Wtorek, 02 marca 2021 r.   Imieniny: Heleny, Henryka, Halszki
Witaj, Społecznosć Lubina gość! Zarejestruj się lub Zaloguj do serwisu | Ilość osób online 18

Portal Lubina


UWAGA! Ten serwis uzywa cookies i podobnych technologii (brak zmiany ustawienia przegladarki oznacza zgode na to) ->>

Praca Lubin
Wiadomości z Lubina
Repertuar Kina Muza w Lubinie Repertuar Kina Muza w ...
Przestawiamy repertuar Kina Muza w Lubinie od 05.03.2021 do 11.03.2021r.   5.03 Piątek 15:30, 17:30 > Co w duszy gra – premiera ... »Przez najbliższe cztery dni na A4 k. Legnicy należy spodziewać się tymczasowych utrudnień Przez najbliższe czter...
Na autostradzie A4 pomiędzy węzłami Lubiatów, a Złotoryja będą prowadzone prace związane z demontażem starej bramownicy i montażem ... »Od środy z powodu remontu wyłączona zostaje z ruchu droga Gorzelin – Raszówka Od środy z powodu remo...
Przypomnijmy, że pod koniec ubiegłego roku rozstrzygnięto przetarg na remont drogi gminnej numer 103048D łączącej miejscowości Raszówka i ... »Dolnośląscy Terytorialsi oddali hołd Żołnierzom Wyklętym Dolnośląscy Terytorial...
Wrocław – obchody Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych organizowane na kwaterach więziennych Cmentarza Osobowickiego oraz pod tablic... »

» archiwum wiadomości

Magazyn elubin.pl

Magazyn elubin.plpolec prawnika.pl

silesianseo.pll

Twoja wyszukiwarka

Zdrowie
Edukacja
Miasto
Lokale
Czy wiesz, że...?
Czy wiesz, że?...18-21 10.2001r. W Centrum Kultury "MUZA" odbył się XVIII Ogólnopolski Festiwal Piosenki Francuskiej

Pogoda
YoWindow.com
Wybrane wiadomości
Wiadomości z Lubina i okolic

#Lubin. Akt oskarżenia w sprawie zabójstwa bezdomnego mężczyzny
Data dodania: 26 stycznia 2021 — Kategoria: Wiadomości

#Lubin. Akt oskarżenia w sprawie zabójstwa bezdomnego mężczyzny

Prokuratura Rejonowa w Lubinie zakończyła śledztwo i skierowała do Sądu Okręgowego w Legnicy akt oskarżenia przeciwko Krzysztofowi S. o dokonanie w Lubinie zabójstwa mężczyzny.

 

Do zdarzenia tego doszło w nocy z 9/10 czerwca 2020 roku w pobliżu jednego z dyskontów spożywczych w Lubinie, gdzie od wieczora przebywał pokrzywdzony mężczyzna. Był on osobą bezdomną. Tego samego wieczoru do tego sklepu przyszedł Krzysztof S. W czasie pobytu w sklepie pokazywał on ekspedientce nóż, który nosił schowany za paskiem. Kamery monitoringu zarejestrowały, że po opuszczeniu sklepu oskarżony rozmawiał z pokrzywdzonym. Z ustaleń dowodowych wynika, że po pewnym czasie pomiędzy siedzącymi na ławce oskarżonym i pokrzywdzonym doszło do kłótni o alkohol. Tej nocy około godz. 1.30 pokrzywdzonego znaleziono na chodniku w okolicy sklepu.

Był zakrwawiony i nie dawał oznak życia. Wezwany lekarz stwierdził jego zgon. W tym samym dniu policjanci zatrzymali sprawcę zadania pokrzywdzonemu ciosów nożem, którym okazał się Krzysztof S. W wyniku przeprowadzonej sekcji zwłok ustalono, że przyczyną śmierci mężczyzny była rana kłuta klatki piersiowej z jej następstwami. Na ciele pokrzywdzonego ujawniono jeszcze drugą płytszą ranę klatki piersiowej oraz trzecie rozcięcie odzieży.

Podczas przeszukania w miejscu zamieszkania Krzysztofa S. odnaleziono jego zakrwawioną odzież i obuwie oraz zakrwawiony portfel z dowodem osobistym pokrzywdzonego. Przeprowadzone badania genetyczne pozwoliły na ustalenie, że na spodniach oskarżonego i na zabezpieczonym u niego portfelu należącym do ofiary  znajdowały się ślady krwi pokrzywdzonego. Zgromadzone dowody wskazują, że oskarżony zadał pokrzywdzonemu trzy ciosy nożem w klatkę piersiową, spośród których jeden cios spowodował ranę kłutą drążąca do serca, powodującą zgon mężczyzny.

Przesłuchiwany w charakterze podejrzanego Krzysztof S. przytaczał różne wersje zdarzenia, a w tym zasłaniał się obroną własną, a następnie wskazywał na przypadkowość powstania obrażeń u pokrzywdzonego. W oparciu o przeprowadzone dowody, w tym opinię biegłych lekarzy z zakresu medycyny sądowej, takim wersjom obrony oskarżonego nie można dać wiary.

Prokurator oskarżył Krzysztofa S. o dokonanie w zamiarze bezpośrednim zabójstwa pokrzywdzonego mężczyzny, tj. o czyn z art. 148 §1 k.k. uwzględniając w zarzucie aktu oskarżenia przywłaszczenie portfela pokrzywdzonego wraz  z jego dowodem osobistym.

Po zatrzymaniu Krzysztofa S. badaniem krwi potwierdzono jego stan nietrzeźwości oraz zażycie substancji psychotropowej. W wydanej opinii biegli lekarze psychiatrzy rozpoznali u wymienionego zespół uzależnienia od alkoholu, w związku z czym powinien być leczony. Jednak zdaniem opiniujących biegłych, to uzależnienie nie miało wpływu na poczytalność oskarżonego, który tempore criminis był poczytalny.

Krzysztof S. jest tymczasowo aresztowany. Za zbrodnię zabójstwa grozi mu kara pozbawienia wolności  na czas nie krótszy od lat 8, kara 25 lat pozbawienia wolności albo kara dożywotniego pozbawienia wolności.

Lidia Tkaczyszyn - rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Legnicy

źródło: Prokuratura Okręgowa w Legnicy

Słowa kluczowe: lubin
Wyślij link znajomemu: http://elubin.pl/wiadomosci,21947.html
Ten artykuł był czytany 83 razy.


brak komentarzy

Napisz komentarz!

Twoje imię: *
Twój komentarz: *
komentarz nie może być dłuższy niż 350 znaków
Znaczniki HTML: Wył.
BBCode: Włączone

Dostępne znaczniki:
[i] pochylenie [/i]
[b] pogrubienie [/b]
[u] podkreślenie [/u]


* - wymagane pola do dodania komentarza.

Wszystkie komentarze umieszczane przez użytkowników i gości portalu są ich osobistą opinią. Redakcja oraz właściciele portalu nie biorą odpowiedzialności za komentarze odwiedzających.


Copyright © 2006-2021 Portal miasta Lubina.
Strona wygenerowana w 0.029 sek.Lubin 1.0