Wtorek, 02 marca 2021 r.   Imieniny: Heleny, Henryka, Halszki
Witaj, Społecznosć Lubina gość! Zarejestruj się lub Zaloguj do serwisu | Ilość osób online 23

Portal Lubina


UWAGA! Ten serwis uzywa cookies i podobnych technologii (brak zmiany ustawienia przegladarki oznacza zgode na to) ->>

Praca Lubin
Wiadomości z Lubina
Repertuar Kina Muza w Lubinie Repertuar Kina Muza w ...
Przestawiamy repertuar Kina Muza w Lubinie od 05.03.2021 do 11.03.2021r.   5.03 Piątek 15:30, 17:30 > Co w duszy gra – premiera ... »Przez najbliższe cztery dni na A4 k. Legnicy należy spodziewać się tymczasowych utrudnień Przez najbliższe czter...
Na autostradzie A4 pomiędzy węzłami Lubiatów, a Złotoryja będą prowadzone prace związane z demontażem starej bramownicy i montażem ... »Od środy z powodu remontu wyłączona zostaje z ruchu droga Gorzelin – Raszówka Od środy z powodu remo...
Przypomnijmy, że pod koniec ubiegłego roku rozstrzygnięto przetarg na remont drogi gminnej numer 103048D łączącej miejscowości Raszówka i ... »Dolnośląscy Terytorialsi oddali hołd Żołnierzom Wyklętym Dolnośląscy Terytorial...
Wrocław – obchody Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych organizowane na kwaterach więziennych Cmentarza Osobowickiego oraz pod tablic... »

» archiwum wiadomości

Magazyn elubin.pl

Magazyn elubin.plpolec prawnika.pl

silesianseo.pll

Twoja wyszukiwarka

Zdrowie
Edukacja
Miasto
Lokale
Czy wiesz, że...?
Czy wiesz, że?...VII 1949 Powstanie parafii prawosławnej

Pogoda
YoWindow.com
Wybrane wiadomości
Wiadomości z Lubina i okolic

Świętujemy z seniorami Dzień Babci i Dziadka - wolontariusze KGHM wspierają osoby starsze na Dolnym Śląsku
Data dodania: 21 stycznia 2021 — Kategoria: Wiadomości

Świętujemy z seniorami Dzień Babci i Dziadka - wolontariusze KGHM wspierają osoby starsze na Dolnym Śląsku

Życzymy zdrowia i obecności bliskich – KGHM wspiera działania lokalnych organizacji i przekazuje seniorom prezenty z okazji Dnia Babci i Dziadka. Blisko 2 tys. osób starszych na Dolnym Śląsku w najbliższych dniach otrzyma upominki i życzenia od uczniów szkół z Zagłębia Miedziowego.

 

Dzień Babci i Dziadka to szczególny moment, by pamiętać o osobach starszych i zapewnieniu im bezpieczeństwa w czasie pandemii. Prezenty dla seniorów przekazywane są przy zachowaniu wszystkich obostrzeń sanitarnych. Wolontariusze z KGHM Polska Miedź S.A. i innych stowarzyszeń dotrą m.in. do mieszkańców Głogowa, Legnicy, Chojnowa, Kochlic, Prochowic, Gromadki, Jadwisina i Wojciechowa.

Wiemy jak ważne jest wsparcie i okazanie życzliwości osobom starszym w trudnym czasie pandemii. Chronimy seniorów jak możemy. Z okazji Dnia Babci i Dziadka chcemy przekazać dobre słowo i gest życzliwości w postaci prezentu – powiedział Marcin Chludziński, Prezes Zarządu KGHM Polska Miedź S.A.

Seniorzy z Dolnego Śląska otrzymają prezenty m.in. pojemniki na leki, artykuły kosmetyczne, kalendarze oraz ręcznie wykonane kartki przez najmłodszych mieszkańców regionu. Upominki i życzenia trafią do najbardziej potrzebujących dzięki współpracy z lokalnymi stowarzyszeniami, np. „Imelda” z Chojnowa, Związek Dużych Rodzin 3Plus z Legnicy i Prochowicki Ośrodek Kultury i Sportu.

Od lat współpracujemy z seniorami. Jesteśmy z nimi także w czasie izolacji. To, że o nich pamiętamy jest dla nas oczywiste – dodała Anna Mazurkiewicz z Głogowskiego Stowarzyszenia „Otwarte Drzwi”, które przy finansowanym wsparciu KGHM zorganizowało akcję w Głogowie.

KGHM od wielu tygodni prowadzi działania w ramach Solidarnościowego Korpusu Pomocy Seniorom. Miedziowy gigant we współpracy z organizacjami zajmującymi się osobami starszymi na bieżąco reaguje na ich potrzeby. Wolontariusze firmy przygotowują m.in. paczki z pomocą żywnościową. Miedziowa spółka przeznaczyła na pomoc już ponad 400 tys. zł. Do seniorów trafiły też pakiety ochronne: maseczki, płyny do dezynfekcji, broszury informacyjne, a także bożonarodzeniowe paczki żywieniowe.

Jeśli chcesz wziąć udział w regionalnych akcjach wolontariackich, zgłoś się: wolontariat@kghm.comPodczas wizyt u osób starszych konieczne jest zachowanie zasad DDM – zachowuj dystans, pamiętaj o dezynfekcji i noś maseczkę ochronną.

Więcej: https://zdrowie.kghm.com/kghm-seniorom/.

 

Słowa kluczowe: lubin
Wyślij link znajomemu: http://elubin.pl/wiadomosci,21932.html
Ten artykuł był czytany 262 razy.


brak komentarzy

Napisz komentarz!

Twoje imię: *
Twój komentarz: *
komentarz nie może być dłuższy niż 350 znaków
Znaczniki HTML: Wył.
BBCode: Włączone

Dostępne znaczniki:
[i] pochylenie [/i]
[b] pogrubienie [/b]
[u] podkreślenie [/u]


* - wymagane pola do dodania komentarza.

Wszystkie komentarze umieszczane przez użytkowników i gości portalu są ich osobistą opinią. Redakcja oraz właściciele portalu nie biorą odpowiedzialności za komentarze odwiedzających.


Copyright © 2006-2021 Portal miasta Lubina.
Strona wygenerowana w 0.033 sek.Lubin 1.0