Wtorek, 20 kwietnia 2021 r.   Imieniny: Agnieszki, Czesława, Amalii
Witaj, Społecznosć Lubina gość! Zarejestruj się lub Zaloguj do serwisu | Ilość osób online 20

Portal Lubina


UWAGA! Ten serwis uzywa cookies i podobnych technologii (brak zmiany ustawienia przegladarki oznacza zgode na to) ->>

Praca Lubin

Wiadomości z Lubina
Podpisany został Program inwestycji dla budowy sygnalizacji świetlnej w Osieku Podpisany został Progr...
Powstanie sygnalizacja świetlna na skrzyżowaniu drogi krajowej nr 5 z drogą powiatową nr 2085D w miejscowości Osiek. Skrzyżowanie zlokalizow... »Zmiany w pomocy dla przedsiębiorców Zmiany w pomocy dla pr...
Od 4 maja przedsiębiorcy z określonych branż będą mogli wystąpić o zwolnienie z opłacania składek także za marzec i kwiecień 2021 r. Nadal będzie... »OSZUŚCI DZWONIĄ CHCĄC WYŁUDZIĆ PIENIĄDZE. MOGĄ TEŻ ZAPUKAĆ DO TWYCH DRZWI. BĄDŹMY OSTROŻNI. OSZUŚCI DZWONIĄ CHCĄC ...
Lubińscy policjanci apelują do mieszkańców naszego powiatu o ogromną ostrożność, ponieważ w ostatnim czasie mamy do czynienia ze wzmożon... »Lotnicze opryski w lasach – mogą potrwać do czerwca Lotnicze opryski w las...
Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych informuje, że na podstawie decyzji Dolnośląskiego Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Roślin i... »

» archiwum wiadomości

Magazyn elubin.pl

polec prawnika.pl

silesianseo.pll

Twoja wyszukiwarka

Zdrowie
Edukacja
Miasto
Lokale
Czy wiesz, że...?
Czy wiesz, że?...6.04.1996 uroczystość wręczenia dowodu osobistego oraz poświadczenia obywatelstwa polskiego pani Halinie Brodowskiej z Kazachstanu, która została zaproszona do osiedlenia się na stałe na terenie miasta

Pogoda
YoWindow.com
Wybrane wiadomości
Wiadomości z Lubina i okolic

Od środy z powodu remontu wyłączona zostaje z ruchu droga Gorzelin – Raszówka
Data dodania: 02 marca 2021 — Kategoria: Wiadomości

Od środy z powodu remontu wyłączona zostaje z ruchu droga Gorzelin – Raszówka

Przypomnijmy, że pod koniec ubiegłego roku rozstrzygnięto przetarg na remont drogi gminnej numer 103048D łączącej miejscowości Raszówka i Gorzelin. Na początku grudnia wykonawca przejął oficjalnie teren i zaczął prace przygotowawcze. Teraz konieczne jest całkowite zamknięcie tej trasy. Od jutra nie będzie już tam kursował autobus linii 105, a od środy droga zostanie całkowicie wyłączona z ruchu.

 

Prace przygotowawcze polegały na udrożnieniu i oczyszczeniu przydrożnych rowów wraz z niezbędnym wycięciem krzewów i drzew. Teraz na drogę wiedzie już ciężki sprzęt, wiec na odcinku zabudowanym mieszkańcy muszą się liczyć z utrudnieniami z dotarciem do posesji.

Zamknięty zostaje odcinek o długości 2,2 km. Zostanie tam ułożona nowa nawierzchnia asfaltowa i  wykonane będą pobocza z kruszywa kamiennego. Zgodnie z umową inwestycja powinna się zakończyć w czerwcu przyszłego roku.

Wartość inwestycji to 1 milion 189 tysięcy złotych. Gminie udało się wcześniej pozyskać 50% tych kosztów z Funduszu Dróg Samorządowych, druga połowa pokryta będzie z gminnego budżetu.

Jak już informowaliśmy, następują także zmiany w kursowaniu linii nr 105 polegające na przekierowaniu ruchu autobusów objazdem przez miejscowość Karczowiska. Obsługa komunikacyjna miejscowości Gorzelin i Raszówka zostanie utrzymana. Przystanki przy ul. Polnej w Raszówce nr 03 i 04 obsługujące pasażerów linii 104 zostaną wyłączone z ruchu. W związku z powyższym należy spodziewać się opóźnień w realizacji rozkładu jazdy na linii 105. Planowane utrudnienia spowodowane remontem drogi potrwają od 02.03.2021 r. do 30.04.2021r.

źródło: Gmina Lubin

Słowa kluczowe: lubin
Wyślij link znajomemu: http://elubin.pl/wiadomosci,22081.html
Ten artykuł był czytany 77 razy.


brak komentarzy

Napisz komentarz!

Twoje imię: *
Twój komentarz: *
komentarz nie może być dłuższy niż 350 znaków
Znaczniki HTML: Wył.
BBCode: Włączone

Dostępne znaczniki:
[i] pochylenie [/i]
[b] pogrubienie [/b]
[u] podkreślenie [/u]


* - wymagane pola do dodania komentarza.

Wszystkie komentarze umieszczane przez użytkowników i gości portalu są ich osobistą opinią. Redakcja oraz właściciele portalu nie biorą odpowiedzialności za komentarze odwiedzających.


Copyright © 2006-2021 Portal miasta Lubina.
Strona wygenerowana w 0.035 sek.Lubin 1.0