Piątek, 24 września 2021 r.   Imieniny: Gerarda, Teodora, Hermana
Witaj, Społecznosć Lubina gość! Zarejestruj się lub Zaloguj do serwisu | Ilość osób online 35

Portal Lubina


UWAGA! Ten serwis uzywa cookies i podobnych technologii (brak zmiany ustawienia przegladarki oznacza zgode na to) ->>


Wiadomości z Lubina
Helios zaprasza na MARATON BONDA! Helios zaprasza na MAR...
Cóż może być lepszego od piątkowego seansu w kinie Helios? Oczywiście kilka seansów w kinie Helios z rzędu, w ramach Nocnego Marato... »Oferty pracy z PUP Lubin Oferty pracy z PUP Lub...
Przedstawiamy najnowsze oferty pracy dostępne w Powiatowym Urzędzie Pracy w Lubinie. Szczegółowe informacje i dane kontaktowe do pracodawc... »Pierwsza przysięga na sztandar 16 Dolnośląskiej Brygady Obrony Terytorialnej. Pierwsza przysięga na ...
Z okazji Święta Wojsk Obrony Terytorialnej obchodzonego w 82. rocznicę powstania Polskiego Państwa Podziemnego, wręczone zostaną sztandary wojsko... »Renta rodzinna - studenci pierwszego roku mają czas do 30 września na złożenie w ZUS zaświadczenia z uczelni Renta rodzinna - stude...
Kontynuowanie nauki po zdaniu matury oznacza dalszą wypłatę renty rodzinnej po zmarłym rodzicu. Żeby to było możliwe trzeba jednak złożyć do ZUS ... »

» archiwum wiadomości

Magazyn elubin.pl

polec prawnika.pl

silesianseo.pll

Twoja wyszukiwarka

Zdrowie
Edukacja
Miasto
Lokale
Czy wiesz, że...?
Czy wiesz, że?...09.1999 I Nocny Turniej Piłkarski rozegrano przy sztucznym świetle, na murawie wewnątrz toru do jazdy szybkiej. Turniej skupił 80 graczy.

Pogoda
YoWindow.com
Wybrane wiadomości
Wiadomości z Lubina i okolic

Jakie cechy powinna mieć asystentka stomatologiczna?
Data dodania: 30 lipca 2021 — Kategoria: Wiadomości

Jakie cechy powinna mieć asystentka stomatologiczna?

Asystentka stomatologiczna współpracuje z dentystą w czasie wykonywania zabiegów. Osoba na tym stanowisku jest zazwyczaj odpowiedzialna za obsługiwanie sprzętu diagnostycznego, opiekę nad gabinetem, prowadzenie dokumentacji i przygotowanie pacjenta do zabiegu. Cechy, które są niezwykle przydatne podczas wykonywania tego zawodu, to między innymi:

·        Systematyczność

 

W tej pracy trzeba pamiętać, aby pewne obowiązki wykonywać regularnie. Nie może się zdarzyć, że np. asystentka zapomni o dezynfekcji sprzętu przed zabiegiem bądź nie wypełni odpowiednich dokumentów. W tej profesji należy być systematycznym, konsekwentnym i zorganizowanym, gdyż w grę wchodzi zdrowie drugiego człowieka.

 

·        Otwartość

 

Osoba zatrudniona na tym stanowisku musi często wchodzić w interakcje z pacjentami. Zwykle trzeba zapewnić im optymalne warunki podczas wizyty i dowiedzieć się, czy dobrze się czują oraz czy nic im na pewno nie przeszkadza. Zatem otwartość i komunikatywność będą niezwykle przydatne w tej profesji.

 

·        Chęć nauki

 

Praca asystentki stomatologicznej jest ściśle związana z pracą lekarza dentysty. Dlatego taka osoba powinna być chętna do dalszej nauki. Jeśli nie będzie stale poszerzać swojej wiedzy i rozwijać umiejętności, wówczas przestanie być pomocna podczas zabiegów. Wybierając tę karierę, trzeba być przygotowanym na ciągłe przyswajanie nowych informacji.

 

·        Odpowiedzialność

 

Na tym stanowisku powinno się traktować swoje obowiązki zdecydowanie poważnie. Jeśli asystentka stomatologiczna będzie nieuważna lub zacznie podchodzić do pracy w sposób lekceważący, może się to niestety odbić na zdrowiu pacjenta. Odpowiedzialność jest koniecznym warunkiem w tym zawodzie.

 

·        Zdolność do kooperacji

 

Umiejętność współpracy to jedna z ważniejszych cech, jakie powinna posiadać profesjonalna asystentka stomatologiczna. W tej pracy należy pomagać lekarzowi i wykonywać jego polecenia podczas zabiegów. Między obiema stronami musi zatem istnieć nić porozumienia oraz wzajemny szacunek.

 

·        Samodzielność

 

Zdolność do współpracy to jedno, ale dobra asystentka powinna być również samodzielna. Osoba na tym stanowisku często będzie wykonywać obowiązki bez obecności lekarza i musi potrafić sobie z nimi poradzić. Dentysta nie jest w stanie jej ze wszystkim pomóc. Decydując się na ten zawód, warto pamiętać, iż zaradność oraz wewnętrzna dyscyplina są tutaj niezwykle istotne.

 

 

Słowa kluczowe: lubin
Wyślij link znajomemu: http://elubin.pl/wiadomosci,22680.html
Ten artykuł był czytany 102 razy.


brak komentarzy

Napisz komentarz!

Twoje imię: *
Twój komentarz: *
komentarz nie może być dłuższy niż 350 znaków
Znaczniki HTML: Wył.
BBCode: Włączone

Dostępne znaczniki:
[i] pochylenie [/i]
[b] pogrubienie [/b]
[u] podkreślenie [/u]


* - wymagane pola do dodania komentarza.

Wszystkie komentarze umieszczane przez użytkowników i gości portalu są ich osobistą opinią. Redakcja oraz właściciele portalu nie biorą odpowiedzialności za komentarze odwiedzających.


Copyright © 2006-2021 Portal miasta Lubina.
Strona wygenerowana w 0.007 sek.Lubin 1.0