Piątek, 24 września 2021 r.   Imieniny: Gerarda, Teodora, Hermana
Witaj, Społecznosć Lubina gość! Zarejestruj się lub Zaloguj do serwisu | Ilość osób online 34

Portal Lubina


UWAGA! Ten serwis uzywa cookies i podobnych technologii (brak zmiany ustawienia przegladarki oznacza zgode na to) ->>


Wiadomości z Lubina
Helios zaprasza na MARATON BONDA! Helios zaprasza na MAR...
Cóż może być lepszego od piątkowego seansu w kinie Helios? Oczywiście kilka seansów w kinie Helios z rzędu, w ramach Nocnego Marato... »Oferty pracy z PUP Lubin Oferty pracy z PUP Lub...
Przedstawiamy najnowsze oferty pracy dostępne w Powiatowym Urzędzie Pracy w Lubinie. Szczegółowe informacje i dane kontaktowe do pracodawc... »Pierwsza przysięga na sztandar 16 Dolnośląskiej Brygady Obrony Terytorialnej. Pierwsza przysięga na ...
Z okazji Święta Wojsk Obrony Terytorialnej obchodzonego w 82. rocznicę powstania Polskiego Państwa Podziemnego, wręczone zostaną sztandary wojsko... »Renta rodzinna - studenci pierwszego roku mają czas do 30 września na złożenie w ZUS zaświadczenia z uczelni Renta rodzinna - stude...
Kontynuowanie nauki po zdaniu matury oznacza dalszą wypłatę renty rodzinnej po zmarłym rodzicu. Żeby to było możliwe trzeba jednak złożyć do ZUS ... »

» archiwum wiadomości

Magazyn elubin.pl

polec prawnika.pl

silesianseo.pll

Twoja wyszukiwarka

Zdrowie
Edukacja
Miasto
Lokale
Czy wiesz, że...?
Czy wiesz, że?...15.09.1999 VII edycja Miejskiego Konkursu Plastycznego pn. "Logo na wesoło dla miasta Lubina"

Pogoda
YoWindow.com
Wybrane wiadomości
Wiadomości z Lubina i okolic

Jak zostać kierowcą zawodowym?
Data dodania: 25 lipca 2021 — Kategoria: Wiadomości

Jak zostać kierowcą zawodowym?

Już od dziecięcych lat marzeniem bardzo wielu osób jest stanie się w przyszłości kierowcą zawodowym. Wtedy jednak postrzeganie tego zawodu nieco różni się od rzeczywistości. Niemniej niektórzy pragną spełniać się na tym stanowisku, pomimo dorosłego wieku. Nic dziwnego,  posiadanie odpowiedniego uprawnienia do wykonywania tego zawodu otwiera przed pracownikami ogromne możliwości.

 

Gdzie szukać ofert?

Bez wątpienia w obecnych czasach kierowca zawodowy jest jednym z najbardziej rozchwytywanych pracowników. Niezaprzeczalnie jest to związane ze stałym rozwojem usług przewozowych. Osoby posiadające uprawnienia do pracy na tym stanowisku mogą więc liczyć na to, że przeglądając oferty na stronie Pracuj.pl z pewnością znajdą dla siebie zajęcie.

Kierowca zawodowy – jak nim zostać?

Prowadzenie samochodu to dla wielu osób rzecz wręcz naturalna. Nic więc dziwnego, że decydują się oni związać przyszłość właśnie z tą czynnością. Jednak pracy tej nie może podjąć się każdy, kto posiada prawo jazdy kategorii B. Niezbędne są bowiem uprawnienia, pozwalające kierowcom na prowadzenie większych pojazdów (czyli prawo jazdy kategorii C, C+E, D).

Dodatkowo każdy, kto pragnie podjąć się przewożenia towarów lub osób musi przejść obowiązkowe szkolenia z tego zakresu. W zależności od wieku kandydata, jak również kategorii posiadanego prawa jazdy, kursy te różnią się czasem trwania – krótszy z nich to kurs kwalifikacji wstępnej przyspieszonej, zaś dłuższy to po prostu kurs kwalifikacji wstępnej.

Po zaliczeniu egzaminu państwowego kierowca otrzymuje świadectwo kwalifikacji zawodowej, które otwiera mu drzwi do pełnienia tej funkcji. Co pięć lat jest on jednak zobowiązany do odbycia szkolenia okresowego oraz do wykonania badań lekarskich i psychologicznych

Dobry ośrodek szkolenia

W zawodzie kierowcy bardzo istotne jest stałe podnoszenie swoich kwalifikacji. Oznacza to, że osoba, która ma wyłącznie prawo jazdy kategorii B, powinna rozwijać swoje kompetencje na inne kategorie. Dodatkowe kursy sprawią, że w oczach pracodawców będzie ona bardziej wykwalifikowana oraz „pewniejsza” za kierownicą pojazdu.

Podnoszenie uprawnień dla każdego kierowcy jest inwestycją w przyszłość. Posiadając je, nie musi on bowiem ograniczać się wyłącznie do przewożenia jednego towaru. Tym samym otwiera przed sobą wiele możliwości – jak chociażby ekspansję rynków zagranicznych, dzięki którym będzie mógł pracować, jednocześnie podróżując po świecie.

Słowa kluczowe: lubin
Wyślij link znajomemu: http://elubin.pl/wiadomosci,22664.html
Ten artykuł był czytany 105 razy.


brak komentarzy

Napisz komentarz!

Twoje imię: *
Twój komentarz: *
komentarz nie może być dłuższy niż 350 znaków
Znaczniki HTML: Wył.
BBCode: Włączone

Dostępne znaczniki:
[i] pochylenie [/i]
[b] pogrubienie [/b]
[u] podkreślenie [/u]


* - wymagane pola do dodania komentarza.

Wszystkie komentarze umieszczane przez użytkowników i gości portalu są ich osobistą opinią. Redakcja oraz właściciele portalu nie biorą odpowiedzialności za komentarze odwiedzających.


Copyright © 2006-2021 Portal miasta Lubina.
Strona wygenerowana w 0.009 sek.Lubin 1.0