Wtorek, 20 kwietnia 2021 r.   Imieniny: Agnieszki, Czesława, Amalii
Witaj, Społecznosć Lubina gość! Zarejestruj się lub Zaloguj do serwisu | Ilość osób online 16

Portal Lubina


UWAGA! Ten serwis uzywa cookies i podobnych technologii (brak zmiany ustawienia przegladarki oznacza zgode na to) ->>

Praca Lubin

Wiadomości z Lubina
Podpisany został Program inwestycji dla budowy sygnalizacji świetlnej w Osieku Podpisany został Progr...
Powstanie sygnalizacja świetlna na skrzyżowaniu drogi krajowej nr 5 z drogą powiatową nr 2085D w miejscowości Osiek. Skrzyżowanie zlokalizow... »Zmiany w pomocy dla przedsiębiorców Zmiany w pomocy dla pr...
Od 4 maja przedsiębiorcy z określonych branż będą mogli wystąpić o zwolnienie z opłacania składek także za marzec i kwiecień 2021 r. Nadal będzie... »OSZUŚCI DZWONIĄ CHCĄC WYŁUDZIĆ PIENIĄDZE. MOGĄ TEŻ ZAPUKAĆ DO TWYCH DRZWI. BĄDŹMY OSTROŻNI. OSZUŚCI DZWONIĄ CHCĄC ...
Lubińscy policjanci apelują do mieszkańców naszego powiatu o ogromną ostrożność, ponieważ w ostatnim czasie mamy do czynienia ze wzmożon... »Lotnicze opryski w lasach – mogą potrwać do czerwca Lotnicze opryski w las...
Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych informuje, że na podstawie decyzji Dolnośląskiego Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Roślin i... »

» archiwum wiadomości

Magazyn elubin.pl

polec prawnika.pl

silesianseo.pll

Twoja wyszukiwarka

Zdrowie
Edukacja
Miasto
Lokale
Czy wiesz, że...?
Czy wiesz, że?...18.10.2001r. Podpisano umowę partnerską z miastem Charleroi z Belgii

Pogoda
YoWindow.com
Wybrane wiadomości
Wiadomości z Lubina i okolic

Terytorialsi odwiedzili DPS, aby połączyć z bliskimi na Święta
Data dodania: 02 kwietnia 2021 — Kategoria: Wiadomości

Terytorialsi odwiedzili DPS, aby połączyć z bliskimi na Święta

Zazwyczaj samotni, dodatkowo przez ostatni rok zupełnie odizolowani od rodzin i bliskich, wczoraj mieli możliwość pierwszy raz w tym roku zobaczenia swoich bliskich, rodziców, przyjaciół. Żołnierze 16 DBOT pojechali do jednego z największych w regionie Domów Pomocy Społecznej w Legnickim Polu i przeprowadzili drugą przedświąteczną akcję pt. „Łączymy na Święta”.

 

„Dzięki takim działaniom, podopieczni DPS, którzy z powodu pandemii i wprowadzonych zakazów odwiedzin są od roku odizolowani od rodzin, ponownie mogli zobaczyć swoich bliskich. To pełne emocji spotkania. Bo synowie, córki pierwszy raz od wielu miesięcy zobaczyli swoje matki, ojców, znajomych. Były łzy, a radość łączyła się ze smutkiem, bo tęsknota jest ogromna, a z powodu wzrostu zachorowań na Covid 19, kontakty bezpośrednie nadal są wstrzymane. I właśnie dlatego my tu jesteśmy” powiedziała kpt. Renata Mycio Oficer Prasowy 16 Dolnośląskiej Brygady OT i współorganizatorka akcji „Łączymy na Święta”.

Te działania mają na celu umożliwienie spotkań osób, które z różnych powodów nie mają możliwości porozmawiania ze swoimi rodzinami. Często jest to tak poważna choroba, że uniemożliwia obsługę telefonu komórkowego, kolejny powód to brak odpowiedniego sprzętu bądź umiejętności w obsługiwaniu systemów teleinformatycznych. Dlatego żołnierze mają ze sobą tablety i łączą się z rodzinami.

„Nie zawsze jest to łatwe, bo zdarza się, że rodzina lub najbliższa koleżanka, przez dłuższy czas nie odbierają połączenia. Musimy więc uspokoić pensjonariusza i wytłumaczyć mu, że zadzwonimy jeszcze kilka razy i zrobimy wszystko, aby to połączenie zostało zrealizowane. Młody, niepełnosprawny chłopak na połączenie z rodziną czekał 3 godziny. A gdy zobaczył swoją mamę nie potrafił wypowiedzieć słowa, był tak przejęty i wzruszony. W innym przypadku, pensjonariuszka skontaktowała się ze swoimi dwiema koleżankami. Jedna odebrała połączenie, ale wzruszenie było na tyle ogromne, że odbierało głos- pozostał widok na ekranie urządzenia i łzy radości . Z drugą z radością rozmawiała ponad 40 minut.” - podsumowała kpt. Renata Mycio.

Podczas takich łączeń, żołnierze uruchamiają również tzw. Telemosty. Nie każdy bowiem dysponuje w domu sprzętem elektronicznym umożliwiającym kontakt z wykorzystaniem kamer. Oznacza to, że jedna ekipa z tabletem jest u rodziny w miejscu zamieszkania, a druga u chorego w domu, szpitalu lub Domu Pomocy Społecznej. Gdy wszyscy są gotowi, włączane są kamery i rozpoczyna rozmowa.

Działania podejmowane są zarówno wśród kombatantów, którzy pozostają pod opieką żołnierzy WOT, ale również na wniosek zainteresowanych szpitali i oczywiście Domów Pomocy Społecznej. Pomoc niesiona jest również osobom chorym, samotnym, starszym, które zgłoszą takie zapotrzebowanie osobiście (w trakcie odwiedzin żołnierzy OT w ramach wcześniejszych działań pomocowych), bądź poprzez bezpośredni kontakt z Brygadą.

Żołnierze OT po otrzymaniu zgłoszenia jadą pod wskazany adres i łączą z bliskimi. Na chwilę obecną do jednostek WOT w całym kraju wpłynęły wnioski o realizację akcji w stu placówkach. Szacuje się, że takim wsparciem zostanie objętych nawet tysiąc osób informuje Dowództwo WOT.

Słowa kluczowe: lubin
Wyślij link znajomemu: http://elubin.pl/wiadomosci,22204.html
Ten artykuł był czytany 105 razy.


brak komentarzy

Napisz komentarz!

Twoje imię: *
Twój komentarz: *
komentarz nie może być dłuższy niż 350 znaków
Znaczniki HTML: Wył.
BBCode: Włączone

Dostępne znaczniki:
[i] pochylenie [/i]
[b] pogrubienie [/b]
[u] podkreślenie [/u]


* - wymagane pola do dodania komentarza.

Wszystkie komentarze umieszczane przez użytkowników i gości portalu są ich osobistą opinią. Redakcja oraz właściciele portalu nie biorą odpowiedzialności za komentarze odwiedzających.


Copyright © 2006-2021 Portal miasta Lubina.
Strona wygenerowana w 0.024 sek.Lubin 1.0