Niedziela, 03 grudnia 2023 r.   Imieniny: Franciszka, Ksawerego, Lucjusza
Witaj, Społecznosć Lubina gość! Zarejestruj się lub Zaloguj do serwisu | Ilość osób online 52

Portal Lubina


UWAGA! Ten serwis uzywa cookies i podobnych technologii (brak zmiany ustawienia przegladarki oznacza zgode na to) ->>


Fotowoltaika Lubin

Wiadomości z Lubina
Lubinianin stracił oszczędności na inwestycji w akcje koncernu paliwowego i gazowego Lubinianin stracił osz...
70-latek chcąc zainwestować pieniądze w akcje koncernu paliwowego i gazowego stracił 130 tysięcy złotych. Reklama szybkiego zysku dostępna była n... »Uroczyste ślubowanie w zimowej aurze. Uroczyste ślubowanie w...
Już w najbliższą niedzielę, 3 grudnia 2023 roku, mieszkańcy Lubania będą świadkami ostatniej w tym roku przysięgi wojskowej żołnierzy 16 Dolnoślą... »Barbórka 2023 w KGHM Barbórka 2023 w KGHM
Akademia wręczania odznaczeń najbardziej zasłużonym pracownikom rozpoczęła tegoroczne obchody Barbórki w KGHM. Podczas centralnej uroczyst... »Obwieszczenia o licytacjach (dolnośląskie) Obwieszczenia o licyta...
Licytacje opublikowane dnia: 30 listopada 2023   Kategoria: pozostałe ruchomości 1. Garaż metalowy wolnostojący, lokalizacja: PRZE... »

» archiwum wiadomości


Twoja wyszukiwarka

Zdrowie
Edukacja
Miasto
Lokale

Czy wiesz, że...?
Czy wiesz, że?...1.10.2002r. Powstała pierwsza szkoła wyższa – Uczelnia Zawodowa Zagłębia Miedziowego

Magazyn elubin.plTanie części zamienne w Ucandopolec prawnika.pl

silesianseo.pll


Wiadomosci z Lubina i okolic
Bezmyślna kradzież, która może uśmiercić wiele pszczelich rodzin
Data dodania: 18 stycznia 2021 — Kategoria: Wiadomości

Bezmyślna kradzież, która może uśmiercić wiele pszczelich rodzin

Jan Zenker z Osieka od ponad 50 lat jest pszczelarzem, sam jednak nie może zrozumieć jak mogło komuś przyjść do głowy kraść pszczoły w czasie zimy.  W okresie od listopada do lutego pszczoły zawiązują w ulach tzw. kłąby zimowe i ich naruszenie może doprowadzić do wymarcia całych pszczelich rodzin.

 

Jan Zenker zamontował  w okolicy swoich uli fotopułapkę, ponieważ ule kradziono mu regularnie. Nie spodziewał się jednak, że urządzenie zarejestruje ruch w pasiece podczas tzw. zimowli pszczół. Na zdjęciach widać, że złodziej wyjmuje ramki z pszczołami i strzepuje je do pudła transportowego.

– Przed zimą pszczele rodziny się dokarmia i pielęgnuje. Od listopada do lutego nie zaglądamy do nich, bo rodziny tworzą w ulach tzw. kłąby zimowe. Przechodzą w stan hibernacji, ciszy i chcąc przetrwać zimę rotacyjnie pobierają pokarm i swoim ciepłem ogrzewają się nawzajem. Każda zewnętrzna ingerencja w to środowisko, może doprowadzić do nieodwracalnych szkód i śmierci całych pszczelich rodzin. Po tej bezmyślnej kradzieży nawet nie mam jak pomóc pszczołom, dopiero wiosną okaże się czy uda im się przetrwać – mówi pszczelarz.

Sprawa została zgłoszona na policję. Jan Zenker uważa, że nasilające się akty złodziejstwa, to wynik małej karalność czynu, a jak widać złodzieje są coraz bardziej zuchwali. Warto jednak zamontować aparat z fotokomórką w pasiece, bo może on przyczynić się do złapania sprawcy.

źródło: Gmina Lubin

Slowa kluczowe: lubin
Wyslij link znajomemu: http://elubin.pl/wiadomosci,21916.html
Ten artykul byl czytany 412 razy.


brak komentarzy

Napisz komentarz!

Twoje imie: *
Twoj komentarz: *
komentarz nie moze byc dluzszy niї 350 znakуw
Znaczniki HTML: Wyі.
BBCode: Wlaczone

Dostepne znaczniki:
[i] pochylenie [/i]
[b] pogrubienie [/b]
[u] podkreslenie [/u]


* - wymagane pola do dodania komentarza.

Wszystkie komentarze umieszczane przez uїytkownikуw i gosci portalu sa ich osobista opinia. Redakcja oraz wlasciciele portalu nie biora odpowiedzialnosci za komentarze odwiedzaj±cych.


Copyright © 2006-2023 Portal miasta Lubina.
Strona wygenerowana w 0.009 sek.Lubin 1.0