Niedziela, 07 marca 2021 r.   Imieniny: Pawła, Tomasza, Felicyty
Witaj, Społecznosć Lubina gość! Zarejestruj się lub Zaloguj do serwisu | Ilość osób online 18

Portal Lubina


UWAGA! Ten serwis uzywa cookies i podobnych technologii (brak zmiany ustawienia przegladarki oznacza zgode na to) ->>

Praca Lubin
Wiadomości z Lubina
Ziemia lubińska – Gogołowice Ziemia lubińska –...
W naszych wędrówkach po Gminie Lubin dotychczas dotarliśmy do Bukownej, Chróstnika, Czerńca i Dąbrowy Górnej. Dzisiaj kolej ... »UWAGA! PANDEMIA TO CZAS ŻNIW DLA UWAGA! PANDEMIA TO CZA...
Oszuści stają się coraz bardziej bezwzględni i dopuszczają się wciąż nowych sposobów, na wyłudzanie pieniędzy od osób starszych. ... »Dźwiękowy Szlak Odry w Krainie Łęgów Odrzańskich Dźwiękowy Szlak Odry w...
Pułapki akustyczne, służące słuchaniu dźwięków natury już wkrótce pojawią w Krainie Łęgów Odrzańskich. Dwie pierwsze czekają... »ZOO Lubin - premiera nowej figury - Szlak Zwierząt Wymarłych ZOO Lubin - premiera n...
Wielkimi krokami zbliża się wiosna, a wraz z nią nowości w ZOO Lubin - Centrum Edukacji Przyrodniczej w Lubinie.   Po pierwsze - nazwę "Sz... »

» archiwum wiadomości

Magazyn elubin.pl

Magazyn elubin.plpolec prawnika.pl

silesianseo.pll

Twoja wyszukiwarka

Zdrowie
Edukacja
Miasto
Lokale
Czy wiesz, że...?
Czy wiesz, że?...1984 Uruchomiono "Centralną Ciepłownię", obecnie TERMAL SA

Pogoda
YoWindow.com
Wybrane wiadomości
Wiadomości z Lubina i okolic

Bezmyślna kradzież, która może uśmiercić wiele pszczelich rodzin
Data dodania: 18 stycznia 2021 — Kategoria: Wiadomości

Bezmyślna kradzież, która może uśmiercić wiele pszczelich rodzin

Jan Zenker z Osieka od ponad 50 lat jest pszczelarzem, sam jednak nie może zrozumieć jak mogło komuś przyjść do głowy kraść pszczoły w czasie zimy.  W okresie od listopada do lutego pszczoły zawiązują w ulach tzw. kłąby zimowe i ich naruszenie może doprowadzić do wymarcia całych pszczelich rodzin.

 

Jan Zenker zamontował  w okolicy swoich uli fotopułapkę, ponieważ ule kradziono mu regularnie. Nie spodziewał się jednak, że urządzenie zarejestruje ruch w pasiece podczas tzw. zimowli pszczół. Na zdjęciach widać, że złodziej wyjmuje ramki z pszczołami i strzepuje je do pudła transportowego.

– Przed zimą pszczele rodziny się dokarmia i pielęgnuje. Od listopada do lutego nie zaglądamy do nich, bo rodziny tworzą w ulach tzw. kłąby zimowe. Przechodzą w stan hibernacji, ciszy i chcąc przetrwać zimę rotacyjnie pobierają pokarm i swoim ciepłem ogrzewają się nawzajem. Każda zewnętrzna ingerencja w to środowisko, może doprowadzić do nieodwracalnych szkód i śmierci całych pszczelich rodzin. Po tej bezmyślnej kradzieży nawet nie mam jak pomóc pszczołom, dopiero wiosną okaże się czy uda im się przetrwać – mówi pszczelarz.

Sprawa została zgłoszona na policję. Jan Zenker uważa, że nasilające się akty złodziejstwa, to wynik małej karalność czynu, a jak widać złodzieje są coraz bardziej zuchwali. Warto jednak zamontować aparat z fotokomórką w pasiece, bo może on przyczynić się do złapania sprawcy.

źródło: Gmina Lubin

Słowa kluczowe: lubin
Wyślij link znajomemu: http://elubin.pl/wiadomosci,21916.html
Ten artykuł był czytany 298 razy.


brak komentarzy

Napisz komentarz!

Twoje imię: *
Twój komentarz: *
komentarz nie może być dłuższy niż 350 znaków
Znaczniki HTML: Wył.
BBCode: Włączone

Dostępne znaczniki:
[i] pochylenie [/i]
[b] pogrubienie [/b]
[u] podkreślenie [/u]


* - wymagane pola do dodania komentarza.

Wszystkie komentarze umieszczane przez użytkowników i gości portalu są ich osobistą opinią. Redakcja oraz właściciele portalu nie biorą odpowiedzialności za komentarze odwiedzających.


Copyright © 2006-2021 Portal miasta Lubina.
Strona wygenerowana w 0.032 sek.Lubin 1.0