Piątek, 24 września 2021 r.   Imieniny: Gerarda, Teodora, Hermana
Witaj, Społecznosć Lubina gość! Zarejestruj się lub Zaloguj do serwisu | Ilość osób online 37

Portal Lubina


UWAGA! Ten serwis uzywa cookies i podobnych technologii (brak zmiany ustawienia przegladarki oznacza zgode na to) ->>


Wiadomości z Lubina
Helios zaprasza na MARATON BONDA! Helios zaprasza na MAR...
Cóż może być lepszego od piątkowego seansu w kinie Helios? Oczywiście kilka seansów w kinie Helios z rzędu, w ramach Nocnego Marato... »Oferty pracy z PUP Lubin Oferty pracy z PUP Lub...
Przedstawiamy najnowsze oferty pracy dostępne w Powiatowym Urzędzie Pracy w Lubinie. Szczegółowe informacje i dane kontaktowe do pracodawc... »Pierwsza przysięga na sztandar 16 Dolnośląskiej Brygady Obrony Terytorialnej. Pierwsza przysięga na ...
Z okazji Święta Wojsk Obrony Terytorialnej obchodzonego w 82. rocznicę powstania Polskiego Państwa Podziemnego, wręczone zostaną sztandary wojsko... »Renta rodzinna - studenci pierwszego roku mają czas do 30 września na złożenie w ZUS zaświadczenia z uczelni Renta rodzinna - stude...
Kontynuowanie nauki po zdaniu matury oznacza dalszą wypłatę renty rodzinnej po zmarłym rodzicu. Żeby to było możliwe trzeba jednak złożyć do ZUS ... »

» archiwum wiadomości

Magazyn elubin.pl

polec prawnika.pl

silesianseo.pll

Twoja wyszukiwarka

Zdrowie
Edukacja
Miasto
Lokale
Czy wiesz, że...?
Czy wiesz, że?...18.10.2001r. Podpisano umowę partnerską z miastem Charleroi z Belgii

Pogoda
YoWindow.com
Wybrane wiadomości
Wiadomości z Lubina i okolic

BMK: W niedzielę wyjdź „Naprzeciw sztuce” do Palmiarni
Data dodania: 29 lipca 2021 — Kategoria: Wiadomości

BMK: W niedzielę wyjdź „Naprzeciw sztuce” do Palmiarni

Już w najbliższą niedzielę, 1 sierpnia o godz. 16:00 w legnickiej Palmiarni odbędzie się piknik zorganizowany w ramach projektu artystycznego „Naprzeciw sztuce”. Podczas wydarzenia dzieci i młodzież z Polski i Ukrainy zaprezentują przygotowaną w ramach integracyjnych warsztatów muzycznych dwujęzyczną piosenkę. Co więcej, młodzi wystąpią na własnoręcznie przygotowanej scenie, wykonanej podczas zajęć florystycznych. Uczestnicy projektu przygotują w Palmiarni aranżację w duchu land art (sztuki ziemi). To właśnie natura stanie się scenerią muzyki i premierowego występu. Wstęp na wydarzenie jest wolny, do udziału zapraszamy zarówno najmłodszych, jak i dorosłych.

Spotkania warsztatowe prowadziły inicjatorki projektu: doświadczona pedagog śpiewu Agnieszka Szumiło z Szumilo Art Forum Group i właścicielki pracowni florystycznej Flowers Ctrl: Monika Kręcisz – Kozłowska i Ievgeniia Bivol. Szkoła śpiewu i kwiaciarnia mieszczą się naprzeciw siebie w legnickim Rynku – dzięki temu doszło do spotkania i – w rezultacie – wspólnej inicjatywy przedsiębiorczych, kochających naturę i sztukę legniczanek. Zauważyły one potrzebę stworzenia przestrzeni sprzyjającej integracji najmłodszych mieszkańców miasta, pochodzących z różnych krajów, a którzy w dobie pandemii mieli ograniczone możliwości spotkań, rozmów i zawiązywania przyjaźni. Pomysłodawczynie projektu „Naprzeciw sztuce” chciały tę lukę wypełnić, udowadniając, że integracja jest ważna i potrzebna. Stąd pomysł na „śpiewające” połączenie dwóch pozornie odległych dziedzin – muzyki i land artu.

Projekt „Naprzeciw sztuce” odbywa się w ramach programu Narodowego Centrum Kultury – Bardzo Młoda Kultura 2021 przy wsparciu Galerii Sztuki, która sprawuje pieczę nad legnickimi realizacjami BMK. W tegorocznej edycji programu na Dolnym Śląsku wsparcie uzyskało 8 projektów – w tym – po raz pierwszy – aż dwa z Legnicy. We wrześniu rozpoczną się działania w ramach drugiej z nich, „Projektu Maszyna”, który realizowany będzie z V Liceum Ogólnokształcącym.

Więcej informacji o projekcie „Naprzeciw sztuce”: http://galeria.legnica.eu/naprzeciw-sztuce/

 

 

Słowa kluczowe: lubin
Wyślij link znajomemu: http://elubin.pl/wiadomosci,22678.html
Ten artykuł był czytany 101 razy.


brak komentarzy

Napisz komentarz!

Twoje imię: *
Twój komentarz: *
komentarz nie może być dłuższy niż 350 znaków
Znaczniki HTML: Wył.
BBCode: Włączone

Dostępne znaczniki:
[i] pochylenie [/i]
[b] pogrubienie [/b]
[u] podkreślenie [/u]


* - wymagane pola do dodania komentarza.

Wszystkie komentarze umieszczane przez użytkowników i gości portalu są ich osobistą opinią. Redakcja oraz właściciele portalu nie biorą odpowiedzialności za komentarze odwiedzających.


Copyright © 2006-2021 Portal miasta Lubina.
Strona wygenerowana w 0.008 sek.Lubin 1.0