Wtorek, 22 czerwca 2021 r.   Imieniny: Pauliny, Flawiusza, Agenora
Witaj, Społecznosć Lubina gość! Zarejestruj się lub Zaloguj do serwisu | Ilość osób online 24

Portal Lubina


UWAGA! Ten serwis uzywa cookies i podobnych technologii (brak zmiany ustawienia przegladarki oznacza zgode na to) ->>

Praca Lubin

Wiadomości z Lubina
Filmowy Poranek w kinie Helios w Lubinie, 27 czerwca godz.10.30 Filmowy Poranek w kini...
Zapraszamy na kolejną porcję filmowych niespodzianek w nowej odsłonie - Filmowe Poranki: 44 Koty, cz. 4, w niedzielę 27 czerwca o godz.... »GROŹNY WYPADEK NA TRASIE RUDNA – LUBIN. KIEROWCO ZWOLNIJ! GROŹNY WYPADEK NA TRAS...
Do bardzo groźnie wyglądającego wypadku drogowego doszło w piątek na drodze relacji Rudna – Lubin. 9 osób trafiło do szpitala i ro... »Nowy informator dla osób z niepełnosprawnościami Nowy informator dla os...
Zbiór wiedzy dla osób, które ze względu na stan zdrowia potrzebują wsparcia z ZUS. Nowy informator został przygotowany przez... »Oferty pracy - Rekrutacja - KGHM Oferty pracy - Rekruta...
KGHM zaprasza do współpracy wszystkich, którzy stawiają sobie odważne i ambitne cele – są gotowi na realizację codziennych wy... »

» archiwum wiadomości

Magazyn elubin.pl

polec prawnika.pl

silesianseo.pll

Twoja wyszukiwarka

Zdrowie
Edukacja
Miasto
Lokale
Czy wiesz, że...?
Czy wiesz, że?...15.09.1999 VII edycja Miejskiego Konkursu Plastycznego pn. "Logo na wesoło dla miasta Lubina"

Pogoda
YoWindow.com
Wybrane wiadomości
Wiadomości z Lubina i okolic

Nowoczesne leczenie przepuklin już we Wrocławiu
Data dodania: 23 lutego 2021 — Kategoria: Wiadomości

Nowoczesne leczenie przepuklin już we Wrocławiu

Laparoskopowe zabiegi przepuklin pachwinowych są przeprowadzane  we wrocławskim  Szpitalu EuroMediCare, należącym do Grupy EMC. W odróżnieniu od tradycyjnych zabiegów operacyjnych ich zaletą jest małoinwazyjność, niewielkie blizny i szybki powrót do normalnej aktywności, łącznie z uprawianiem sportu oraz, co bardzo ważne, trwałość przeprowadzonego leczenia.

 

Słowo „przepuklina” u większości osób budzi wyjątkowo niemiłe skojarzenia. Zazwyczaj oznacza dla nich ból, problemy z normalnym funkcjonowaniem, a jedynym skutecznym rozwiązaniem, które przychodzi do głowy, jest interwencja chirurga. Przepuklina to rzeczywiście niebezpieczna przypadłość, która wyjątkowo utrudnia codzienne życie, a nieleczona może doprowadzić do dramatycznych konsekwencji. Istnieją jednak nowoczesne, skuteczne sposoby na szybkie poradzenie sobie z tą dolegliwością.

Jednym z najczęstszych miejsc powstawania przepuklin jest pachwina. Przepuklina pachwinowa to choroba polegająca na przedostaniu się zawartości jamy brzusznej przez otwory w jej powłokach. W przypadku przepukliny pachwinowej zawartość jamy brzusznej wydostaje się bezpośrednio pod skórę przez kanał pachwinowy. Poza pachwinami, przepukliny najczęściej powstają w okolicach pępka lub kanałów udowych. Możemy być na nie narażeni również po operacjach w obrębie jamy brzusznej. Przepuklina może tworzyć się w rozległych bliznach pooperacyjnych.

Najczęściej zawartość przepuklin stanowi tkanka tłuszczowa, jednak wraz z powiększaniem się przepukliny jej zawartością może być sieć czyli tłuszcz węwnątrzbrzuszny oraz jelita. Bywa, że w obrębie przepukliny znajdowane są również pęcherz moczowy, wyrostek robaczkowy, a nawet  jajnik z jajowodem.

Pojawienie się przepukliny wiąże się z charakterystycznymi, nieprzyjemnymi objawami. Są to:

  • powiększające się uwypuklenie w miejscu powstania przepukliny,
  • uporczywy, niekiedy trudny do zniesienia ból,
  • dyskomfort, często uniemożliwiający normalne funkcjonowanie.

 

- Takich oznak w żadnym wypadku nie można lekceważyć. Już po pojawieniu się  pierwszych symptomów, należy natychmiast skonsultować się z lekarzem i jak najszybciej poddać leczeniu – mówi Krzysztof Paśko, Dyrektor ds. Medycznych Szpitala EuroMediCare we Wrocławiu. - Brak reakcji na pojawiające się dolegliwości lub, co gorsza, próby samodzielnego poradzenia sobie z przepukliną, mogą doprowadzić do tragedii. W skrajnych przypadkach może dojść do martwicy narządów stanowiących zawartość przepukliny i konieczności ich usunięcia – dodaje.

Jedyny skuteczny sposób na pozbycie się uciążliwego problemu, jakim jest przepuklina, to zabieg operacyjny. Klasyczna operacja przepukliny wiąże się między innymi z kilkudniowym pobytem w szpitalu. Wymaga również dłuższej rekonwalescencji, a powrót do normalnego funkcjonowania jest  rozciągnięty w czasie. Wygodną alternatywą dla tradycyjnych operacji jest zabieg laparoskopowy.

Laparoskopowa operacja plastyki przepukliny polega na umieszczeniu w miejscu jej powstania siatki z tworzywa, przez niewielkie nacięcia w skórze. Wykorzystuje się przy tym nowoczesne, miniaturowe kamery video i  precyzyjne narzędzia niewielkich rozmiarów. Wyróżnikiem tej metody jest, oprócz wyjątkowej skuteczności, niewielka inwazyjność, a także krótki okres rekonwalescencji. Już następnego dnia, po zabiegu, można wrócić do zwykłej aktywności. To rozwiązanie, w przeciwieństwie do zwykłych operacji, pozwala także na szybki powrót do aktywnego uprawiania sportu.

- Szpital od powstania w 2002 specjalizuje się w małoinwazyjnych, bezpiecznych metodach diagnostycznych i operacyjnych - mówi Krzysztof Paśko. – W czasie ponad 18 lat uzyskaliśmy ogromne doświadczenie w przeprowadzaniu tego typu zabiegów, co potwierdza fakt, że leczą się u nas pacjenci nie tylko z Wrocławia, ale całej Polski i Europy – dodaje.

Szpital EuroMediCare we Wrocławiu jest nowoczesną placówką,  kierującą swoją ofertę dla pacjentów oczekujących wysokiej jakości usług medycznych. Blok operacyjny dysponuje czterema klimatyzowanymi salami operacyjnymi. Pacjenci mają do dyspozycji pokoje z łazienką, TV oraz dostępem do Internetu. Decydując się na laparoskopową operację przepukliny w placówce, pacjent zyskuje:

  • wieloletnie doświadczenie personelu,
  • zaangażowanie, kompleksowość i fachowe wsparcie na każdym etapie: od diagnozy, przez zabieg po rekonwalescencję,
  • 24-godzinny dyżur medyczny,
  • szybki powrót do normalnej aktywności, w tym uprawiania sportu,
  • ograniczoną do minimum inwazyjność,
  • zalety estetyczne (niewielkie blizny),
  • trwałość wyników zabiegu.

Unikalnym atutem Szpitala EuroMediCare we Wrocławiu wśród jednostek prywatnych jest wieloprofilowość oraz 24-godzinny dyżur medyczny, pełniony przez wykwalifikowany personel lekarski i pielęgniarski, co istotnie podnosi bezpieczeństwo pacjentów przebywających na oddziale po operacji, jak i już po wypisie ze szpitala.

 

Słowa kluczowe: lubin
Wyślij link znajomemu: http://elubin.pl/wiadomosci,22058.html
Ten artykuł był czytany 113 razy.


brak komentarzy

Napisz komentarz!

Twoje imię: *
Twój komentarz: *
komentarz nie może być dłuższy niż 350 znaków
Znaczniki HTML: Wył.
BBCode: Włączone

Dostępne znaczniki:
[i] pochylenie [/i]
[b] pogrubienie [/b]
[u] podkreślenie [/u]


* - wymagane pola do dodania komentarza.

Wszystkie komentarze umieszczane przez użytkowników i gości portalu są ich osobistą opinią. Redakcja oraz właściciele portalu nie biorą odpowiedzialności za komentarze odwiedzających.


Copyright © 2006-2021 Portal miasta Lubina.
Strona wygenerowana w 0.116 sek.Lubin 1.0