Wtorek, 20 kwietnia 2021 r.   Imieniny: Agnieszki, Czesława, Amalii
Witaj, Społecznosć Lubina gość! Zarejestruj się lub Zaloguj do serwisu | Ilość osób online 24

Portal Lubina


UWAGA! Ten serwis uzywa cookies i podobnych technologii (brak zmiany ustawienia przegladarki oznacza zgode na to) ->>

Praca Lubin





Wiadomości z Lubina
Podpisany został Program inwestycji dla budowy sygnalizacji świetlnej w Osieku Podpisany został Progr...
Powstanie sygnalizacja świetlna na skrzyżowaniu drogi krajowej nr 5 z drogą powiatową nr 2085D w miejscowości Osiek. Skrzyżowanie zlokalizow... »Zmiany w pomocy dla przedsiębiorców Zmiany w pomocy dla pr...
Od 4 maja przedsiębiorcy z określonych branż będą mogli wystąpić o zwolnienie z opłacania składek także za marzec i kwiecień 2021 r. Nadal będzie... »OSZUŚCI DZWONIĄ CHCĄC WYŁUDZIĆ PIENIĄDZE. MOGĄ TEŻ ZAPUKAĆ DO TWYCH DRZWI. BĄDŹMY OSTROŻNI. OSZUŚCI DZWONIĄ CHCĄC ...
Lubińscy policjanci apelują do mieszkańców naszego powiatu o ogromną ostrożność, ponieważ w ostatnim czasie mamy do czynienia ze wzmożon... »Lotnicze opryski w lasach – mogą potrwać do czerwca Lotnicze opryski w las...
Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych informuje, że na podstawie decyzji Dolnośląskiego Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Roślin i... »

» archiwum wiadomości

Magazyn elubin.pl





polec prawnika.pl

silesianseo.pll









Twoja wyszukiwarka

Zdrowie
Edukacja
Miasto
Lokale
Czy wiesz, że...?
Czy wiesz, że?...Po przeprowadzonej w 2000 roku inwentaryzacji przyrodniczej na terenie Lubina stwierdzono występowanie 8 gatunków roślin, grzybów i porostów podlegających ochronie ścisłej, 8 gatunków roślin podlegających ochronie częsciowej oraz 26 gatunków roślin rzadkich, 8 gatunków chronionych i 17 gatunków rzadkich bezkręgowców, wśród ryb 1 gatunek chroniony i 1 rzadki, 5 gatunków chronionych płazów (wszystkie występujące w Polsce gatunki płazów znajdują się pod ochroną) 4 gatunki chronionych gadów (wszystkie występujące w Polsce gatunki gatunki gadów znajdują się pod ochroną_, 92 gatunki chronionych ptaków, 9 gatunków chronionych nietoperzy( wszystkie występujące w Polsce gatunki nietoperzy znajdują się pod ochroną) oraz 6 gatunków chronionych ssaków. Główne zasoby naturalne Lubina to: ruda miedzi, srebro, pokłady żwiru i piasku.

Pogoda
YoWindow.com
Wybrane wiadomości
Wiadomości z Lubina i okolic

KAŻDEGO DNIA KOLEJNI POLICJANCI PRZYJMUJĄ SZCZEPIONKĘ PRZECIW COVID-19
Data dodania: 06 kwietnia 2021 — Kategoria: Wiadomości

KAŻDEGO DNIA KOLEJNI POLICJANCI PRZYJMUJĄ SZCZEPIONKĘ PRZECIW COVID-19

Każdego dnia kolejni dolnośląscy policjanci zgłaszają się do placówek medycznych, aby przyjąć szczepionkę przeciw COVID-19. Proces ten jest niezwykle istotny dla poprawy bezpieczeństwa mundurowych, ich najbliższych i wszystkich Dolnoślązaków, ze względu na to, że funkcjonariusze są jedną z najbardziej narażonych na zakażenie grup zawodowych. Do chwili obecnej blisko 1450 policjantów i ponad 200 pracowników cywilnych na terenie Dolnego Śląska osobiście doświadczyło zarażenia koronawirusem. Pamiętajmy, że zaszczepienie się jest w tej chwili najskuteczniejszym sposobem walki z tym groźnym patogenem i tylko tak jesteśmy w stanie ograniczyć rozprzestrzenianie się pandemii oraz uchronić siebie i swoje rodziny przed poważnymi konsekwencjami zdrowotnymi, które powoduje COVID-19.

Jak ważne jest szczepienie przeciw koronawirusowi, pokazuje przykład służb medycznych, które zaszczepione zostały jako pierwsze, co pozwoliło wśród medyków bardzo zniwelować ryzyko zachorowania na COVID-19 i możliwość doświadczenia niebezpiecznych dla życia i zdrowia konsekwencji z tym związanych.

Dla policjantów, którzy są jedną z najbardziej narażonych na zakażenie tym groźnym patogenem grup zawodowych, to tak naprawdę kwestia życia i zdrowia ich samych, ich rodzin oraz osób z najbliższego otoczenia. Do chwili obecnej blisko 1450 funkcjonariuszy i ponad 200 pracowników cywilnych na terenie Dolnego Śląska osobiście doświadczyło zarażenia koronawirusem, co pokazuje, na jak duże ryzyko narażeni są mundurowi, dbając każdego dnia o bezpieczeństwo mieszkańców Dolnego Śląska. Dlatego proces ich szczepienia jest tak niezwykle ważny i intensywnie trwa od ubiegłego tygodnia. Każdego dnia kolejni dolnośląscy policjanci zgłaszają się do placówek medycznych, aby przyjąć szczepionkę przeciw COVID-19

Uzyskując odporności, funkcjonariusze, którzy codziennie pełnią służbę ukierunkowaną na niesienie pomocy społeczeństwu, nie będą musieli się obawiać zakażenia, chroniąc jednocześnie swoje rodziny i bliskich przed poważnymi konsekwencjami związanymi z przebiegiem COVID-19.Pamiętajmy, że zaszczepienie się jest w tej chwili najskuteczniejszym sposobem walki z tym groźnym patogenem i tylko tak jesteśmy w stanie ograniczyć jego rozprzestrzenianie się oraz przyspieszyć powrót do normalności sprzed pandemii.

mł. asp. Przemysław Ratajczyk
Zespół Prasowy KWP we Wrocławiu

Słowa kluczowe: lubin
Wyślij link znajomemu: http://elubin.pl/wiadomosci,22210.html
Ten artykuł był czytany 79 razy.


brak komentarzy

Napisz komentarz!

Twoje imię: *
Twój komentarz: *
komentarz nie może być dłuższy niż 350 znaków
Znaczniki HTML: Wył.
BBCode: Włączone

Dostępne znaczniki:
[i] pochylenie [/i]
[b] pogrubienie [/b]
[u] podkreślenie [/u]


* - wymagane pola do dodania komentarza.

Wszystkie komentarze umieszczane przez użytkowników i gości portalu są ich osobistą opinią. Redakcja oraz właściciele portalu nie biorą odpowiedzialności za komentarze odwiedzających.


Copyright © 2006-2021 Portal miasta Lubina.
Strona wygenerowana w 0.040 sek.Lubin 1.0