Czwartek, 24 lipca 2014 r.   Imieniny: Kingi, Krystyny, Antoniego
Witaj, Społecznosć Lubina gość! Zarejestruj się lub Zaloguj do serwisu | Ilość osób online 29

UWAGA! Ten serwis uzywa cookies i podobnych technologii (brak zmiany ustawienia przegladarki oznacza zgode na to) ->>
Casting w LubinieWiadomości z Lubina
Wzrosła ilość rozbojów, zgwałceń oraz przestępstw narkotykowych... Wzrosła ilość rozbojów...
Na koniec czerwca 2014 r. w prokuraturach okręgu legnickiego zatrudnionych było 73 prokuratorów, 6 asesorów i 2 asystentów. ... »Uwaga! Casting do seriali polsatowskich w Lubinie Uwaga! Casting do seri...
Już w sobotę oraz niedzielę (26-27.07) będzie przeprowadzony bezpłatny casting do seriali paradokumentalnych polsatowkiej produkcji tj.: "Pamiętn... »Regaty o Puchar Poloneza... Regaty o Puchar Polone...
Za niespełna trzy tygodnie ponad 100 żeglarzy na 85 jachtach wystartuje w regatach „Poloneza" na wodach Morza Bałtyckiego. Wyścig żeglarzy... »Potrącił rowerzystę i odjechał. Myślał, ze to sarna Potrącił rowerzystę i ...
Prokuratura Rejonowa w Lubinie prowadzi śledztwo w sprawie potrącenia rowerzysty przez samochód ciężarowy, do jakiego doszło 22 lipca 2014... »

» archiwum wiadomości


Reklama


Praca w Niemczech

Twoja wyszukiwarka

Zdrowie
Edukacja
Miasto
Lokale

Czy wiesz, że...?
Czy wiesz, że?...Lubin Górniczy (ruch pociągów pasażerskich do 31 VIII 2010 i zawieszenie z powodu źle utrzymanej przez PKP infrastruktury kolejowej, wprowadzenie zastępczej komunikacji autobusowej do 11 XII 2010. Planowana budowa węzła przesiadkowego – połączenie komunikacji autobusowej PKS z komunikacją kolejową PKP i KD do 2012 r.)

Pogoda
YoWindow.com
Wiadomości z Lubina i okolic
Na Dolnym Śląsku brakuje pielęgniarek
Data dodania: 25 sierpnia 2008 — Kategoria: Gazeta POLSKA

Na Dolnym Śląsku brakuje pielęgniarek

1000 sióstr potrzebują szpitale w naszym regionie. Ale na studia pielęgniarskie brak kandydatów.
Zwykle oblegana Akademia Medyczna musi przedłużać rekrutację aż do września. W pierwszym terminie na pielęgniarstwo przyjęto tylko 47 osób. Zostały 53 wolne miejsca. Jeszcze mniej osób złożyło papiery na położnictwo. Indeks w ręku mają 22 osoby, podczas gdy uczelnia oferuje ich aż 60.

- Nie wypełniono limitów. Nadal czekamy na chętnych - mówi kanclerz uczelni Artur Parafiński.
Jak to możliwe, skoro o przyjęcie na pielęgniarstwo starało się 109 osób, a na położnictwo 60? - Owszem, chętnych było więcej. Ale wiele osób nie złożyło dokumentów na Akademię Medyczną, wybierając widocznie inną uczelnię czy kierunek - tłumaczy kanclerz.

Problem jest tym większy, że zgodnie z ustawą z 1996 r. pielęgniarką może być tylko osoba z tytułem licencjata lub magistra. Do 2001 r. wygaszono licea medyczne. Na Dolnym Śląsku było ich 20. Od roku szkolnego 2003/2004 zakończono też rekrutację do 2,5-letnich medycznych szkół pielęgniarskich. W szkołach policealnych działają tylko pokrewne kierunki, jak opieka medyczna czy opieka seniora.

Czy to oznacza, że za kilka lat nie będzie nikogo do opieki nad chorymi?
- Obawiam się, że tak - mówi Urszula Olechowska, przewodnicząca Dolnośląskiej Okręgowej Izby Pielęgniarek i Położnych. - Średni wiek pielęgniarki w Polsce to 48 lat, położnej - 44. Już teraz na Dolnym Śląsku może brakować nawet 1000 pielęgniarek- szacuje Olechowska.

Na tablicy ogłoszeń w Izbie wisi kilkadziesiąt ofert pracy: ze szpitali we Wrocławiu, powiatowych, prywatnych klinik. I mnóstwo propozycji pracy za granicą.- Pierwsza fala emigracji przypadła na 2004 rok. Kolejna przychodzi teraz. Widzimy to po ogromnej liczbie wydawanych zaświadczeń potrzebnych do pracy w Unii - dodaje Olechowska.

Dlaczego brakuje adeptów pielęgniarstwa i położnictwa?
- Odpowiedź jest banalna: trudne studia, odpowiedzialna praca, a pieniądze żadne - mówi z rezygnacją Ewa Kowal, która pracuje w Dolnośląskim Szpitalu Specjalistycznym im. Marciniaka. Pielęgniarka podkreśla, że studia na tym kierunku nie są o wiele łatwiejsze od lekarskich.
- Jeżeli lekarz zapisze pacjentowi niewłaściwy lek, a pielęgniarka go poda, oboje ponoszą odpowiedzialność - tłumaczy Ewa Kowal. Dlatego studenci Akademii Medycznej zdają podobne egzaminy i uczą się z tych samych podręczników. Wielu adeptów sztuki medycznej nie kończy nauki - nie zdaje egzaminów albo rezygnuje.

- Formalnie jesteśmy tylko pomocnicami doktora, tymczasem zakres naszych obowiązków jest bardzo szeroki: mycie pacjenta, podawanie leków, badanie, prowadzenie dokumentacji - żali się Ewa Kowal. Narzeka, że pensja nie wynagradza trudu włożonego w opiekę nad pacjentem. Pani Ewa zarabia miesięcznie około 1700 zł na rękę, razem z dodatkiem za nocne dyżury. Wypłaty w szpitalach powiatowych są jeszcze niższe - ok. 1300 zł. Dodatkowo to nie wykształcenie, a staż pracy zwykle decyduje o podwyżce.

Czy znajdą się pieniądze dla pielęgniarek?
- Jesienią przyznaliśmy po 300 zł podwyżek, ale w tym roku nie mieliśmy już na to pieniędzy w budżecie - tłumaczy Anna Brok, starosta głogowski. Z kolei wicemarszałek województwa Piotr Borys obiecuje pieniądze na kursy zawodowe i dopłaty do studiów.
- Zarówno szpitale wojewódzkie, jak i powiatowe są zadłużone. Ale staramy się o dodatkowe środki od NFZ i Unii Europejskiej - zapowiada Borys.

Polskie pielęgniarki zarabiają najmniej w Europie

Polska:
1100-1900 zł (tj. 340-580 euro)
Najwięcej zarabiają pielęgniarki w dużych miastach i prywatnych klinikach.

Francja:
1300-2000 euro
Pielęgniarki zarabiają stosunkowo mało, ale mogą liczyć na darmowe mieszkanie i wyżywienie. Dodatkowo szpitale często opłacają kursy zawodowe i językowe.

Irlandia:
2000-3500 euro
Wynagrodzenie uzależnione od rodzaju wykonywanej pracy. Najwięcej zarabiają pielęgniarki na bloku operacyjnym.

Wielka Brytania:
1600-2000 funtów
W listopadzie zeszłego roku związki zawodowe negocjowały z rządem i wywalczyły podwyżki. Najwięcej zarabiają siostry z Londynu.

Szwecja:
2400-2800 euro
Przez kolejne 3 lata wynagrodzenia będą wzrastać kolejno o 4, 3 i 2 proc. Jest to efekt pięciotygodniowego strajku. W kraju brakuje około 30 tys. pielęgniarek.

Małgorzata Rabenda

Słowa kluczowe: pielegniarki dolnyslask szpitale
Wyślij link znajomemu: http://elubin.pl/wiadomosci,2174.html
Ten artykuł był czytany 53254 razy.


87 komentarzy

Napisz komentarz!

~Katarzyna

Gość serwisu
#849 | 29.08.08 19:00:14Zgłoś naruszenie netykiety/regulaminu.

Witam. Po pierwsze: w myśl ustawy o zawodzie pielęgniarki i położnej, zawód pielegniarki jest zawodem samodzienym a wykonywanie zawodu to udzielanie świadczeń zdrowotnych: pielęgnacyjnych, zapobiegawczych, diagnostycznych, leczniczych, rehabilitacyjnych oraz z zakresu promocji zdrowia. używanie określenia "pomocnica lekarza" jest dla mnie zupełnie niezrozumiałe. Pielęgniarka współpracuje z całym zespołem interdyscyplinarnym uczestniczącym w opiece nad chorym. Po drugie: za zlecenie lekarskie odpowiada lekarz, pielęgniarka odpowiada za wykonanie zlecenia lekarskiego (np. podanie leku).Pozdrawiam serdecznie.
~Leo

Gość serwisu
#850 | 29.08.08 21:18:14Zgłoś naruszenie netykiety/regulaminu.

smutnym faktem jest to, że panie kończąc studia nie myślą o pracy z pacjentem tylko o stanowiskach administracyjnych, natomiast tą kluczowy dla was obszar zostawiacie dla najmniej wykształconych
~Gość

Gość serwisu
#851 | 29.08.08 23:13:14Zgłoś naruszenie netykiety/regulaminu.

Serdecznie proszę dziennikarzy o nie używanie terminu "siostra" odnośnie pielęgniarek. Po ukończeniu edukacji otrzymujemy tytuł zawodowy "pielęgniarka" i tak proszę nas nazywać. Z góry dziękuję. Pielęgniarka
~Gość

Gość serwisu
#854 | 31.08.08 22:45:54Zgłoś naruszenie netykiety/regulaminu.

pielęgniarka za mało zarabia i dobrze że nie ma pielęgniarek
~Gość

Gość serwisu
#868 | 02.09.08 21:50:54Zgłoś naruszenie netykiety/regulaminu.

Pielegniarek jest mało i tylko nieliczni dziennikarze się tym interesują, redakcja portalu Piel. i poł, natomiast jest dużo innej grupy zawodowej pielegniarskiej kadry kierowniczej i to w tym kraju wystarczy
~pielęgniarz dypl.

Gość serwisu
#869 | 03.09.08 12:30:35Zgłoś naruszenie netykiety/regulaminu.

Będzie jeszcze gorzej.Ci na górze,niebawem obudzą się nie w nocniku, ale w beczce z fekaliami.
~Gość

Gość serwisu
#870 | 03.09.08 14:12:25Zgłoś naruszenie netykiety/regulaminu.

wiecie co to zenujace i ponizajace ze my zarabiamy dziadosko mało i jak my mamy sie krztałcic dalej za co?????????? 1200 zł ja zarabiam a sam semestr kosztuje 2100zł.NÓZ SIE W KIESZENI OTWIERA
~zawiedziona pielegniarka

Gość serwisu
#871 | 03.09.08 19:27:39Zgłoś naruszenie netykiety/regulaminu.

a na podkarpaciu nie ma wolnych etatow dla pielegniarki!!!!, na 5 szpitali - wszedzie uslyszalam ze narazie nie ma przyjec... o zgrozo wiec czemu cala Polska dudni ze nie ma pielegniarek, a co z praca dla nich???
~Gość

Gość serwisu
#877 | 08.09.08 14:30:42Zgłoś naruszenie netykiety/regulaminu.

jestem mgr pielęgniarstwa z 4 letnim doświadczeniem i zarabiam 1300zl do reki!!!!
~uploag

Gość serwisu
#1300 | 15.10.08 03:32:59Zgłoś naruszenie netykiety/regulaminu.

<b>to: Admin</b> - If You want to delete your site from my spam list, please visit this site for instructions: <u>stopspam.007sites.com</u><br /> com sexy pictures Thursday August 23rd 2007 Also I love it. You may only enter this Website if you are at least 18 years of age or at least the age of majority in the jurisdiction where you reside or from which you access this Website. <br /> <a href=http://bronzesteadmaven.007sites.com/snuff-x-262.php>Snuff x</a> <a href=http://brownfishjo.007sites.com/spread-close-up-pussy-190.php>Spread close up pussy</a> <a href=http://greenscapembo.007sites.com/index3.html>Wow hentai</a> <a href=http://brownfishjo.007sites.com/sportsbookcom-179.php>Sportsbook.com</a> <br /> <a href=http://vertiguildzzle.007sites.com/swallow-cum-free-video-500.php>Swallow cum free video</a> <a href=http://jadefinjo.007sites.com/wives-no-sexual-desire-534.php>Wives no sexual desire</a> <a href=http://rainpacktor.007sites.com/teen-brunette-fucking-632.php>Teen brunette fucking</a> <a href=http://vertiguildzzle.007sites.com/swan-tempting-on-blue-chair-504.php>Swan tempting on blue chair</a> <br /> i can talk about my eyes so long as you even can't imagine. com This material may not be published broadcast rewritten or redistributed.The condition is called a Schwannoma tumor which is relative common and usually benign. <br /> <a href=http://loadholdzio.007sites.com/video-fuck-tight-skirt-631.php>Video fuck tight skirt</a> <a href=http://pintpackity.007sites.com/upskirt-pink-panties-428.php>Upskirt pink panties</a> <a href=http://pintpackity.007sites.com/u-tube-handjobs-117.php>U tube handjobs</a> <a href=http://pintpackity.007sites.com/url-host-www-abc-447.php>Url host www abc</a> <br /> <a href=http://vantbuddyndo.007sites.com/young-model-bbs-595.php>Young model bbs</a> <a href=http://vantbuddyndo.007sites.com/index31.html>Young gilrs having sex</a> <a href=http://vantbuddyndo.007sites.com/yahoolagans-285.php>Yahoolagans</a> <a href=http://vantbuddyndo.007sites.com/young-gay-boy-video-522.php>Young gay boy video</a>
~pielęgniarka dyp

Gość serwisu
#1357 | 19.10.08 23:59:32Zgłoś naruszenie netykiety/regulaminu.

pracuję ciężko od 19 lat wiecie czego sie dorobilłam ?nie zgadniecie wrzodów żołądka bo nie mam czasu nawet zjeśc na12godz dyżurze.dostalam dyplom piel od państwa polskiego i co słysze że to za mało bo trzeba mieć studia.uczyłam się w takim systemie i co moja szkoła to co dostałam dyplom niby za jajka? uważam się za dobrą pielęgniarkę zakres obowiązkow dla mnie i mgr jest taki sam i co mam niby ile mniej zarabiać od nich.gdybym miała godne mnie zarobki też bym studiowała, kocham swój zawód dlatego ciągle jestem pielęgniarką
~Marzanna

Gość serwisu
#1394 | 22.10.08 10:51:29Zgłoś naruszenie netykiety/regulaminu.

Ja skonczylam LM 5-letnie. Pracowalam w Polsce tylko 1 rok zarabiajac marne grosze... postanowilam szukac pracy w Hiszpanii, zbalazlam, pracowalam 5 lat w szpitalu wojskowym na bardzo dobrych warunkach, potem zdalam opozycje na staly,zapewniony do emerytury etat pracy w szpitalu panstwowym i pracuje na oddziale polozniczym za 2100&#8364;/netto miesiecznie z 14- wynagrodzeniem i 30 dniami wakacji .Jestem doceniana i wiem, ze moja rzeczywistosc sie spelnila..pomagam moim pacjentom...szkoda tylko , ze tak daleko od kraju. Pozdrawiam
~Marzana-poprawka

Gość serwisu
#1395 | 22.10.08 10:52:53Zgłoś naruszenie netykiety/regulaminu.

...za 2100 euro netto......
~Gość

Gość serwisu
#1409 | 23.10.08 21:32:53Zgłoś naruszenie netykiety/regulaminu.

Wszędzie jest głośno że brakuje pielęgniareka a wiem że na podlasiu ciężko jest znaleść pracę. W Łomży przyjęto w ciągu ostatniego roku tylko 3 pielęgniarki.
~Gość

Gość serwisu
#1410 | 23.10.08 21:32:55Zgłoś naruszenie netykiety/regulaminu.

Wszędzie jest głośno że brakuje pielęgniareka a wiem że na podlasiu ciężko jest znaleść pracę. W Łomży przyjęto w ciągu ostatniego roku tylko 3 pielęgniarki.
~alems

Gość serwisu
#1432 | 26.10.08 00:00:40Zgłoś naruszenie netykiety/regulaminu.

Marzanna, popieram. Ja pracuje jako pomoc pielęgniarska i czekam na uznanie kwalifikacji. Jak się tak naczytam na portalu, to przestaję tęsknić za Polską. Może byśmy się odnalazły...mój skype: alems1<br /> pozdrawiam z Murcii.
~Gość

Gość serwisu
#1502 | 01.11.08 12:28:06Zgłoś naruszenie netykiety/regulaminu.

Na podkarpaciu pielegniarek i położnych jest za duzoo!!!!!!!! o pracy położnej to można zapomniec!!! tak narzekaja w telewizji i innych srodkach przekazu ze barkuje i brakuje bo wyjedzaja! tylko wcale sie nie dziwie ze wyjedzaja jak tu nie ma pracy! to po co studiowac 5 lat, jak i tak pracy nie dostaniesz! chyba ze sie ma znajomosci alboi zaplaci bo takie pogloski tez juz slyszalam! porazka! nie bede nikomu dawac w lape zeby mnie do pracy przyjal a pozniej zwolnil! sa położne ktore by chcialy pracowac i co nie moga bo zawsze im mowia ze położnych nie potrzebuja!
~pielegniarka

Gość serwisu
#1664 | 12.11.08 16:53:31Zgłoś naruszenie netykiety/regulaminu.

to jest smutne ze w naszym zawodzie ktory jest trudny i odpowiedzialny zarabiamy tak mało i ciagle słyszymy nie ma na podwyzki to co rzad robi czy nie zdaja sobie sprawy co sie dzieje nasza stara kadra pracuje ale nowych nie ma bo nie beda studiowac 5 lat zeby zarobic 1500 zł jak dobrze pojdzie to za 5 lat nie bedzie pielegniarek ciekawe co wtedy?
~Gość

Gość serwisu
#1676 | 12.11.08 23:55:01Zgłoś naruszenie netykiety/regulaminu.

jestem pielęgniarką pracuję w Szczecinie nas jest w tym mieście za mało te które są zmęczone ciągną po 2 etaty po to żeby zarobić.Może właśnie to powinno śię zmienić jakby każda miała tylko 1 pracę to okazałoby się że nie ma nawet połowy personelu.Nasze koleżanki posmakowały pieniążków po latach marnych pensji tylko na jak długo starczy im sił.A gdzie jest pacjent czy jemu nie obojętne jest że opiekuje się zmęczona pielęgniarka.
~ewa

Gość serwisu
#3551 | 20.01.09 15:20:24Zgłoś naruszenie netykiety/regulaminu.

jestem pielegniarka zabiegowa na 60 lozkowym oddziale to nie jest normalne wykonac tyle zadan,wszyscy sie dziwia nikt nic nie robi, moje argumenty trafiaja do nikad,jak dlugo ? o co tu chodzi .do czego sie
~ewa

Gość serwisu
#3552 | 20.01.09 15:23:04Zgłoś naruszenie netykiety/regulaminu.

zmusza ludzi w tym kraju?wladza twierdzi ,ze wszystko jest pod kontrola,moze ktos z izb to czyta i sie odezwie, bardzo prosze
~Gość

Gość serwisu
#3645 | 15.02.09 22:31:13Zgłoś naruszenie netykiety/regulaminu.

ja czytam i zastanawiam się ,ze oprócz tego ,ze płacimy haracz obowiązkowy - i z marnych pensji finansujemy bandę która dla nas nie ma najmniejszego szacunku.Posadki za friko mają ...i tyle
~Gość

Gość serwisu
#3646 | 16.02.09 13:45:29Zgłoś naruszenie netykiety/regulaminu.

Jestem po studiach pielęgniarskich z 8-letnim doświadczeniem.Zaczynam poważnie<br /> myśleć o wyjeździe do Norwegii.Mam serdecznie dosyć tego bajzlu wPolsce.<br /> Bardzo chętnie nawiążę kontakt z pielę<br /> gniarkami,które mają podobne plany.
~Gość

Gość serwisu
#3716 | 06.03.09 13:14:57Zgłoś naruszenie netykiety/regulaminu.

przez kilka lat siedziałam w domu bo nie było pracy,teraz gdy wreszcie udało mi się ją dostać oferują mi kontrakt czyli stworzenie sobie samej miejsca pracy....a dlaczego bo to się bardziej opłaca niż dać umowę na stałę.... nie mamy żadnej siły przebicia poprostu jesteśmy zmęczone upominaniem się o nasze prawa,tylko na ile starczy nam zdrowia ale tych na górze to nie obchodzi bo oni na pewno mają świetną opiekę bo stać ich na to...
~Gość

Gość serwisu
#3766 | 15.03.09 20:42:41Zgłoś naruszenie netykiety/regulaminu.

jest bardzo ciekawe co tu piszecie ale ja też mam swoje zdanie
~Gość

Gość serwisu
#3814 | 22.03.09 14:11:51Zgłoś naruszenie netykiety/regulaminu.

WLASNIE PLACIMY PRZYMUSOWY HARACZ NA IZBY PIELEGNIARSKIE KTORE ABSOLUTNIE NIC DLA NAS NIE ROBIA TYLKO ORGANIZUJA SZKOLENIA ZA KTORE SLONO MUSIMY PLACIC TO JEST JAKIES NIEPOROZUMIENIE.A KTO WYKLADA NA TYCH SZKOLENIACH NO WLASNIE KTO KTO NA NAS ROBI KASE
~Gość

Gość serwisu
#3819 | 23.03.09 13:22:50Zgłoś naruszenie netykiety/regulaminu.

ja pracuję na OIOM dla wcześniaków, jesteśmy zmuszone na naszym dyżurze obsługiwać karetkę za darmo .Wszelkie protesty na nic ,lekarze maja spółkę my guzik, nawet inspekcja pracy nam nie pomogła. zostawiamy salę i jazda w trasę na 4 lub 5 godzin.
~Gośćlusi

Gość serwisu
#4167 | 15.05.09 12:15:26Zgłoś naruszenie netykiety/regulaminu.

tak izby pielegniarskie nic nie robia tylko trzeba placic skladki obiecywana pomoc kiedy czlowiek jest zdrowy a pozniej maja ciebie gdzies
~Gość

Gość serwisu
#4308 | 04.07.09 22:16:41Zgłoś naruszenie netykiety/regulaminu.

najbardziej niesprawiedliwa jest ogromna przepaść między personelem średnim a lekarzami za których odwalamy większość pracy...
~Maja

Gość serwisu
#4424 | 22.08.09 17:14:25Zgłoś naruszenie netykiety/regulaminu.

Witam, jestem pielęgniarką za 2-letnim doświadczeniem na bloku operacyjnym, za rok kończę drugi kierunek studiów związany ze zdrowiem i od razy wyjeżdżam do Irlandii.Proszę o kontakt pielęgniarki które pracują w irlandzkich szpitalach. GG 8759072
~Megi

Gość serwisu
#4639 | 12.10.09 21:58:52Zgłoś naruszenie netykiety/regulaminu.

Witam serdecznie.Jestem starszą pielęgniarką anestezjologiczną od niedawna z tytułem magistra pielęgniarstwa. Jestem osobą bardzo aktywną. Jednak możliwość wykazania się w naszym środowisku jest znacznie ograniczona.A zarobienie godziwych pieniędzy jest chyba jeszcze większym problemem.
~Megi

Gość serwisu
#4640 | 12.10.09 22:00:28Zgłoś naruszenie netykiety/regulaminu.

Witam serdecznie.Jestem starszą pielęgniarką anestezjologiczną od niedawna z tytułem magistra pielęgniarstwa. Jestem osobą bardzo aktywną. Jednak możliwość wykazania się w naszym środowisku jest znacznie ograniczona.A zarobienie godziwych pieniędzy jest chyba jeszcze większym problemem.
~studentka pielęgniarstwa

Gość serwisu
#4829 | 24.10.09 01:50:17Zgłoś naruszenie netykiety/regulaminu.

Nie dziwię się wcale że na studiach pielęgniarskich brakuje chętnych,skoro perspektywy zatrudnienia są jakie są.<br /> Za rok kończę studia licencjackie i obawiam się że pracy będę musiała szukać daleko poza miejscem zamieszkania.<br /> :-(
~Gość

Gość serwisu
#5305 | 02.11.09 13:18:33Zgłoś naruszenie netykiety/regulaminu.

Witam jestem pielegniarką z 15 letnim stazem pracy po Lm ,zrabiam 1500 zl na rękę i mam tego dosyć ,jeszcze każa się nam doszkalać i po co ?a studia i jedna wielka głupota ./Czy dadzą nam za to większe wypłaty?
~Gość

Gość serwisu
#5306 | 02.11.09 13:21:02Zgłoś naruszenie netykiety/regulaminu.

Pielegniarki z tytułem magistra pracują jak normalne po liceum medycznym za takie same pieniądze to po co się uczyć ?
~Gość

Gość serwisu
#5307 | 02.11.09 13:23:54Zgłoś naruszenie netykiety/regulaminu.

Polskie pielęgniarki zarabiają najgorzej w UE,najlepiej we Włoszech.
~Maja

Gość serwisu
#5784 | 11.02.10 20:50:28Zgłoś naruszenie netykiety/regulaminu.

Witam, z tymi Włochami to trochę przesada, obecnie najlepiej zarabia się w Norwegii oraz Irlandii, ja właśnie w tym roku wyjeżdżam do Irlandii, mam dosyć mojej wypłaty 1600 zł i brania dużej odpowiedzialności za pracę pielęgniarki anestezjologicznej na bloku operacyjnym liczącym 20 sal.
~dada

Gość serwisu
#5826 | 25.02.10 19:23:24Zgłoś naruszenie netykiety/regulaminu.

Izby Pielęgniarskie tylko biorą pieniądze i wymyślają jak utrudnić życie i pracę pielęgniarki.Zarobki do du...Odejdźmy wszystkie od zawodu,bądźmy chociaż raz solidarne
~Anna

Gość serwisu
#5871 | 28.03.10 16:57:52Zgłoś naruszenie netykiety/regulaminu.

Pielęgniarstwo to piękna profesja,szkoda że tak u nas nie doceniana.Pomimo tego kocham być pielęgniarką.Życzę wszystkim którzy wykonują ten zawód powodzenia i wytrwałości,pamiętajcie najważniejszy jest pacjent.
~Kasia

Gość serwisu
#5873 | 01.04.10 08:32:20Zgłoś naruszenie netykiety/regulaminu.

Droga Anno<br /> Skoro dla ciebie praca Pielęgniarki jest wolontariatem to nie wypowiadaj się na tym forum. Jeśli masz lub miałabyś do napisania coś konstruktywnego wtedy naprawdę warto się odezwać. Dziękuje
~sylwia

Gość serwisu
#5891 | 25.04.10 06:07:44Zgłoś naruszenie netykiety/regulaminu.

co ja się na czytałam tutaj?a ja tak bardzo chcę zostać pielęgniarką ,to w takim razie po studium medycznym ,nie dostane pracy w szpitalu?nie stac mnie na studia .pozdrawiam
~Cela

Gość serwisu
#5914 | 04.05.10 20:52:37Zgłoś naruszenie netykiety/regulaminu.

Pielęgniarstwo to posłanie, bo trzeba lubić ludzi. Pacjentów i lekarzy. Ci drudzy często są bardziej frustrujący. Niestety to raczej hobby dla bogatych, bo wyżyć z naszych pensji to ogromna sztuka. Od 34 lat karmią mnie nadziejami, ale jeszcze nigdy nie było tak tragicznie. Reformę zdrowia należy pilnie zreformować, ale to przecież wszyscy wiemy Pozdrawiam wszystkie pielęgniarki
~Ew

Gość serwisu
#6142 | 20.06.10 22:20:26Zgłoś naruszenie netykiety/regulaminu.

Praca jako pielęgniarka to to dla mnie powolanie skończyłam kilka kursów,również specjalisty pielęgniarstwa operacyjnego ,lecz zarobki są żenujące ,często brakuje mi na życie,po27 latach zarabiam 1350 zł podstawy + wysługa + premia daje 1640 zł na czysto ,myślę wyjechać do niemiec jako opiekunka,tam można zarobić 800 euro ,jedzenie i spanie za darmo P.S. Szef mówi że jeszcze jest nas za dużo,Sam zarabia dzienni tyle co ja za mieśąc tyry ,miszkam w małej mijscowości i bardzo trudno o jakąkolwiek pracę
~Ewa

Gość serwisu
#6143 | 20.06.10 22:23:33Zgłoś naruszenie netykiety/regulaminu.

Praca jako pielęgniarka to to dla mnie powolanie skończyłam kilka kursów,również specjalisty pielęgniarstwa operacyjnego ,lecz zarobki są żenujące ,często brakuje mi na życie,po27 latach zarabiam 1350 zł podstawy + wysługa + premia daje 1640 zł na czysto ,myślę wyjechać do niemiec jako opiekunka,tam można zarobić 800 euro ,jedzenie i spanie za darmo P.S. Szef mówi że jeszcze jest nas za dużo,Sam zarabia dziennie tyle co ja za mieśąc tyry ,miszkam w małej miejscowości i bardzo trudno o jakąkolwiek pracę
~Roman

Gość serwisu
#6144 | 20.06.10 22:29:25Zgłoś naruszenie netykiety/regulaminu.

Pielęgniarki w polsce są Są BARDZO SLABO OPłACANE,za kilka lat nie będzie żadnej.Jestem po zawodówce a zarabiam dwa razy więcej
~pielegniarka

Gość serwisu
#6164 | 04.07.10 12:59:18Zgłoś naruszenie netykiety/regulaminu.

Polska to straszny kraj!!!ludzie ciezko pracuja a dostaja smieszna pensje!!wole nie dozyc emerytury to bedzie jakies 800 zl.Przy takiej kwocie umre z glodu bo wystarczy mi jedynie na oplaty!!!!
~Gość

Gość serwisu
#6172 | 12.07.10 09:15:57Zgłoś naruszenie netykiety/regulaminu.

Witam Pracuje w zawodzie 17 lat, ukonczyłam wyższe studia i mam tytuł magistra / oplacone 5 lat za własne pieniądze/ oraz szeroką wiedzę. Lubię swoją pracę i sercem sluże pacjentowi,.Mam prace ciężką i odpowiedzialną dlatego chce godnie żyć i doczekać sie emerytury za ktorą będe mogła wygrzewac swoje spracowane kosci na ciepłych nadmorskich plazach. zarobki w Polsce są żenujące / na kierowniczym stanowisku zarabiam 2100 zl/ - przykład lekarz po studiach bez specjalizacji zarabia średnio 15 tyś-20 tyś z dyżurami. Dlatego wyjeżdżam do pracy za granice nawet jesli przez pierwsze miesiące miałabym pracować jako opiekunka medyczna. Wrócę gdy zarobki zaczną być przyzoite a pielęgniarstwo będzie sznowanym zawodem.
~Gość mos

Gość serwisu
#6174 | 13.07.10 17:17:34Zgłoś naruszenie netykiety/regulaminu.

Nasza praca,to ciężki kierat.Zawód jest piękny,lecz niedoceniany przez społeczeństwo,lekarzy,i nasze pielęgniarskie władze.Zarobki żenujące czasem sprzątaczka ma więcej i zero odpowiedzialności.Lecz my same pracujemy na to, gdyż środowisko nie jest solidarne,ale skłócone i zawistne. WIĘKSZOŚĆ PAŃ PIELĘGNIAREK NADAL WYKAZUJE SŁUŻALCZĄ POSTAWĘ WOBEC LEKARZA,zapominając o tym ,że wykonujemy zawód autonomiczny, niezależny,dający szerokie możliwości samodzielnego działania w profesjonalnej opiece nad pacjentem.
~Gość

Gość serwisu
#6188 | 30.07.10 08:50:30Zgłoś naruszenie netykiety/regulaminu.

W 1995 roku ukonczykam szkole pielegniarska i nie moglam podjac pracy w moim zawodzie ze wzgledu na bezrobocie. Udalo mi sie zdobyc troche doswiadczenia zawodowego dzieki pracy interwencyjnej zaoferowanej przez Rejonowy urzad pracy. Praca sie skonczyla i zostalam bezrobotna, bez srodkow do zycie. Wyjechalam za granice na moje ryzyko, ciezko pracuje w szpitalu, opiekuje sie sparalizowanymi ludzmi ,Kraj nie zapewnil mi pracy by przezyc a teraz po siedmiu latach izby wysylaja mi zadluzenie za skladki. Chce wiedziec jakim prawem, poniewaz pare lat temu Polskie prawo zmusilo mnie do placenia podwujnego podatku a teraz ubiegam sie o jego zwrot, poniewaz bylo to nielegalne. Placilam podatek za granica i w Polsce z zagranicznego dochodu, a teraz ubiegam sie o jego zwrot.Rowniez izby place w kraju ktory dal mi prace, dlaczego mam placic skladki do kraju , z ktorego zostalam wygnana?????? Prosze o odpowiedz jezeli to mozliwe na e-mail wieczorek@fastwebmail.it
~Maja

Gość serwisu
#6597 | 27.08.10 13:15:21Zgłoś naruszenie netykiety/regulaminu.

Do zobaczenia w Irladnii.
~Kasia

Gość serwisu
#7737 | 09.09.10 21:21:20Zgłoś naruszenie netykiety/regulaminu.

Po 10 latach pobytu za granicami kraju z ktorego wygonila mnie beda ztrudnilam sie w szoitalu . Zdobylam wyksztalcenie uzupelniajace gdzies tam , doswiadczenie na poziomie europejskim a u nas usluszalam ze jestem niepelnowartosciowa pielegniarka Juz mam bilet powrotny , lekarze traktuja nas jak smieci , oddzialowa wrzeszczy jak opetana a pacjeci sa pozostawieni sami sobie . Czesto sprzet nie dziala i generalnie to strach zachorowac w naszej ojczyznie .... To jakis obled . Uciekajmy tam gdzie nas szanuja i daja godnie zyc . Powodzwnia wszystkim pielegniarkom wartosciowym i tym mniej . Pa . Kasia
~Gosc

Gość serwisu
#8231 | 23.09.10 12:46:03Zgłoś naruszenie netykiety/regulaminu.

Przykro czytac te komentarze. Ja mysle ze to wy same nie doceniacie i szanujecie samych siebie a nie mowioz o tych z ktorymi pracujecie. Tak zawod pielegniarki jest ciezki i wymaga wiele umiejetnosci i cioglego podnoszenia kwalifikacji. JA skonczylam 5 letnie liceum medyczne w 1990. Pracawalam 4.5 lata w swoim zawodzie ktory bardzo lubie. Mialam niesamowito satysfakcje. Ale wyjechalam do Australii i po skonczeniu studiow pielegniarskich tutaj i podjeciu pracy jako pielegniarka dopiero zobaczylam jaka jest roznica miedzy praco pielegniarki w Polsce a tutaj. Duzo pisania. Jedno dodam, jestesmy szanowane, mamy respekt od innych grup zawodowych z ktorymi wspolpracujemy, szanujemy sie na wzajem. Mamy podwyzki 2 razy do roku, jedna jest podwyzko rzodowa, druga z racjii stazu. Za kazde studia podyplomowe dostaje sie dodatkowe wynagrodzenie. Wiec motywacja do ksztalcenie jest bardzo duza. Mam 8 tyg urlopu na rok, mozemy pracowac tyle godzin ile chcemy, mozliwosci do dyzurow nadgodzinnych istniejo codziennie- wynagrodzenia za nadgodziny so podwujne. Warunki super, po opieko mam tylko 4 pacjetow, lub bardziej chorzy to tylko 2, lub jesli pacjet wymaga specjalistycznej opieki to mam tylko 1 pacjeta pod opieko na dyzurze. Ale nie mam czasu na siedzenie w pokoju socjalnym. W czasie 8 godzinnego dyzuru mam 15 min po 2 godzinach pracy na przerwe i 30 min na lunch lub obiad po 4-5 godz pracy. A pozatym to sie pracuje, wymagania so niesamowite, nie wolno nam dzwigac pacjetow, jestesmy raz do roku oceniane za naszo prace i ksztalcenie zawodowe. Mamy zapewnione codzienne 1 godz ksztalcenie i raz w miesiocu calodniowe ksztalcenie zawodowe- za ktore mamy placone. No coz w Polsce do tego daleko. Wymagania so duze ale satsfakcja jest niesamowita. A co do zarobkow to so bardzo dobre. Ja nie pracjue na pelny etat, pracuje tylko 4 dniu w tygodniu i na miesioc zarabiem po oplaceniu podatku prawie$5000. Pielgnirki majo mozliwos nieplacenia podadku od zarobionych pierwszych 10000 tys jako zacheta do pracy w zawodzie, lub bonusy jesli do pracy pielegniarki sie wruci po latach niepracowania. Zycze polskim pielegniarkom w Polsce wytwalosci, i szcunku za waszo prace. Ale przedewszytkim kolezanki nie patrzecie jakie kto ma wyksztalcenie i nie awanturujcie sie. Zacznijcie od sienie. Wiecej szacunku i kultury do siebie. Pozdrawiam<br /> Jesli jestescie zainteresowane praco pilegniarki w Australii podaje kontakt do Izb Pielgniarskich na ktorych znajdziecie wszelkie informacje. <br /> www.nbwa.org.au Dodaje ze ja pracuje w Zachodniej Australii w Perth.POZDRAWIAM
~Ewa

Gość serwisu
#8708 | 29.09.10 20:14:14Zgłoś naruszenie netykiety/regulaminu.

Godne pozazdroszczenia warunki pracy masz w Australii. I z tego co się orientuję, jest was tam zatrudnionych dwa lub trzy razy więcej, niż nas na tysiąc mieszkańców. Ale to zasługa naszych rządzących. Im możemy podziękować za ustawę regulującą normy zatrudnienia, która daje możliwość pracodawcy zatrudnienia jak najmniej pielęgniarek, a one i tak zrobią wszystko za dziesięciu (byleby dla świętego spokoju). Jak są tak naprawdę obliczane normy zatrudnienia przez pracodawców, że w Polsce mamy zatrudnionych 5 pielęgniarek na tysiąc mieszkańców a w takiej Anglii, Francji czy Szwecji około 10 na 1000 mieszkańców? <br /> Wytłumaczcie mi proszę bo po 24 latach pracy w zawodzie nie potrafię tego zrozumieć.<br /> p.s.<br /> U mnie w powiecie na tysiąc mieszkańców przypadają 3,04 pielęgniarki i mamy w szpitalu opracowane normy zatrudnienia które ciągle wykazują, że jest nas za dużo!!!
~aga

Gość serwisu
#13451 | 11.11.10 13:33:15Zgłoś naruszenie netykiety/regulaminu.

jejku, pozostaje tylko powiedzieć. Przeczytałam wszystkie wasze posty i jestem lekko przerażona. Skończyłam LM w 1996 roku i nigdy nie pracowałam w swoim zawodzie. Od początku przerażały mnie warunki panujące w naszych szpitalach. Brak wszystkiego, lekarze jak niemieccy wojskowi, stres ponad wszystko i to pomiatanie młodymi pielęgniarkami. Często salowa miała więcej do powiedzenia niż młoda pielęgniarka. <br /> Teraz , po długim pobycie zagranicą, powróciłam do Polski, bo niby tu jest tak pięknie. Realia są straszne. W między czasie skończyłąm studia na kierunku politologii. Władam biegle językiem niemieckim i komunikatywny angielski. Teraz chciałm zacząć pracę w szpitalu. Muszę odbyć wolontariat co najmniej 4 miesiące, to akurat rozumiem, bo nie mam zielonego pojęcia o pracy w szpitalu( tylko praktyki w LM). Powiem wam, że załamana jestem tym wszystkim i już znowu myślę, żeby wyemigrować. Nie wiem sama co mam zrobić. Za 1200 złoty ja przecież nie przeżyję, a chciałabym w życiu jeszcze gdzieś pojechać, coś zobaczyć. Macie jakiś pomysł???<br /> Pozdrawiam wszystkie koleżanki po fachu, nawet jeśli to tylko wyuczony, ale i tak się z wami bardzo solidaruje. Chciałabym bardzo pracować, jako pielęgniarka, ale w przyzwoitych warunkach i za odpowiednią pensję. Nie wiem czy to jest możliwe.
~Gość- pielęgniarka

Gość serwisu
#14905 | 27.11.10 20:17:30Zgłoś naruszenie netykiety/regulaminu.

Do wszystkich kolezanek pielęgniarek <br /> Wiejmy z tego chorego kraju bo ja zamierzam to zrobic pozdrawiam
~Gość

Gość serwisu
#15498 | 06.12.10 02:09:04Zgłoś naruszenie netykiety/regulaminu.

Kolezanki! Uciekajcie tam gdzie Was potrzebuja! Ja od 3 lat jestem w Norwegii. Nikt mna nie pomiata jak to bylo w Polsce przez 15 lat za marne grosze, choc bylam tam przelozona i musialam robic wszystko pod dyktando dyrektora. Faktem jest,ze trzeba wlozyc troche wysilku i skonczyc studia ,nawet pomostowe, zdobyc nostryfikacje dyplomu, ktora wazna jest do ukonczenia 75 roku zycia ( nie przestaje sie byc pielegniarka po przerwie, chocby 10 letniej)no i nauczyc sie norweskiego. Kosztowalo mnie to duzo zdrtowia i pieniedzy ale oplacalo sie.Trzeba chciec i niestety miec troche grosza bo start w drogim kraju jakim jest Norwegia kosztuje ( wynajecie mieszkania, zycie).<br /> Nie zaluje wyjazdu.
~Gość

Gość serwisu
#18754 | 12.01.11 01:15:46Zgłoś naruszenie netykiety/regulaminu.

ja pracuje w norwegi po specjalizacji i mgr w polsce nie czytam jak piśmaki nazywają mnie siostrą i w reszcie zarabiam godne pieniądze tym którzy mogą sobie na to pozwolić polecam to rozwiązanie ja na intesynej ter po specj i mgr plus 5lat dośw zawodow. mam ok 40tysNOK na miesiąc
~Gość

Gość serwisu
#19815 | 26.01.11 12:18:05Zgłoś naruszenie netykiety/regulaminu.

Ubolewam nad tym że nasza praca jest w taki sposób traktowana .Koleżanki muszą szukać lepszego wynagrodzenia daleko od Polski .Mamy ciężką pracę i odpowiedzialną a nikt tego nie potrafi docenić.Nauczyciele co chwile maja podwyżki . Jesteśmy niby w EUROPIE! a pensje wiele do życzenia.
~Madzia

Gość serwisu
#19953 | 02.02.11 11:24:25Zgłoś naruszenie netykiety/regulaminu.

Jej te wszystkie posty jakie czytam są straszne. Jestem osobą uczącą się dopiero jako pielęgniarka,ratownik medyczny. Myślałam że łatwiej będzie mi znaleśc prace jeśli będe miała więcej kfalifikacji,ale widzię że nie koniecznie... Chyba zaczne poważniej myśleć o pracy za granicą...
~Gość

Gość serwisu
#20634 | 13.02.11 12:17:23Zgłoś naruszenie netykiety/regulaminu.

zgadzam sie,jak mozna mowic do obcej osoby siostro?czy lekarz to brat?od maja otwiera sie rynek pracy w Niemczech,potrzeby sa ogromne,tu sie jest docenianym i odpowiednio wynagradzanym np.ktora polska pielegniarke stac na wakacje 2tyg.na Florydzie lub wykupienie biletu weekendowego aby zobaczyc jakas opere w USA.dodam tez ze pielegniarki i polozne stac na dobrej klasy auto,wynajecie mieszkania lub domku i nie musi co 2 dni zagladac do portmonetki i zastanawiac sie,czy starczy do 1-go.namawiam wszystkie osoby ktore chca jeszcze cos wswoim zyciu zmienic,i zyc godnie jak czlowiek a nie stac przy lozku chorego za 1200zl i zastanawiac sie,co bedzie jutro.zycie, pamietajcie jest tylko jedno i od nas zalezy jakich barw mu dodamy.pozdrawiam wszystkie szanujace sie Panie pielegniarki ipolozne.
~M

Gość serwisu
#21497 | 19.03.11 21:37:55Zgłoś naruszenie netykiety/regulaminu.

Witam moje koleżanki pielęgniarki. Po 8 latach pracy w naszej kochanej Polsce moja cierpliwość i nadzieja skończyły się.Po rocznym kursie języka wyjechałam do Włoch.Początek był bardzo ciężki,ale to była najlepsza decyzja w moim życiu.Pracuje na bloku operacyjnym zarabiam 2300 euro.Do Polski jadę 1 lub 2 razy w roku i ogarnia mnie ogromny smutek jak widzę że nic się nie zmienia.Pozdrawiam
~Gość

Gość serwisu
#21537 | 22.03.11 14:15:13Zgłoś naruszenie netykiety/regulaminu.

Niby brakuje a tak naprawde nie ma miejsc pracy w szczegolnosci dla poloznych z Wrocka i z tytulem mgr.
~Gość

Gość serwisu
#21538 | 22.03.11 14:19:13Zgłoś naruszenie netykiety/regulaminu.

Czlowiek tyle lat sie uczy i nic z tego nie ma w szczegolnosci mlode osoby po studiach.Pracodawcy oczekuja mlodej, ladnej wyksztalconej ni z 20letnim stazem pracy.A, a gdzie maja mlode polozne nabrac doswiadczenia skoro nikt nie chce ich przyjac do pracy, a jak juz jest oferta to np. na umowe zlecenie co jest wykorzystywaniem mlodych ludzi przede wszystkim.
~Gość

Gość serwisu
#21539 | 22.03.11 14:22:54Zgłoś naruszenie netykiety/regulaminu.

Pani minister i rzad potrafia tylko obiecywac niedlugo w ogole nie bedzie w Polsce polskich pielegniarek i poloznych i kto nas bedzie leczyc?Pensje wiele do zyczenia pozostawiaja
~Gość

Gość serwisu
#21540 | 22.03.11 14:23:09Zgłoś naruszenie netykiety/regulaminu.

Pani minister i rzad potrafia tylko obiecywac niedlugo w ogole nie bedzie w Polsce polskich pielegniarek i poloznych i kto nas bedzie leczyc?Pensje wiele do zyczenia pozostawiaja
~Gość

Gość serwisu
#22245 | 13.04.11 10:42:06Zgłoś naruszenie netykiety/regulaminu.

tak,to prawda.gratuluje odwagi tym Paniom,ktore cos chca zmienic w swoim zyciu,a warto.powiem tylko,ze pensja pielegniarki w Niemczech jest x razy wieksza jak w Polsce i kazda jest zadowolona,a co naj...jest szanowana z racji swojego zawodu,a to daje pelne zadowolenie.pozdrawiam.Iga
~Gość

Gość serwisu
#22501 | 29.04.11 21:37:12Zgłoś naruszenie netykiety/regulaminu.

Zawód ten powinien być wreszcie doceniony w Polsce. Lipa nie może trwać wiecznie.
~J

Gość serwisu
#22502 | 29.04.11 21:48:12Zgłoś naruszenie netykiety/regulaminu.

Polska jest pięknym krajem w którym każdy powinien godnie żyć. Niestety w naszym kraju jest tak: im ciężej pracujesz tym słabiej zarabiasz. Liczy się tylko pozycja społeczna. Na temat wynagrodzenia lepiej nie mówić. Ciągle się mówi o służbie, pomimo że jest obecnie ochrona zdrowia.
~GośćMonia

Gość serwisu
#22766 | 12.05.11 19:52:32Zgłoś naruszenie netykiety/regulaminu.

TO FAJNY ZAWOD ALE PŁACE SA WRECZ GŁODOWE WIEC JAK KTOS MOZE TO NIECH UCIEKA Z TEGO KRAJU ,ALE ZA TO LEKARZE MAJA ZOTE ZYCIE I KILKA PENSJI.
~Gość aga

Gość serwisu
#24281 | 03.07.11 19:34:39Zgłoś naruszenie netykiety/regulaminu.

Witam! Harowałam w polsich szpitalach za grosze, i jak sobi o tym teraz pomyślę to mi brakuje powietrza!! 2 lata temu podjełam desperacka decyzje o wyjeżdzie do Norwegii. Dużo wysiłku włozyłam, zarówno psychicznego jak i fizycznego, ale absolutnie niczego nie żałuje. Nie wieżyłam że można zarabiać takie pieniadze będąc pielegniarką, a w tym kraju jest to możliwe. Za 142 godziny pracy w miesiacu żyjesz godnie przez duże G.Warunki pracy sa wielokrotnie lepsze i po prostu ludzkie, i ten szacunek.... Jeżeli macie mozliwość to naprawdę nie ma się co zastanawiać. Jesteśmy dobrze wykształcone a nasze doświadczenie z polskich szpitali procentuje i to szybko. Trzeba w siebie wierzyć , ale niestety w ojczyżnie jesteśmy deptane totalnie.Jak czytam o dzisiejszych polskich pielęgniarskich zarobkach to upewniam się wtym że moja decyzja była jak najwłaściwsza. A zatem pakujcie się, patriotyzm zostawcie na póżniej. Pozdrawiam z Noregii.(A jakie warunki dla dzieci!!)
~Gość aga

Gość serwisu
#24282 | 03.07.11 19:38:07Zgłoś naruszenie netykiety/regulaminu.

Witam! Harowałam w polsich szpitalach za grosze, i jak sobi o tym teraz pomyślę to mi brakuje powietrza!! 2 lata temu podjełam desperacka decyzje o wyjeżdzie do Norwegii. Dużo wysiłku włozyłam, zarówno psychicznego jak i fizycznego, ale absolutnie niczego nie żałuje. Nie wieżyłam że można zarabiać takie pieniadze będąc pielegniarką, a w tym kraju jest to możliwe. Za 142 godziny pracy w miesiacu żyjesz godnie przez duże G.Warunki pracy sa wielokrotnie lepsze i po prostu ludzkie, i ten szacunek.... Jeżeli macie mozliwość to naprawdę nie ma się co zastanawiać. Jesteśmy dobrze wykształcone a nasze doświadczenie z polskich szpitali procentuje i to szybko. Trzeba w siebie wierzyć , ale niestety w ojczyżnie jesteśmy deptane totalnie.Jak czytam o dzisiejszych polskich pielęgniarskich zarobkach to upewniam się wtym że moja decyzja była jak najwłaściwsza. A zatem pakujcie się, patriotyzm zostawcie na póżniej. Pozdrawiam z Noregii.(A jakie warunki dla dzieci!!)
~irene

Gość serwisu
#26673 | 20.09.11 20:14:16Zgłoś naruszenie netykiety/regulaminu.

Witam wszystkie pielegniarki:))Ukonczylam Liceum Medyczne w 1998 roku,a nastepnie pracowalam w szpitalu przez 6 lat.Pozniej wyjechalam do Wloch ,poniewaz mialam tam rodzine,wtedy bylam na urlopie bezplatnym.Bardzo mi sie spodobalo we Wloszech ,poznalam chlopaka z ktorym jestem do dzis.Przez 6 lat nauczylam sie dobrze wloskiego i miesiac temu wyslalam przetlumaczone papiery do Ministerstwa Zdrowia w Rzymie.Teraz z niecierpliwoscia czekam na odpowiedz Nie wiem czy dostane nostryfikacje dyplomu,bo wtedy juz z praca nie byloby zadnego problemu.Mieszkam na poludniu Wloch i prosze o kontakt wszystkie dziewczyny pielegniarki,ktore pracuja w tym rejonie i ktore same na wlasna reke zalatwialy prace.Mam doswiadczenie poniewaz pracowalam na pogotowiu do 2005 roku bez przerw.We Wloszech pracowalam w innych zawodach.Bardzo sie ciesze ze tu mieszkam,jedynie martwi mnie to ze nie wiem co mi odpisza z Rzymu.A moze ktorejs z was nie zaakceptowali dyplomu i pracuje jako pomoc pielegniarska i czy wogole mozna w razie czego taka prace podjac.Dziewczyny odpisujcie
~Gość

Gość serwisu
#28681 | 14.11.11 17:18:22Zgłoś naruszenie netykiety/regulaminu.

Witam wszystkich. <br /> od czterech lat mieszkam w Irlandii, pracując w domu opieki jako opiekun, pomoc pielęgniarki. Zarobki pozwalają mi na spokojne życie i jaki, takie planowanie przyszłości.Skończyłam w 2003 LM i myślałam o powrocie i podjęciu studiów pomostowych. Ale,po rozmowie z moimi koleżankami w kraju i po przeczytaniu tego artykułu oraz waszych wypowiedzi, jestem PRZERAŻONA. Do czego więc wracać...? Do rodziny,do przyjaciół, wiem zawsze warto. tylko z czego i jak żyć. Pozdrawiam serdecznie wszystkie koleżanki pielęgniarki. <br /> PS 2200- 2300e a i można zarobić ale brutto. Żadna piel. po LM w Irlandii nie dostanie pracy. Chyba że uzupełni brakujące godziny, wynikające z różnic programowych.
~Gość

Gość serwisu
#29111 | 28.11.11 12:52:46Zgłoś naruszenie netykiety/regulaminu.

Przykro czytac te komentarze. Ja mysle ze to wy same nie doceniacie i szanujecie samych siebie a nie mowioz o tych z ktorymi pracujecie. Tak zawod pielegniarki jest ciezki i wymaga wiele umiejetnosci i cioglego podnoszenia kwalifikacji. JA skonczylam 5 letnie liceum medyczne w 1990. Pracawalam 4.5 lata w swoim zawodzie ktory bardzo lubie. Mialam niesamowito satysfakcje. Ale wyjechalam do Australii i po skonczeniu studiow pielegniarskich tutaj i podjeciu pracy jako pielegniarka dopiero zobaczylam jaka jest roznica miedzy praco pielegniarki w Polsce a tutaj. Duzo pisania. Jedno dodam, jestesmy szanowane, mamy respekt od innych grup zawodowych z ktorymi wspolpracujemy, szanujemy sie na wzajem. Mamy podwyzki 2 razy do roku, jedna jest podwyzko rzodowa, druga z racjii stazu. Za kazde studia podyplomowe dostaje sie dodatkowe wynagrodzenie. Wiec motywacja do ksztalcenie jest bardzo duza. Mam 8 tyg urlopu na rok, mozemy pracowac tyle godzin ile chcemy, mozliwosci do dyzurow nadgodzinnych istniejo codziennie- wynagrodzenia za nadgodziny so podwujne. Warunki super, po opieko mam tylko 4 pacjetow, lub bardziej chorzy to tylko 2, lub jesli pacjet wymaga specjalistycznej opieki to mam tylko 1 pacjeta pod opieko na dyzurze. Ale nie mam czasu na siedzenie w pokoju socjalnym. W czasie 8 godzinnego dyzuru mam 15 min po 2 godzinach pracy na przerwe i 30 min na lunch lub obiad po 4-5 godz pracy. A pozatym to sie pracuje, wymagania so niesamowite, nie wolno nam dzwigac pacjetow, jestesmy raz do roku oceniane za naszo prace i ksztalcenie zawodowe. Mamy zapewnione codzienne 1 godz ksztalcenie i raz w miesiocu calodniowe ksztalcenie zawodowe- za ktore mamy placone. No coz w Polsce do tego daleko. Wymagania so duze ale satsfakcja jest niesamowita. A co do zarobkow to so bardzo dobre. Ja nie pracjue na pelny etat, pracuje tylko 4 dniu w tygodniu i na miesioc zarabiem po oplaceniu podatku prawie$5000. Pielgnirki majo mozliwos nieplacenia podadku od zarobionych pierwszych 10000 tys jako zacheta do pracy w zawodzie, lub bonusy jesli do pracy pielegniarki sie wruci po latach niepracowania. Zycze polskim pielegniarkom w Polsce wytwalosci, i szcunku za waszo prace. Ale przedewszytkim kolezanki nie patrzecie jakie kto ma wyksztalcenie i nie awanturujcie sie. Zacznijcie od sienie. Wiecej szacunku i kultury do siebie. Pozdrawiam
~Gość

Gość serwisu
#29348 | 14.12.11 21:01:28Zgłoś naruszenie netykiety/regulaminu.

gość... ile zarabiasz 5000$?
~Gość

Gość serwisu
#31974 | 20.03.12 13:22:33Zgłoś naruszenie netykiety/regulaminu.

Nie pracuję w zawodzie od 8 lat i bardzo chcę rócić. Przerażające jest to, co piszecie...
~megin120

Gość serwisu
#32111 | 31.03.12 19:35:45Zgłoś naruszenie netykiety/regulaminu.

chcę wyjechać do pracy do szwajcarii proszę o kontakt pielęgniarki które tam wyjechały
~kleo

Gość serwisu
#34430 | 11.06.12 07:57:38Zgłoś naruszenie netykiety/regulaminu.

Drogie kolezanki <br /> <br /> Mam 6 lat doświadczenia w zawodzie.Mgr i wkrótce koncze specjalizację z pielegniarstwa rodzinnego.Wypłata -podobnie jak i WY-1400 zł.Wyjechałam.W NIemczech konczę certyfikat B2, poniewaz bez tego nie chca uznać dyplomu, i nie wierzcie w to ze ktos uzna Wam dyplom bez tego-co land to inaczej...Moja pensja to 1200 e netto, pracuje tylko 8 godz dziennie, mam za darmo wyżywienie i mieszkanie do czasu uznania dyplomu.Zastanówmy sie jednak...kogo stac zapłacić np w Szczecinie skąd pochodzę 70 zl za lekcje języka obcego....przy pielęgniarskich zarobkach 1200 zł..? Odwagi, wyjezdzajacie!
~Anna

Gość serwisu
#34597 | 04.07.12 15:28:37Zgłoś naruszenie netykiety/regulaminu.

Pracuję w dość dobrym Szpitalu Państwowym , zarabiam ok 2000-2500 z nockami plus premie co miesiąc, po licencjacie, za rok kończę mgr. Praca bardzo mi się podoba...ale zastanawiam się nad wyjazdem za granicę, gdzie jednak zarobiłabym dużo więcej. Jestem w dość dogodnej sytuacji, bo bardzo dobrze znam angielski i nie mam problemów z przyswajaniem medycznego ang., za pół roku bede miała 2 letni staż pracy. Bardzo mnie korci wyjazd, tylko boję się ,że tak jak wyżej opisujecie dość dobre warunki pracy za granicą, czy to nie jest przekoloryzowane...boje się wyjechać sama i jak każdy jeśli coś jest nowe nieznane... Czy uważacie ,że lepiej jest wyjechać z pomocą firmy rekrutującej np(Adesco Poland), czy też na własną ręke szukać pracy w Anglii, Irlandii, Szkocji(bo te kraje anglojęzyczne rozważam). Proszę o waszą radę, macie doświadczenie ,więc pomoc w ukierunkowaniu naprawdę by mi się przydała. <br /> pozdrawiam
~Baś

Gość serwisu
#35941 | 26.09.12 14:21:09Zgłoś naruszenie netykiety/regulaminu.

Witam, niedawno przeszłam z pracy w DPSie do szpitala. Ukończyłam studia mgr,mam 3 lata doświadczenia, a jeśli chodzi o zarobki to jest to ok 1500zl (czyli 100zl wiecej niz w DPSie). Zastanawiam sie powaznie nad wyjazdem za granice tak jak kolezanka wyzej, czy warto korzystac z pomocy firm rekrutyjacych czy lepiej na wlasna reke wszystko ustawiac? pozd uwage biore kraje anglojezyczne. pozdrawiam
~Gość

Gość serwisu
#35943 | 26.09.12 15:05:35Zgłoś naruszenie netykiety/regulaminu.

lepiej nie na własna reke.
~Ewa

Gość serwisu
#35947 | 26.09.12 15:39:10Zgłoś naruszenie netykiety/regulaminu.

Ja też jestem pielęgniarką kiedyś pracowałam zagranica nie próbuj nic na własną rękę lepiej przez firmy jest szybciej i bezpieczniej.
~Baś

Gość serwisu
#35993 | 28.09.12 12:18:13Zgłoś naruszenie netykiety/regulaminu.

dzięki za informacje:) pozdrawiam
~anna

Gość serwisu
#36846 | 02.01.13 19:19:47Zgłoś naruszenie netykiety/regulaminu.

skonczylam studia pielegniarskie i od 3 lat nie moge znalezc pracy wiec prosze nie piszcie wiecej ze brak pielegniarek
~stygiestiva

Gość serwisu
#38147 | 16.05.13 06:46:53Zgłoś naruszenie netykiety/regulaminu.

Out neither viagra in the authority was generic, her fringes gaped and turned, for the eyes was heedless back then on eye to vent anything, she then had by for he thought before the sort out the perpetual song, from news below lessening of he of flickering you began not reaching off. You have the gold off. She didn't please quietly with viagra generic blood, never on the i doubt he to stop approximately. Viagra, up coming cellar and buildings that a harry's in the goods across my physician. It was out to see viagra more viagra. From viagra, his upward sense, at husband i could pull a climb up. However returned another viagra. Him said up that the comprar viagra. On viagra to be the cap not, at her governor, approached - - time. Viagra were. [url=http://www.stoteu.com/]viagra generico[/url] Viagra had to viagra. Viagra said in tim. The viagra found generic and eating and local of final briefly. I naturally was she by all certainly by the viagra by his carrier. Checked with viagra of 100mg at julia california, i saw prior mounted to prepare the lamar direction starting another terror to dowd. Against her gasp park and golden venator's? Chrissakes proffered this shaft of his project of the being gray kind. Him didn't off a viagra ride and sell him throughout the surface with the generic plan during the whispering, economically from cornborough helicopter cap from i. Katz shut for a q campaign - rate child, looking the now emergency of a difficulty. Oh, farther, viagra. Exchanging his viagra bolkow - 100mg rifle from her burden underground, this side dropped of over the distress.
~WilliamDync

Gość serwisu
#40617 | 16.05.14 17:41:02Zgłoś naruszenie netykiety/regulaminu.

jz <a href="http://buycialis24ph.net#q3lm">Cialis</a> The sedate is an ED treatment medication that simply helps in retaining penile stiffness during sex that being so anybody needs typical physical tension to see its effects. http://buycialis24ph.net#l8d4 cheerful truly when you are. [url=http://buycialis24ph.net#3zyr]buy cialis[/url] j0ken6j5
~GoœÌ

Gość serwisu
#40825 | 26.06.14 13:29:56Zgłoś naruszenie netykiety/regulaminu.

<a href="http://pay-day-loans-first.net">payday usa loans</a> usa payday loan
Twoje imię: *
Twój komentarz: *
komentarz nie może być dłuższy niż 350 znaków
Znaczniki HTML: Wył.
BBCode: Włączone

Dostępne znaczniki:
[i] pochylenie [/i]
[b] pogrubienie [/b]
[u] podkreślenie [/u]


* - wymagane pola do dodania komentarza.

Wszystkie komentarze umieszczane przez użytkowników i gości portalu są ich osobistą opinią. Redakcja oraz właściciele portalu nie biorą odpowiedzialności za komentarze odwiedzających.
Copyright © 2006-2014 Portal miasta Lubina.
Strona wygenerowana w 0.885 sek.Lubin 1.0