Wtorek, 31 stycznia 2023 r.   Imieniny: Ludwika, Marceliny, Cyrusa
Witaj, Społecznosć Lubina gość! Zarejestruj się lub Zaloguj do serwisu | Ilość osób online 30

Portal Lubina


UWAGA! Ten serwis uzywa cookies i podobnych technologii (brak zmiany ustawienia przegladarki oznacza zgode na to) ->>


Wiadomości z Lubina
NIE BĄDŹ OBOJĘTNY, REAGUJ! STOP AGRESJI DROGOWEJ! NIE BĄDŹ OBOJĘTNY, REA...
Jeśli byłeś świadkiem agresywnego zachowania ze strony innego uczestnika ruchu drogowego na terenie powiatu lubińskiego - POWIADOM NAS!!! Komenda... »Znamy miedziowych gigantów kodowania – zakończył się hackathon KGHM CuValley Hack Znamy miedziowych giga...
Rekordowa liczba uczestników i wyjątkowe rozwiązania maratonu programowania - zakończyła się trzecia edycja hackathonu CuValley Hack! Sw&o... »Kontrole autokarów – Ferie 2023 Kontrole autokarów ...
Z uwagi na dużą liczbę zgłoszeń kontroli autokarów wiozących dzieci na zimowiska, informujemy, że na kontrolę policjantów ruchu dro... »Wpadł w ręce policjantów, gdy jechał na kradzionym rowerze. Oprócz tego miał wiele na sumieniu Wpadł w ręce policjant...
Patrol prewencji pełniąc służbę na ul. Bieszczadzkiej zauważył mężczyznę jadącego rowerem. Z uwagi na to, że funkcjonariusze wiedzieli, że 33-lat... »

» archiwum wiadomości


Twoja wyszukiwarka

Zdrowie
Edukacja
Miasto
Lokale

Czy wiesz, że...?
Czy wiesz, że?...W lubińskich kopalniach należących do KGHM Polska Miedź SA wydobywa się w sporych ilościach srebro?

Magazyn elubin.pl

iParts.pl - części samochodowe

Tanie części zamienne w Ucandopolec prawnika.pl

silesianseo.pll


Wiadomosci z Lubina i okolic
Bezmyślna kradzież, która może uśmiercić wiele pszczelich rodzin
Data dodania: 18 stycznia 2021 — Kategoria: Wiadomości

Bezmyślna kradzież, która może uśmiercić wiele pszczelich rodzin

Jan Zenker z Osieka od ponad 50 lat jest pszczelarzem, sam jednak nie może zrozumieć jak mogło komuś przyjść do głowy kraść pszczoły w czasie zimy.  W okresie od listopada do lutego pszczoły zawiązują w ulach tzw. kłąby zimowe i ich naruszenie może doprowadzić do wymarcia całych pszczelich rodzin.

 

Jan Zenker zamontował  w okolicy swoich uli fotopułapkę, ponieważ ule kradziono mu regularnie. Nie spodziewał się jednak, że urządzenie zarejestruje ruch w pasiece podczas tzw. zimowli pszczół. Na zdjęciach widać, że złodziej wyjmuje ramki z pszczołami i strzepuje je do pudła transportowego.

– Przed zimą pszczele rodziny się dokarmia i pielęgnuje. Od listopada do lutego nie zaglądamy do nich, bo rodziny tworzą w ulach tzw. kłąby zimowe. Przechodzą w stan hibernacji, ciszy i chcąc przetrwać zimę rotacyjnie pobierają pokarm i swoim ciepłem ogrzewają się nawzajem. Każda zewnętrzna ingerencja w to środowisko, może doprowadzić do nieodwracalnych szkód i śmierci całych pszczelich rodzin. Po tej bezmyślnej kradzieży nawet nie mam jak pomóc pszczołom, dopiero wiosną okaże się czy uda im się przetrwać – mówi pszczelarz.

Sprawa została zgłoszona na policję. Jan Zenker uważa, że nasilające się akty złodziejstwa, to wynik małej karalność czynu, a jak widać złodzieje są coraz bardziej zuchwali. Warto jednak zamontować aparat z fotokomórką w pasiece, bo może on przyczynić się do złapania sprawcy.

źródło: Gmina Lubin

Slowa kluczowe: lubin
Wyslij link znajomemu: http://elubin.pl/wiadomosci,21916.html
Ten artykul byl czytany 398 razy.


brak komentarzy

Napisz komentarz!

Twoje imie: *
Twoj komentarz: *
komentarz nie moze byc dluzszy niї 350 znakуw
Znaczniki HTML: Wyі.
BBCode: Wlaczone

Dostepne znaczniki:
[i] pochylenie [/i]
[b] pogrubienie [/b]
[u] podkreslenie [/u]


* - wymagane pola do dodania komentarza.

Wszystkie komentarze umieszczane przez uїytkownikуw i gosci portalu sa ich osobista opinia. Redakcja oraz wlasciciele portalu nie biora odpowiedzialnosci za komentarze odwiedzaj±cych.


Copyright © 2006-2023 Portal miasta Lubina.
Strona wygenerowana w 0.012 sek.Lubin 1.0