Niedziela, 07 marca 2021 r.   Imieniny: Pawła, Tomasza, Felicyty
Witaj, Społecznosć Lubina gość! Zarejestruj się lub Zaloguj do serwisu | Ilość osób online 15

Portal Lubina


UWAGA! Ten serwis uzywa cookies i podobnych technologii (brak zmiany ustawienia przegladarki oznacza zgode na to) ->>

Praca Lubin
Wiadomości z Lubina
Ziemia lubińska – Gogołowice Ziemia lubińska –...
W naszych wędrówkach po Gminie Lubin dotychczas dotarliśmy do Bukownej, Chróstnika, Czerńca i Dąbrowy Górnej. Dzisiaj kolej ... »UWAGA! PANDEMIA TO CZAS ŻNIW DLA UWAGA! PANDEMIA TO CZA...
Oszuści stają się coraz bardziej bezwzględni i dopuszczają się wciąż nowych sposobów, na wyłudzanie pieniędzy od osób starszych. ... »Dźwiękowy Szlak Odry w Krainie Łęgów Odrzańskich Dźwiękowy Szlak Odry w...
Pułapki akustyczne, służące słuchaniu dźwięków natury już wkrótce pojawią w Krainie Łęgów Odrzańskich. Dwie pierwsze czekają... »ZOO Lubin - premiera nowej figury - Szlak Zwierząt Wymarłych ZOO Lubin - premiera n...
Wielkimi krokami zbliża się wiosna, a wraz z nią nowości w ZOO Lubin - Centrum Edukacji Przyrodniczej w Lubinie.   Po pierwsze - nazwę "Sz... »

» archiwum wiadomości

Magazyn elubin.pl

Magazyn elubin.plpolec prawnika.pl

silesianseo.pll

Twoja wyszukiwarka

Zdrowie
Edukacja
Miasto
Lokale
Czy wiesz, że...?
Czy wiesz, że?...29.10.1998 Na stanowisko Przewodniczącego Rady Miejskiej wybrano Romana Jasińskiego

Pogoda
YoWindow.com
Wybrane wiadomości
Wiadomości z Lubina i okolic

Żołnierze Wojsk Obrony Terytorialnej pomagają w realizacji narodowego programu szczepień
Data dodania: 20 lutego 2021 — Kategoria: Wiadomości

Żołnierze Wojsk Obrony Terytorialnej pomagają w realizacji narodowego programu szczepień

Od momentu ogłoszenia pandemii kombatanci i seniorzy zostali objęci szczególną opieką ze strony Wojsk Obrony Terytorialnej. Żołnierze dowozili i dowożą im posiłki, wykupują recepty, pomagają w wielu różnych, codziennych potrzebach. Ratownicy medyczni są do dyspozycji osób starszych, zawsze, gdy zaistnieje taka potrzeba. Ale zakres obowiązków żołnierzy 16 Dolnośląskiej Brygady Obrony Terytorialnej zmienia się niemal każdego dnia, bo też potrzeby związane z walką z Covid-19 są bardzo różne i wymagają odpowiedniego przygotowania oraz dużej elastyczności. 

Wraz z rozpoczęciem narodowego programu szczepień, żołnierze 16DBOT rozpoczęli również prace związane z zorganizowaniem transportu dla osób, które same nie byłyby w stanie dotrzeć do punktu szczepień. W samym tylko Wrocławiu takich osób jest ponad 200.

Do tego doszyło dodatkowo wsparcie kombatantów i seniorów w procesie rejestracji na szczepienia.

Podczas rozmów z kombatantami i seniorami okazało się, że wielu z nich nie zdołało się do tej pory zarejestrować na szczepienie. Powody były różne. Niektórzy czekali, bo liczyli na odzew ze strony przychodni zdrowia, rodziny i bliskich. Inni mają problemy ze słuchem i telefoniczny kontakt z rejestracją był bardzo trudny, jeszcze inni nie potrafili tego uczynić. Są też tacy, którzy nie wiedzą co mają robić, bo boją się ewentualnych powikłań po szczepieniu i zadają mnóstwo pytań. A ważne, aby wątpliwości były rozwiewane prawdziwymi i profesjonalnymi odpowiedziami.   W każdym tym przypadku, specjalnie przygotowani żołnierze, wspierają seniorów rejestrując ich na szczepienia, umawiając wizyty lekarskie, pilnując terminów, czy regularnie dowożąc do szpitali i przychodni. W ten sposób realizowany jest pierwszy etap narodowego programu szczepień. Mundurowi wypełniają też niezbędne dokumenty, wymagane przez lekarza, jeszcze przed zaszczepieniem pacjenta.
A odpowiedź na wiele pytań wymaga wnikliwej analizy dokumentacji medycznej gromadzonej latami przez osoby starsze. Te wszystkie wyzwania pokazują jakie wymagania stawiane są żołnierzom i jak duża odpowiedzialność ciąży na mundurze. Z drugiej strony, każde dobrze zrealizowanie zadanie to olbrzymia satysfakcja oraz rosnący poziom zaufania do osób noszących mundur.

W życiu każdego z nas przychodzą sytuacje, w których pomoc innej osoby jest bezcenna. Czasem zwykła możliwość szczerej rozmowy z drugim człowiekiem może przynieść niezwykle pozytywne skutki. Należy także pamiętać, aby samemu wykazywać się empatią i wspierać innych w trudnych chwilach – mówi kpt. Renata Mycio, koordynator szczepień wydzielony z ramienia 16 DBOT na terenie Dolnego Śląska.

Żołnierze od roku wykonują niecodzienne zadania opierające się na zaufaniu i szacunku dla tych, którzy walczyli o kraj i budowali go.

Wojska Obrony Terytorialnej uruchomiły infolinię wsparcia dla seniorów pod numerem 800 100 115, dzięki której można zwrócić się do Wojska o pomoc w dotarciu na szczepienie bądź pomoc w rejestracji.

Słowa kluczowe: lubin
Wyślij link znajomemu: http://elubin.pl/wiadomosci,22044.html
Ten artykuł był czytany 97 razy.


1 komentarz

Napisz komentarz!

~Gość

Gość serwisu
#44079 | 24.02.21 16:17:33Zgłoś naruszenie netykiety/regulaminu.

Niejaki Konrad Frysztak, poseł z PO na Komisji Obrony stwierdził, że żołnierze z WOT jedynie bawią się w wojsko.<br /> Ale niestety dla posła, żołnierze WOT to po prostu duma Polaków.
Twoje imię: *
Twój komentarz: *
komentarz nie może być dłuższy niż 350 znaków
Znaczniki HTML: Wył.
BBCode: Włączone

Dostępne znaczniki:
[i] pochylenie [/i]
[b] pogrubienie [/b]
[u] podkreślenie [/u]


* - wymagane pola do dodania komentarza.

Wszystkie komentarze umieszczane przez użytkowników i gości portalu są ich osobistą opinią. Redakcja oraz właściciele portalu nie biorą odpowiedzialności za komentarze odwiedzających.


Copyright © 2006-2021 Portal miasta Lubina.
Strona wygenerowana w 0.030 sek.Lubin 1.0