Wtorek, 20 kwietnia 2021 r.   Imieniny: Agnieszki, Czesława, Amalii
Witaj, Społecznosć Lubina gość! Zarejestruj się lub Zaloguj do serwisu | Ilość osób online 17

Portal Lubina


UWAGA! Ten serwis uzywa cookies i podobnych technologii (brak zmiany ustawienia przegladarki oznacza zgode na to) ->>

Praca Lubin

Wiadomości z Lubina
Podpisany został Program inwestycji dla budowy sygnalizacji świetlnej w Osieku Podpisany został Progr...
Powstanie sygnalizacja świetlna na skrzyżowaniu drogi krajowej nr 5 z drogą powiatową nr 2085D w miejscowości Osiek. Skrzyżowanie zlokalizow... »Zmiany w pomocy dla przedsiębiorców Zmiany w pomocy dla pr...
Od 4 maja przedsiębiorcy z określonych branż będą mogli wystąpić o zwolnienie z opłacania składek także za marzec i kwiecień 2021 r. Nadal będzie... »OSZUŚCI DZWONIĄ CHCĄC WYŁUDZIĆ PIENIĄDZE. MOGĄ TEŻ ZAPUKAĆ DO TWYCH DRZWI. BĄDŹMY OSTROŻNI. OSZUŚCI DZWONIĄ CHCĄC ...
Lubińscy policjanci apelują do mieszkańców naszego powiatu o ogromną ostrożność, ponieważ w ostatnim czasie mamy do czynienia ze wzmożon... »Lotnicze opryski w lasach – mogą potrwać do czerwca Lotnicze opryski w las...
Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych informuje, że na podstawie decyzji Dolnośląskiego Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Roślin i... »

» archiwum wiadomości

Magazyn elubin.pl

polec prawnika.pl

silesianseo.pll

Twoja wyszukiwarka

Zdrowie
Edukacja
Miasto
Lokale
Czy wiesz, że...?
Czy wiesz, że?...Po przeprowadzonej w 2000 roku inwentaryzacji przyrodniczej na terenie Lubina stwierdzono występowanie 8 gatunków roślin, grzybów i porostów podlegających ochronie ścisłej, 8 gatunków roślin podlegających ochronie częsciowej oraz 26 gatunków roślin rzadkich, 8 gatunków chronionych i 17 gatunków rzadkich bezkręgowców, wśród ryb 1 gatunek chroniony i 1 rzadki, 5 gatunków chronionych płazów (wszystkie występujące w Polsce gatunki płazów znajdują się pod ochroną) 4 gatunki chronionych gadów (wszystkie występujące w Polsce gatunki gatunki gadów znajdują się pod ochroną_, 92 gatunki chronionych ptaków, 9 gatunków chronionych nietoperzy( wszystkie występujące w Polsce gatunki nietoperzy znajdują się pod ochroną) oraz 6 gatunków chronionych ssaków. Główne zasoby naturalne Lubina to: ruda miedzi, srebro, pokłady żwiru i piasku.

Pogoda
YoWindow.com
Wybrane wiadomości
Wiadomości z Lubina i okolic

Lubin. Wpadli na policyjny radar
Data dodania: 03 marca 2021 — Kategoria: Wiadomości

Lubin. Wpadli na policyjny radar

Lubińscy policjanci z grupy SPEED mają sporo pracy związanej z dyscyplinowaniem drogowych piratów, którzy jeżdżą zbyt szybko. Kolejne osoby na trzy miesiące muszą przesiąść się na fotel pasażera. Warunki na drogach, z trudnych zimowych, znów stały się sprzyjające dla kierujących. Niestety, wielu z nich, zapomina o bezpieczeństwie swoim i innych uczestników drogi i przekracza prędkość w terenie zabudowanym.

-Po zimie i związanych z tą porą roku utrudnieniach na drodze, większość kierujących pojazdami już zapomniała. Policjanci z lubińskiej drogówki zauważyli, że kierowcy znowu pozwalają sobie na zbyt dużo. Wielu kierowców zdaje się nie myśleć w trakcie jazdy o bezpieczeństwie swoim i innych uczestników ruchu drogowego. Dowodem na to są kolejne prawa jazdy, które stracili, bo przekroczyli prędkość w terenie zabudowanym o ponad 50 kilometrów na godzinę. Policjanci grupy Speed kontrolują prędkość na drogach powiatu lubińskiego - informuje asp. szt. Sylwia Serafin z lubińskiej policji.

Na policyjny radar wpadli dwaj mieszkańcy Lubina, którzy w terenie zabudowanym znacznie przekroczyli dozwoloną przepisami prędkość.  Obaj to mieszkańcy Lubina w wieku 36 lat. Mężczyźni stracili uprawnienia do kierowania pojazdami na okres 3 miesięcy i zostali ukarani mandatem karnym w wysokości 500 złotych każdy.

 Policjanci apelują i przypominają - od lat, to zbyt duża prędkość przyczynia się do większości drogowych zdarzeń, także tych najtragiczniejszych.

Policjanci ruchu drogowego codziennie pełnią służbę w oznakowanych i nieoznakowanych radiowozach w Lubinie i powiecie lubińskim. Zachowania kierowców pokazują, że obecność funkcjonariuszy jest niezbędna.

źródło: KPP w Lubinie

Słowa kluczowe: lubin
Wyślij link znajomemu: http://elubin.pl/wiadomosci,22086.html
Ten artykuł był czytany 84 razy.


brak komentarzy

Napisz komentarz!

Twoje imię: *
Twój komentarz: *
komentarz nie może być dłuższy niż 350 znaków
Znaczniki HTML: Wył.
BBCode: Włączone

Dostępne znaczniki:
[i] pochylenie [/i]
[b] pogrubienie [/b]
[u] podkreślenie [/u]


* - wymagane pola do dodania komentarza.

Wszystkie komentarze umieszczane przez użytkowników i gości portalu są ich osobistą opinią. Redakcja oraz właściciele portalu nie biorą odpowiedzialności za komentarze odwiedzających.


Copyright © 2006-2021 Portal miasta Lubina.
Strona wygenerowana w 0.039 sek.Lubin 1.0