Piątek, 24 września 2021 r.   Imieniny: Gerarda, Teodora, Hermana
Witaj, Społecznosć Lubina gość! Zarejestruj się lub Zaloguj do serwisu | Ilość osób online 26

Portal Lubina


UWAGA! Ten serwis uzywa cookies i podobnych technologii (brak zmiany ustawienia przegladarki oznacza zgode na to) ->>


Wiadomości z Lubina
Helios zaprasza na MARATON BONDA! Helios zaprasza na MAR...
Cóż może być lepszego od piątkowego seansu w kinie Helios? Oczywiście kilka seansów w kinie Helios z rzędu, w ramach Nocnego Marato... »Oferty pracy z PUP Lubin Oferty pracy z PUP Lub...
Przedstawiamy najnowsze oferty pracy dostępne w Powiatowym Urzędzie Pracy w Lubinie. Szczegółowe informacje i dane kontaktowe do pracodawc... »Pierwsza przysięga na sztandar 16 Dolnośląskiej Brygady Obrony Terytorialnej. Pierwsza przysięga na ...
Z okazji Święta Wojsk Obrony Terytorialnej obchodzonego w 82. rocznicę powstania Polskiego Państwa Podziemnego, wręczone zostaną sztandary wojsko... »Renta rodzinna - studenci pierwszego roku mają czas do 30 września na złożenie w ZUS zaświadczenia z uczelni Renta rodzinna - stude...
Kontynuowanie nauki po zdaniu matury oznacza dalszą wypłatę renty rodzinnej po zmarłym rodzicu. Żeby to było możliwe trzeba jednak złożyć do ZUS ... »

» archiwum wiadomości

Magazyn elubin.pl

polec prawnika.pl

silesianseo.pll

Twoja wyszukiwarka

Zdrowie
Edukacja
Miasto
Lokale
Czy wiesz, że...?
Czy wiesz, że?...2.12.1999 Utworzono Unię Miast Miedziowych. W spotkaniu uczestniczyli przedstawiciele władz miast unijnych: Prezydenci Lubina Dariusz Milka i Głogowa Zbigniew Rybka oraz burmistrz Polkowic Emilian Stańczyszyn

Pogoda
YoWindow.com
Wybrane wiadomości
Wiadomości z Lubina i okolic

Jakie cechy powinien mieć dobry dziennikarz?
Data dodania: 28 lipca 2021 — Kategoria: Wiadomości

Jakie cechy powinien mieć dobry dziennikarz?

Dziennikarz to osoba, której głównym obowiązkiem jest przygotowanie, a następnie prezentowanie materiałów w środkach masowego przekazu. Niektórzy piszą teksty do gazet i portali internetowych, zaś inni przekazują informacje za pośrednictwem radia bądź telewizji. Ta pierwsza opcja jest jednak najczęściej spotykana i najbardziej kojarzona z tym zawodem. Jakie cechy i umiejętności są najbardziej pomocne na stanowisku dziennikarza?

 

·        Bycie oczytanym

Dobry dziennikarz powinien mieć ogólną wiedzę na wiele tematów i być zorientowany w tym, co aktualnie dzieje się na świecie. Podczas zajmowania się konkretnym tematem, zazwyczaj robi research i zgłębia dane zagadnienie bardziej szczegółowo. Zanim jednak rozpocznie ten proces, musi wiedzieć, od czego trzeba zacząć.

·        Specjalizowanie się w danej dziedzinie

Posiadanie specjalistycznej wiedzy z konkretnej dziedziny nie jest zazwyczaj wymagane przez pracodawców, jednak może się okazać bardzo przydatne. Jeśli jest jakiś temat bądź zagadnienie, w którym czujesz się najlepiej, wówczas zawsze będziesz miał coś do przekazania. Co więcej, jeśli będziesz opowiadał o kwestiach, które Cię szczególnie interesują, Twoja praca nigdy nie będzie nudna.

·        Łatwe nawiązywanie kontaktów

Dziennikarz zbiera informacje od ludzi i dla ludzi. Bez względu na to, czy są to wywiady, konferencje prasowe, czy próby medialne, relacje społeczne są nieuniknione. Nawiązywanie kontaktów z drugim człowiekiem to nieodłączny element tego zawodu. Zdolności komunikacyjne są zatem bardzo przydatne na stanowisku dziennikarza.

·        Zdolność pracy pod presją czasu

Zawód dziennikarza często wymaga wykonywania wielu obowiązków na raz oraz bycia odpornym na pewien poziom stresu. Należy liczyć się z tym, że jest to dość dynamiczna profesja. Szybkie tempo pracy nie powinno zatem stanowić problemu dla osób, które aplikują na to stanowisko. Jeśli zajrzymy na oferty dostępne na portalu Pracuj.pl, od razu rzuci się w oczy, iż umiejętność pracy pod presją czasu jest ważną cechą dla wielu pracodawców.

·        Dociekliwość

Dziennikarz powinien być osobą, która nie poddaje się z łatwością. Upór stanowi dość istotną cechę w tej pracy, gdyż często trzeba wytrwale i niezłomnie dążyć do źródeł pewnych informacji. Naturalna ciekawość względem różnych tematów również będzie tutaj niezwykle pomocna. Innymi słowy, dobry dziennikarz to dociekliwy dziennikarz.

 

Słowa kluczowe: lubin
Wyślij link znajomemu: http://elubin.pl/wiadomosci,22673.html
Ten artykuł był czytany 94 razy.


brak komentarzy

Napisz komentarz!

Twoje imię: *
Twój komentarz: *
komentarz nie może być dłuższy niż 350 znaków
Znaczniki HTML: Wył.
BBCode: Włączone

Dostępne znaczniki:
[i] pochylenie [/i]
[b] pogrubienie [/b]
[u] podkreślenie [/u]


* - wymagane pola do dodania komentarza.

Wszystkie komentarze umieszczane przez użytkowników i gości portalu są ich osobistą opinią. Redakcja oraz właściciele portalu nie biorą odpowiedzialności za komentarze odwiedzających.


Copyright © 2006-2021 Portal miasta Lubina.
Strona wygenerowana w 0.014 sek.Lubin 1.0