Wtorek, 22 czerwca 2021 r.   Imieniny: Pauliny, Flawiusza, Agenora
Witaj, Społecznosć Lubina gość! Zarejestruj się lub Zaloguj do serwisu | Ilość osób online 28

Portal Lubina


UWAGA! Ten serwis uzywa cookies i podobnych technologii (brak zmiany ustawienia przegladarki oznacza zgode na to) ->>

Praca Lubin





Wiadomości z Lubina
Filmowy Poranek w kinie Helios w Lubinie, 27 czerwca godz.10.30 Filmowy Poranek w kini...
Zapraszamy na kolejną porcję filmowych niespodzianek w nowej odsłonie - Filmowe Poranki: 44 Koty, cz. 4, w niedzielę 27 czerwca o godz.... »GROŹNY WYPADEK NA TRASIE RUDNA – LUBIN. KIEROWCO ZWOLNIJ! GROŹNY WYPADEK NA TRAS...
Do bardzo groźnie wyglądającego wypadku drogowego doszło w piątek na drodze relacji Rudna – Lubin. 9 osób trafiło do szpitala i ro... »Nowy informator dla osób z niepełnosprawnościami Nowy informator dla os...
Zbiór wiedzy dla osób, które ze względu na stan zdrowia potrzebują wsparcia z ZUS. Nowy informator został przygotowany przez... »Oferty pracy - Rekrutacja - KGHM Oferty pracy - Rekruta...
KGHM zaprasza do współpracy wszystkich, którzy stawiają sobie odważne i ambitne cele – są gotowi na realizację codziennych wy... »

» archiwum wiadomości

Magazyn elubin.pl





polec prawnika.pl

silesianseo.pll









Twoja wyszukiwarka

Zdrowie
Edukacja
Miasto
Lokale
Czy wiesz, że...?
Czy wiesz, że?...20.06.2001r. Nagrodę Miasta Lubina otrzymał pan Alfred Wołczyński -czek na kwotę 12 000 zł

Pogoda
YoWindow.com
Wybrane wiadomości
Wiadomości z Lubina i okolic

WOT. Pomagamy, aby dzieci mogły bezpiecznie powrócić do szkół…
Data dodania: 13 stycznia 2021 — Kategoria: Wiadomości

WOT. Pomagamy, aby dzieci  mogły bezpiecznie powrócić do szkół…

Żołnierze 16 Dolnośląskiej Brygady Obrony Terytorialnej wraz z Żołnierzami z 10 Brygady Kawalerii Pancernej oraz pracownikami Wojewódzkiej i Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej we Wrocławiu, wspólnie zabezpieczają proces pobierania i analizy wymazów. Cztery grupy wymazowe działające od poniedziałku na terenie wrocławskiego Liceum Ogólnokształcącego nr III, pobiera dziennie ok. 900 wymazów. Zabezpieczony materiał biologiczny przekazywany jest do Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej przy ul. Składowej w której zostaje poddany analizie.

 

Badania przesiewowe są dobrowolne i bezpłatne, skierowane do nauczycieli klas I-III, pracowników szkoły, personelu odpowiedzialnego za funkcjonowanie techniczne szkoły, personelu pomocniczego i sprzątającego a także osób wykonujących bieżące prace naprawcze na terenie szkoły. Informacje o zapotrzebowaniu na testy zbierano za pośrednictwem Dolnośląskiego Kuratorium Oświaty, które zostały przekazane do Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej.

Przypomnijmy, że uczniowie najmłodszych klas szkół podstawowych oraz szkół specjalnych mają ponownie rozpocząć stacjonarny proces nauczania 18 stycznia. Do tego czasu nauczyciele, którzy zdecydowali się na pobranie materiału genetycznego, mają poznać swój wynik badania. W przypadku negatywnego, pedagog rozpocznie zajęcia z dziećmi w terminie wskazanym przez ministerstwo edukacji.

Wymazy pobierają doświadczeni żołnierze- ratownicy medyczni, którzy na co dzień realizują tego typu zadania w innych punktach wymazowych m.in. w szpitalach.

Ponad 12 000 nauczycieli z województwa dolnośląskiego zostanie poddanych badaniom wymazowym na obecność koronawirusa. Akcję koordynuje Dolnośląski Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny przy wsparciu Dolnośląskiego Kuratora Oświaty.

W placówce wyznaczonej do pobierania wymazów zaangażowani są żołnierze, którzy swoją służbę rozpoczynają o godz. 7 rano. Badania wykonują do momentu pobrania wymazu ostatniemu oczekującemu w kolejce nauczycielowi. Termin ukończenia zadania zaplanowany jest na piątek 15 stycznia. Do tego czasu żołnierze pobiorą wymazy od 4 tysięcy nauczycieli z Wrocławia i powiatu wrocławskiego. Przed pracownikami laboratorium Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej przy ul. Składowej stoi nie lada trudne wyzwanie. Do niedzieli 17 stycznia muszą przebadać wszystkie przekazane próbki. Dlatego ich praca wykonywana jest do późnych godzin wieczornych, przy wzmożonym zaangażowaniu personelu.

Dlatego Terytorialsi i pracownicy Stacji Sanitarno-Epidemiologicznych pracują bardzo intensywnie. Jednego dnia pobierają od 800 do 900 wymazów. Vendre une voiture accidentée sans controle technique, rachat de voiture en panne référence

„Laboratorium wykonuje badania na bieżąco” wyjaśnia Dyrektor Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej we Wrocławiu i jak dodaje, „Do poniedziałku 18 stycznia wszyscy przebadani nauczyciele poznają wyniki swoich badań”

Nauczyciele, którzy dobrowolnie zgłosili się do badań nie ukrywają, że robią to w trosce o zdrowie swoje i dzieci.

 

 

Słowa kluczowe: lubin
Wyślij link znajomemu: http://elubin.pl/wiadomosci,21898.html
Ten artykuł był czytany 221 razy.


1 komentarz

Napisz komentarz!

~Gość

Gość serwisu
#44068 | 16.01.21 11:36:06Zgłoś naruszenie netykiety/regulaminu.

Gdzie nie spojrzysz WOT-owcy tu i tam. Brawo! Brawo! Brawo!
Twoje imię: *
Twój komentarz: *
komentarz nie może być dłuższy niż 350 znaków
Znaczniki HTML: Wył.
BBCode: Włączone

Dostępne znaczniki:
[i] pochylenie [/i]
[b] pogrubienie [/b]
[u] podkreślenie [/u]


* - wymagane pola do dodania komentarza.

Wszystkie komentarze umieszczane przez użytkowników i gości portalu są ich osobistą opinią. Redakcja oraz właściciele portalu nie biorą odpowiedzialności za komentarze odwiedzających.


Copyright © 2006-2021 Portal miasta Lubina.
Strona wygenerowana w 0.026 sek.Lubin 1.0