Niedziela, 07 marca 2021 r.   Imieniny: Pawła, Tomasza, Felicyty
Witaj, Społecznosć Lubina gość! Zarejestruj się lub Zaloguj do serwisu | Ilość osób online 18

Portal Lubina


UWAGA! Ten serwis uzywa cookies i podobnych technologii (brak zmiany ustawienia przegladarki oznacza zgode na to) ->>

Praca Lubin
Wiadomości z Lubina
Ziemia lubińska – Gogołowice Ziemia lubińska –...
W naszych wędrówkach po Gminie Lubin dotychczas dotarliśmy do Bukownej, Chróstnika, Czerńca i Dąbrowy Górnej. Dzisiaj kolej ... »UWAGA! PANDEMIA TO CZAS ŻNIW DLA UWAGA! PANDEMIA TO CZA...
Oszuści stają się coraz bardziej bezwzględni i dopuszczają się wciąż nowych sposobów, na wyłudzanie pieniędzy od osób starszych. ... »Dźwiękowy Szlak Odry w Krainie Łęgów Odrzańskich Dźwiękowy Szlak Odry w...
Pułapki akustyczne, służące słuchaniu dźwięków natury już wkrótce pojawią w Krainie Łęgów Odrzańskich. Dwie pierwsze czekają... »ZOO Lubin - premiera nowej figury - Szlak Zwierząt Wymarłych ZOO Lubin - premiera n...
Wielkimi krokami zbliża się wiosna, a wraz z nią nowości w ZOO Lubin - Centrum Edukacji Przyrodniczej w Lubinie.   Po pierwsze - nazwę "Sz... »

» archiwum wiadomości

Magazyn elubin.pl

Magazyn elubin.plpolec prawnika.pl

silesianseo.pll

Twoja wyszukiwarka

Zdrowie
Edukacja
Miasto
Lokale
Czy wiesz, że...?
Czy wiesz, że?...1.10.2002r. Powstała pierwsza szkoła wyższa – Uczelnia Zawodowa Zagłębia Miedziowego

Pogoda
YoWindow.com
Wybrane wiadomości
Wiadomości z Lubina i okolic

ZADBAJ O BEZPIECZEŃSTWO SWOJE I INNYCH - ODŚNIEŻ SWOJE AUTO I OKOLICE POSESJI
Data dodania: 15 stycznia 2021 — Kategoria: Wiadomości

ZADBAJ O BEZPIECZEŃSTWO SWOJE I INNYCH - ODŚNIEŻ SWOJE AUTO I OKOLICE POSESJI

Znaczne opady śniegu stanowią nie lada wyzwanie dla użytkowników samochodów oraz właścicieli posesji. Pamiętajmy o konieczności ich odśnieżenia, co znacznie wpłynie na poprawę bezpieczeństwa nie tylko naszego. Lubińscy policjanci przypominają na co warto zwrócić uwagę.

Środek zimy i obfite opady śniegu przykrywające wszystko kołdrą białego puchu wprowadziły namiastkę prawdziwych ferii. Należy jednak pamiętać, że użytkowicy pojazdów oraz właściciele posesji są zobligowani do ich odśnieżenia dla bezpieczeństwa nie tylko nas samych. 

Do lubińskiego Szpitalnego Oddziału Ratunkowego coraz częsciej zgłaszają się osoby z kontuzjami kończyn i obrażeniami spowodowanymi poślizgnięciem się na śliskiej nawierzchni. Należy pamiętać, że jeżeli jesteś właścicielem posesji przy której bezpośrednio przebiega chodnik, to zgodnie z przepisami ciąży na Tobie obowiązek jego odśnieżenia. Nie wykonanie  tego obowiązku może narazić osobę na grzywnę w myśl artykułu 117 kodeksu wykroczeń. 

Podobne obowiązki ciążą na użytkownikach samochodów, którzy chcą z nich skorzystać. Wielu kierowców w tym celu odpala silnik i zgarnia tylko tyle śniegu, żeby umożliwić sobie obserwację dorgi podczas jazdy. To duży błąd. Niedokładne odśnieżenie to nie tylko problemy z policją. Możemy w ten sposób spowodować spore zagrożenie podczas podróżowania.
W świetle przepisów odśnieżanie auta nie może się odbywać z włączonym silnikiem powyżej jednej minuty. Grozi za to kara 100 złotych grzywny. Kolejne 50 złotych grozi, jeżli w tym czasie oddalimy się od pojazdu. 

Do odśnieżenia auta warto posiadać odpowiednie - nie drogie - urządzenia, takie jak zmiotka i skrobaczka do szyb, które ułatwią nam zadanie. Warto pamiętać o reflektorach i tablicach rejestracyjnych, oraz uzupełnić swój pojazd w zimowy płyn do spryskiwaczy. 

Gorący apel kierujemy również do użytkowników pojazdów ciężarowych. Koniecznym jest dokładne zgarnięcie pokrywy śnieżnej i lodowej z plandek samochodowych z których niejednokrotnie w trakcie jazdy lecą śnieżne grudy na inne pojazdy i pieszych, stważając ogromne zagrożenie. Taka sytuacja może zostać zakwalifikowana przez policjanta jako stwarzanie zagrożenia na drodze za co grozi kara do 500 złotych mandatu.
Cieszmy się z uroków zimowej aury, ale pamiętajmy że śnieg i lód nie powinien leżeć na chodnikach i pojazdach. 

aspirant Krzysztof Pawlik
zastępca Oficera Prasowego
Komendy Powiatowej Policji w Lubinie

Słowa kluczowe: lubin
Wyślij link znajomemu: http://elubin.pl/wiadomosci,21911.html
Ten artykuł był czytany 140 razy.


brak komentarzy

Napisz komentarz!

Twoje imię: *
Twój komentarz: *
komentarz nie może być dłuższy niż 350 znaków
Znaczniki HTML: Wył.
BBCode: Włączone

Dostępne znaczniki:
[i] pochylenie [/i]
[b] pogrubienie [/b]
[u] podkreślenie [/u]


* - wymagane pola do dodania komentarza.

Wszystkie komentarze umieszczane przez użytkowników i gości portalu są ich osobistą opinią. Redakcja oraz właściciele portalu nie biorą odpowiedzialności za komentarze odwiedzających.


Copyright © 2006-2021 Portal miasta Lubina.
Strona wygenerowana w 0.041 sek.Lubin 1.0