Piątek, 19 kwietnia 2024 r.   Imieniny: Adolfa, Tymona, Pafnucego
Witaj, Społecznosć Lubina gość! Zarejestruj się lub Zaloguj do serwisu | Ilość osób online 85

Portal Lubina


UWAGA! Ten serwis uzywa cookies i podobnych technologii (brak zmiany ustawienia przegladarki oznacza zgode na to) ->>


Fotowoltaika Lubin

Wiadomości z Lubina
Kwietniowe Kino Kobiet z przedpremierą: „Latanie dla początkujących” Kwietniowe Kino Kobiet...
Uwielbiany cykl ponownie znajdzie się w repertuarze kin Helios – mowa o Kinie Kobiet, czyli filmowych spotkaniach, którym towarzyszą... »KAS przejęła nielegalne płyny do e-papierosów KAS przejęła nielegaln...
Funkcjonariusze dolnośląskiej Krajowej Administracji Skarbowej (KAS) przejęli 4 tys. płynów służących do napełniania e-papierosó... »Spektakl „Teatru ze Świetną Nazwą” z Krzeczyna Małego Spektakl „Teatru...
Dlaczego nie tolerujemy „obcych”, a inność traktujemy jak zagrożenie? To pytanie zadają aktorzy „Teatru ze Świetną Nazwą”... »Matczyna emerytura wyższa niż w ubiegłym roku Matczyna emerytura wyż...
Niecałe 60 tysięcy osób dostaje „matczyną emeryturę” z ZUS-u Maksymalna kwota comiesięcznych wypłat z ZUS - wynosi od marca te... »

» archiwum wiadomości


Twoja wyszukiwarka

Zdrowie
Edukacja
Miasto
Lokale

Czy wiesz, że...?
Czy wiesz, że?...7.06.1990 Po pierwszych wolnych wyborach do samorządu Lubina prezydentem miasta zostaje Robert Raczyński a przewodniczącym rady miejskiej Paweł Niewodniczański

Magazyn elubin.pl



Tanie części zamienne w Ucando



polec prawnika.pl

silesianseo.pll






Wiadomosci z Lubina i okolic
Sorbenty i wanny wychwytowe – jak, co i kiedy stosować?
Data dodania: 30 listopada 2020 — Kategoria: Wiadomości

Sorbenty i wanny wychwytowe – jak, co i kiedy stosować?

Prowadzisz przedsiębiorstwo przemysłowo-handlowe, magazyn, fabrykę, gospodarstwo lub jakąkolwiek inną działalność związaną z płynami (zarówno z chemikaliami, jak i cieczami spożywczymi)? Zastanów się nad właściwą formą zabezpieczenia na wypadek wycieku, awarii lub wypadku. Do dyspozycji masz mnóstwo opcji, które ograniczą lub wyeliminują problem w sposób natychmiastowi i bezpieczny. Mowa oczywiście na temat sorbentów i wanien wychwytowych. 

Co i kiedy wybrać? Czym różnią się poszczególne produkty? Gdy do dyspozycji masz tak wiele alternatyw, podjęcie decyzji inwestycyjnej nigdy nie jest proste. Skorzystaj zatem z naszej wiedzy i sięgnij po produkt dostosowany do Twojego profilu firmy. 

Dostosuj sorbenty do rodzaju wykorzystywanych cieczy

Sorbenty mogą być stosowane zarówno w przypadku wody, płynów nieagresywnych (np. spożywczych typu napoje, mleko itp.), paliw, olejów, jak i groźnych chemikaliów. Muszą jednak zostać dopasowane do określonej kategorii cieczy. Do dyspozycji klientów są sorbenty:

  • do olejów, ropy i benzyny,

  • uniwersalne (np. do wody, czy ww. artykułów spożywczych i nieagresywnych płynów przemysłowych);

  • chemiczne.

Sorbenty do olejów, ropy i benzyny – zastosowanie

Słysząc o olejach, ropie i benzynie, większość odbiorców wyobraża sobie stację benzynową lub warsztat mechaniczny. Oczywiście są to miejsca, w których pracownicy najczęściej mają kontakt z tą grupą cieczy, lecz te sorbenty sprawdzą się we wszystkich działalnościach. Jeśli magazynujesz paliwa lub posiadasz i używasz maszyn mechanicznych, musisz przygotować się na ewentualny wyciek. Zawsze więc miej w firmie sorbenty do olejów, ropy i benzyny.

Sorbenty uniwersalne – zastosowanie

Sorbenty uniwersalne mogą przydać się w każdej firmie lub nawet w gospodarstwie domowym. Z ich pomocą posprzątamy niemal każdy nieagresywny płyn w szybki i wygodny sposób. Przydadzą się więc do opanowania sytuacji w momencie wycieku wody, produktów spożywczych, olejów, wyrobów ropopochodnych, a nawet chemikaliów, które nie wykazują właściwości żrących. 

Sorbenty chemiczne – zastosowanie

Sorbenty chemiczne to podstawowy element wyposażenia każdego laboratorium lub magazynu składujące niebezpieczne chemikalia. Żeby chronić otoczenie przed wyciekiem ze zbiorników, warto zabezpieczyć je sorbentem typu rękaw. Dzięki temu awaria zostanie zatrzymana, nim doprowadzi do poważniejszych zniszczeń. Sorbenty w formie maty lub rolki powinny być natomiast eksploatowane na stanowiskach pracy chemików, by w razie przewrócenia fiolki lub szkła laboratoryjnego, płyn został wchłonięty w trybie natychmiastowym.  

Sorbenty sypkie kontra maty, rękawy i poduszki

Maty to klasyczne zabezpieczenie stanowiska pracy w różnego rodzaju laboratoriach. Dzięki temu przewrócenie próbówki lub szkła laboratoryjnego z płynną substancją, nie spowoduje większych komplikacji. Rękawy to z kolei asortyment pozwalający na ograniczenie wycieku z większych zbiorników (np. beczek). Należy rozłożyć je wokół potencjalnego źródła nieszczelności, by płyn nie rozpływał się poza określony obszar. Poduszki absorpcyjne umieszczone wewnątrz wchłoną ciecz i będzie można przejść do sprzątania lub ograniczenia szkód. 

Sorbenty sypkie powinny być natomiast pod ręką we wszystkich działalność gospodarczych – niezależnie od ich profilu. Trzeba jedynie dopasować je pod kątem cieczy (np. stosując sorbenty uniwersalne, do olejów, benzyny i ropy lub chemikaliów). Korzystanie z nich usprawni proces eliminacji substancji płynnej, gdyż wystarczy wysypać granulat na kałużę, zamieść go z podłoża i pozbyć się resztek. 

Kiedy warto wybrać wannę wychwytową?

Wanny wychwytowe to perfekcyjna alternatywa dla obiektów, których posadzka nie jest przystosowana do składowania zbiorników z cieczą. Ustawiając beczki, wiadra lub bańki z płynem na wannach wychwytowych, nie trzeba obawiać się o to, że ewentualny wyciek stanie się przyczyną kontaktu chemikaliów i ziemi lub zniszczeń powierzchni podłoża. Wszystko trafi od razu do wanny, która dostosowana jest do kontaktu z daną substancją.

Pamiętaj, by zawsze inwestować w wysokiej klasy asortyment. Gdy chodzi o wycieki paliwa, olejów lub agresywnych substancji chemicznych (mających destrukcji wpływ na zdrowie i otoczenie), należy zachować szczególną ostrożność. W sklepie Dla-Przemysłu.pl znajdziesz sorbenty uniwersalne, olejowe i chemiczne (w postaci mat, granulatu, rękawów lub poduszek) lub wanny wychwytowe dostosowane do każdego rodzaju cieczy.

 

Slowa kluczowe: lubin
Wyslij link znajomemu: http://elubin.pl/wiadomosci,21725.html
Ten artykul byl czytany 567 razy.


brak komentarzy

Napisz komentarz!

Twoje imie: *
Twoj komentarz: *
komentarz nie moze byc dluzszy niї 350 znakуw
Znaczniki HTML: Wyі.
BBCode: Wlaczone

Dostepne znaczniki:
[i] pochylenie [/i]
[b] pogrubienie [/b]
[u] podkreslenie [/u]


* - wymagane pola do dodania komentarza.

Wszystkie komentarze umieszczane przez uїytkownikуw i gosci portalu sa ich osobista opinia. Redakcja oraz wlasciciele portalu nie biora odpowiedzialnosci za komentarze odwiedzaj±cych.


Copyright © 2006-2024 Portal miasta Lubina.
Strona wygenerowana w 0.014 sek.Lubin 1.0