Piątek, 24 września 2021 r.   Imieniny: Gerarda, Teodora, Hermana
Witaj, Społecznosć Lubina gość! Zarejestruj się lub Zaloguj do serwisu | Ilość osób online 32

Portal Lubina


UWAGA! Ten serwis uzywa cookies i podobnych technologii (brak zmiany ustawienia przegladarki oznacza zgode na to) ->>


Wiadomości z Lubina
Helios zaprasza na MARATON BONDA! Helios zaprasza na MAR...
Cóż może być lepszego od piątkowego seansu w kinie Helios? Oczywiście kilka seansów w kinie Helios z rzędu, w ramach Nocnego Marato... »Oferty pracy z PUP Lubin Oferty pracy z PUP Lub...
Przedstawiamy najnowsze oferty pracy dostępne w Powiatowym Urzędzie Pracy w Lubinie. Szczegółowe informacje i dane kontaktowe do pracodawc... »Pierwsza przysięga na sztandar 16 Dolnośląskiej Brygady Obrony Terytorialnej. Pierwsza przysięga na ...
Z okazji Święta Wojsk Obrony Terytorialnej obchodzonego w 82. rocznicę powstania Polskiego Państwa Podziemnego, wręczone zostaną sztandary wojsko... »Renta rodzinna - studenci pierwszego roku mają czas do 30 września na złożenie w ZUS zaświadczenia z uczelni Renta rodzinna - stude...
Kontynuowanie nauki po zdaniu matury oznacza dalszą wypłatę renty rodzinnej po zmarłym rodzicu. Żeby to było możliwe trzeba jednak złożyć do ZUS ... »

» archiwum wiadomości

Magazyn elubin.pl

polec prawnika.pl

silesianseo.pll

Twoja wyszukiwarka

Zdrowie
Edukacja
Miasto
Lokale
Czy wiesz, że...?
Czy wiesz, że?...Poseł z Lubina uczestniczył w rozmowach z delegacją z Szanghaju, która odwiedziła nasz kraj, czy poseł zna chiński?

Pogoda
YoWindow.com
Wybrane wiadomości
Wiadomości z Lubina i okolic

Wsparcie dla osób niepełnosprawnych
Data dodania: 25 lipca 2021 — Kategoria: Wiadomości

Wsparcie dla osób niepełnosprawnych

Gmina Rudna pozyskała 47 556,36 zł na realizację programu “Asystent osobisty osoby niepełnosprawnej”Środki te pochodzą z Funduszu Solidarnościowego w ramach resortowego Programu Ministra Rodziny i Polityki Społecznej.

 

Program polega na udzieleniu wsparcia przez asystenta w wykonywaniu codziennych czynności oraz funkcjonowaniu w życiu społecznym osób niepełnoprawnych zamieszkujących na terenie gminy Rudna. Wsparciem mogą zastać objęte dzieci do 16 roku życia z orzeczeniem o niepełnosprawności łącznie ze wskazaniami do udzielenia tego rodzaju wsparcia oraz osoby posiadające orzeczenie o znacznym lub umiarkowanym stopniu niepełnosprawności.

Chodzi m.in. o pomoc przy przemieszczaniu się w wybrane miejsca (dom, placówki oświatowe, placówki służby zdrowia, świątynie, rehabilitacja, urzędy, znajomi, wydarzenia kulturalne, rozrywkowe, społeczne, sportowe), wspólne dokonywanie zakupów.

Uczestnik programu za usługi asystenta nie ponosi odpłatności. Program realizowany będzie do grudnia 2021 r. przez Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Rudnej.

Słowa kluczowe: lubin
Wyślij link znajomemu: http://elubin.pl/wiadomosci,22663.html
Ten artykuł był czytany 108 razy.


brak komentarzy

Napisz komentarz!

Twoje imię: *
Twój komentarz: *
komentarz nie może być dłuższy niż 350 znaków
Znaczniki HTML: Wył.
BBCode: Włączone

Dostępne znaczniki:
[i] pochylenie [/i]
[b] pogrubienie [/b]
[u] podkreślenie [/u]


* - wymagane pola do dodania komentarza.

Wszystkie komentarze umieszczane przez użytkowników i gości portalu są ich osobistą opinią. Redakcja oraz właściciele portalu nie biorą odpowiedzialności za komentarze odwiedzających.


Copyright © 2006-2021 Portal miasta Lubina.
Strona wygenerowana w 0.012 sek.Lubin 1.0