Poniedzialek, 06 luty 2023 r.   Imieniny: Bohdana, Doroty, Pawła
Witaj, Społecznosć Lubina gość! Zarejestruj się lub Zaloguj do serwisu | Ilość osób online 37

Portal Lubina


UWAGA! Ten serwis uzywa cookies i podobnych technologii (brak zmiany ustawienia przegladarki oznacza zgode na to) ->>


Wiadomości z Lubina
Bezpłatne szkolenia dla otwierających firmy: 9 i 15 lutego 2023 Bezpłatne szkolenia dl...
Zapraszamy na bezpłatne szkolenia poświęcone obowiązkom przedsiębiorcy wobec ZUS. Szkolenia odbędą się zarówno stacjonarne jak i online ... »O mało nie straciła życia, przebiegając przez przejazd kolejowy O mało nie straciła ży...
Policjanci ukarali wysokim mandatem dwie osoby, które przebiegały przez przejazd kolejowy, mimo że zapory były opuszczone. Na oczach funkc... »Państwowa Straż Pożarna w Lubinie otrzyma sztandar Państwowa Straż Pożarn...
Powstał Społeczny Komitet Fundacji Sztandaru, który podjął już pierwsze działania zmierzające do zakupu sztandaru dla Komendy Powiatowej P... »Oferty pracy – Rekrutacja – KGHM Oferty pracy – R...
KGHM zaprasza do współpracy wszystkich, którzy stawiają sobie odważne i ambitne cele – są gotowi na realizację codziennych wy... »

» archiwum wiadomości


Twoja wyszukiwarka

Zdrowie
Edukacja
Miasto
Lokale

Czy wiesz, że...?
Czy wiesz, że?...25.09.1999 Po trwającej 2 lata modernizacji oddano do użytku jeden z najnowocześniejszych obiektów kultury w Polsce - II część Centrum Kultury Muza

Magazyn elubin.pl

iParts.pl - części samochodowe

Tanie części zamienne w Ucandopolec prawnika.pl

silesianseo.pll


Wiadomosci z Lubina i okolic
Świętujemy z seniorami Dzień Babci i Dziadka - wolontariusze KGHM wspierają osoby starsze na Dolnym Śląsku
Data dodania: 21 stycznia 2021 — Kategoria: Wiadomości

Świętujemy z seniorami Dzień Babci i Dziadka - wolontariusze KGHM wspierają osoby starsze na Dolnym Śląsku

Życzymy zdrowia i obecności bliskich – KGHM wspiera działania lokalnych organizacji i przekazuje seniorom prezenty z okazji Dnia Babci i Dziadka. Blisko 2 tys. osób starszych na Dolnym Śląsku w najbliższych dniach otrzyma upominki i życzenia od uczniów szkół z Zagłębia Miedziowego.

 

Dzień Babci i Dziadka to szczególny moment, by pamiętać o osobach starszych i zapewnieniu im bezpieczeństwa w czasie pandemii. Prezenty dla seniorów przekazywane są przy zachowaniu wszystkich obostrzeń sanitarnych. Wolontariusze z KGHM Polska Miedź S.A. i innych stowarzyszeń dotrą m.in. do mieszkańców Głogowa, Legnicy, Chojnowa, Kochlic, Prochowic, Gromadki, Jadwisina i Wojciechowa.

Wiemy jak ważne jest wsparcie i okazanie życzliwości osobom starszym w trudnym czasie pandemii. Chronimy seniorów jak możemy. Z okazji Dnia Babci i Dziadka chcemy przekazać dobre słowo i gest życzliwości w postaci prezentu – powiedział Marcin Chludziński, Prezes Zarządu KGHM Polska Miedź S.A.

Seniorzy z Dolnego Śląska otrzymają prezenty m.in. pojemniki na leki, artykuły kosmetyczne, kalendarze oraz ręcznie wykonane kartki przez najmłodszych mieszkańców regionu. Upominki i życzenia trafią do najbardziej potrzebujących dzięki współpracy z lokalnymi stowarzyszeniami, np. „Imelda” z Chojnowa, Związek Dużych Rodzin 3Plus z Legnicy i Prochowicki Ośrodek Kultury i Sportu.

Od lat współpracujemy z seniorami. Jesteśmy z nimi także w czasie izolacji. To, że o nich pamiętamy jest dla nas oczywiste – dodała Anna Mazurkiewicz z Głogowskiego Stowarzyszenia „Otwarte Drzwi”, które przy finansowanym wsparciu KGHM zorganizowało akcję w Głogowie.

KGHM od wielu tygodni prowadzi działania w ramach Solidarnościowego Korpusu Pomocy Seniorom. Miedziowy gigant we współpracy z organizacjami zajmującymi się osobami starszymi na bieżąco reaguje na ich potrzeby. Wolontariusze firmy przygotowują m.in. paczki z pomocą żywnościową. Miedziowa spółka przeznaczyła na pomoc już ponad 400 tys. zł. Do seniorów trafiły też pakiety ochronne: maseczki, płyny do dezynfekcji, broszury informacyjne, a także bożonarodzeniowe paczki żywieniowe.

Jeśli chcesz wziąć udział w regionalnych akcjach wolontariackich, zgłoś się: wolontariat@kghm.comPodczas wizyt u osób starszych konieczne jest zachowanie zasad DDM – zachowuj dystans, pamiętaj o dezynfekcji i noś maseczkę ochronną.

Więcej: https://zdrowie.kghm.com/kghm-seniorom/.

 

Slowa kluczowe: lubin
Wyslij link znajomemu: http://elubin.pl/wiadomosci,21932.html
Ten artykul byl czytany 388 razy.


brak komentarzy

Napisz komentarz!

Twoje imie: *
Twoj komentarz: *
komentarz nie moze byc dluzszy niї 350 znakуw
Znaczniki HTML: Wyі.
BBCode: Wlaczone

Dostepne znaczniki:
[i] pochylenie [/i]
[b] pogrubienie [/b]
[u] podkreslenie [/u]


* - wymagane pola do dodania komentarza.

Wszystkie komentarze umieszczane przez uїytkownikуw i gosci portalu sa ich osobista opinia. Redakcja oraz wlasciciele portalu nie biora odpowiedzialnosci za komentarze odwiedzaj±cych.


Copyright © 2006-2023 Portal miasta Lubina.
Strona wygenerowana w 0.011 sek.Lubin 1.0