Niebieskiej Karty”. W drugim przypadku osobą zawiadamiającą była sąsiadka, gdzie zatrzymano 37 – latka z Lubina. Tam terror w domu trwał również od dłuższego czasu. W obu przypadkach oprócz zarzutów Prokurator zastosował środki zapobiegawcze. W trzecim przypadku sprawczynią była kobieta w wieku 21 lat, która stosuje przemoc wobec matki. Każda interwencja dotycząca stosowania przemocy domowej, spotka się ze stanowczą reakcją służb mundurowych.

Przykłady te potwierdzają tezę, że „przemoc domowa nie ma płci, ani wieku”. W naszej jednostce prowadzimy ponad 280 postępowań „Niebieskie Karty” i każda z tych kart jest inna. Osobami dopuszczającymi się stosowania przemocy domowej są zarówno kobiety jak i mężczyźni - w różnym wieku. Zdarza się, że sprawcami są osoby niepełnoletnie.

Ważnym jest, aby podnosić świadomość społeczną w tym zakresie. Jeżeli mamy informację o podobnej sytuacji w czyjejś rodzinie, lub jesteśmy świadkami, bądź słyszymy np. przez ścianę odgłosy awantury – nie bójmy się powiadamiać policji. Dzwońmy na numer alarmowy, bądź kontaktujmy się z dzielnicowym. Możemy komuś pomóc a nawet uratować życie.

źródło: Policja w Lubinie

Słowa kluczowe: lubin
Wyślij link znajomemu: http://elubin.pl/wiadomosci,21703.html
Ten artykuł był czytany 88 razy.


brak komentarzy

Napisz komentarz!

Twoje imię: *
Twój komentarz: *
komentarz nie może być dłuższy niż 350 znaków
Znaczniki HTML: Wył.
BBCode: Włączone

Dostępne znaczniki:
[i] pochylenie [/i]
[b] pogrubienie [/b]
[u] podkreślenie [/u]


* - wymagane pola do dodania komentarza.

Wszystkie komentarze umieszczane przez użytkowników i gości portalu są ich osobistą opinią. Redakcja oraz właściciele portalu nie biorą odpowiedzialności za komentarze odwiedzających.


Copyright © 2006-2021 Portal miasta Lubina.
Strona wygenerowana w 0.033 sek.Lubin 1.0