Piątek, 24 września 2021 r.   Imieniny: Gerarda, Teodora, Hermana
Witaj, Społecznosć Lubina gość! Zarejestruj się lub Zaloguj do serwisu | Ilość osób online 31

Portal Lubina


UWAGA! Ten serwis uzywa cookies i podobnych technologii (brak zmiany ustawienia przegladarki oznacza zgode na to) ->>


Wiadomości z Lubina
Helios zaprasza na MARATON BONDA! Helios zaprasza na MAR...
Cóż może być lepszego od piątkowego seansu w kinie Helios? Oczywiście kilka seansów w kinie Helios z rzędu, w ramach Nocnego Marato... »Oferty pracy z PUP Lubin Oferty pracy z PUP Lub...
Przedstawiamy najnowsze oferty pracy dostępne w Powiatowym Urzędzie Pracy w Lubinie. Szczegółowe informacje i dane kontaktowe do pracodawc... »Pierwsza przysięga na sztandar 16 Dolnośląskiej Brygady Obrony Terytorialnej. Pierwsza przysięga na ...
Z okazji Święta Wojsk Obrony Terytorialnej obchodzonego w 82. rocznicę powstania Polskiego Państwa Podziemnego, wręczone zostaną sztandary wojsko... »Renta rodzinna - studenci pierwszego roku mają czas do 30 września na złożenie w ZUS zaświadczenia z uczelni Renta rodzinna - stude...
Kontynuowanie nauki po zdaniu matury oznacza dalszą wypłatę renty rodzinnej po zmarłym rodzicu. Żeby to było możliwe trzeba jednak złożyć do ZUS ... »

» archiwum wiadomości

Magazyn elubin.pl

polec prawnika.pl

silesianseo.pll

Twoja wyszukiwarka

Zdrowie
Edukacja
Miasto
Lokale
Czy wiesz, że...?
Czy wiesz, że?...02.06.2000 Prezydentem Miasta Lubina zostaje Roman Sadowski a wiceprezydentami: Zofia Heksel, Daniel Cyganowski i Wojciech Trzeciak.

Pogoda
YoWindow.com
Wybrane wiadomości
Wiadomości z Lubina i okolic

Zero tolerancji dla niebezpiecznych prędkości i nietrzeźwych kierujących
Data dodania: 30 lipca 2021 — Kategoria: Wiadomości

Zero tolerancji dla niebezpiecznych prędkości i nietrzeźwych kierujących

Lubińska grupa SPEED została powołana w celu eliminowania niebezpiecznych zachowań na drodze, zwłaszcza w kontekście przekraczania dozwolonej prędkości. W trakcie służby funkcjonariusze ruchu drogowego spotykają się z wieloma niebezpiecznymi sytuacjami, które wpływają na bezpieczeństwo wszystkich użytkowników ruchu. Najczęściej brawura i niedostosowanie prędkości do warunków na drodze jest przyczyną drogowych tragedii.

 

-Wakacje zbliżają się do półmetka. Cześć z nas zakończyła już urlopowy wypoczynek, inni są w trakcie, a dla części osób urlopowy wyjazd jest kwestią najbliższych dni. Na drogach każdego dnia obserwujemy większy ruch w porównaniu do okresu sprzed kilku tygodni. Aby bezpieczeństwo podróżujących było na jak najwyższym poziomie policjanci intensywnie pracują, aby kierowcy zachowywali się odpowiedzialnie, a ci którzy tego nie robią, ponosili odpowiednie konsekwencje. Prędkość i stan trzeźwości kierujących są pod szczególnym nadzorem policjantów dbających o bezpieczeństwo na drodze - informuje asp. szt Sylwia Serafin, oficer prasowy lubińskiej policji.

Policjanci z grupy SPEED zatrzymali na 3 miesiące prawo jazdy kierującemu audi, który na terenie zabudowanym pędził 110 km/h. Mandatem karnym została również ukarana pasażerka tego mężczyzny. Kobieta wyrzuciła niedopałek papierosa przez okno prosto na radiowóz. Surowe konsekwencje poniósł również kierujący, który zdecydował się na wyprzedzanie na skrzyżowaniu.

Dalsze działania policjantów doprowadziły do zatrzymania kierującego samochodem osobowym marki Volkswagen. Funkcjonariusze jechali naprzeciwko mężczyzny. Jego styl jazdy mógł wskazywać, że może być nietrzeźwy. Mundurowi zawrócili i zatrzymali do kontroli drogowej, jak się okazało 52 – letniego mieszkańca powiatu lubińskiego. Od razu wyczuli od niego silną woń alkoholu. Pierwsze badanie alkomatem wykazało w organizmie tego mężczyzny 2,3 promila alkoholu, natomiast drugie badanie wykazało tendencje wzrostową. Wynik na alkomacie to już ponad 2,5 promila. Dodatkowo, po sprawdzeniu 52 – latka w policyjnych systemach wyszło na jaw, że ten nieodpowiedzialny kierujący nie ma uprawnień do kierowania pojazdami mechanicznymi, gdyż stracił je właśnie za jazdę „na podwójnym gazie”.

Przypominamy! Każde nieodpowiedzialne zachowanie na drodze może skończyć się ludzką tragedią. Każde, nawet z pozoru błahe zignorowanie przepisów, brawura, zlekceważenie senności czy zmęczenia, a przede wszystkim wcześniej wypity alkohol, mogą być przyczyną tragedii na drodze i nieodwracalnego dramatu wielu rodzin.

źródło: KPP w Lubinie

Słowa kluczowe: lubin
Wyślij link znajomemu: http://elubin.pl/wiadomosci,22685.html
Ten artykuł był czytany 94 razy.


brak komentarzy

Napisz komentarz!

Twoje imię: *
Twój komentarz: *
komentarz nie może być dłuższy niż 350 znaków
Znaczniki HTML: Wył.
BBCode: Włączone

Dostępne znaczniki:
[i] pochylenie [/i]
[b] pogrubienie [/b]
[u] podkreślenie [/u]


* - wymagane pola do dodania komentarza.

Wszystkie komentarze umieszczane przez użytkowników i gości portalu są ich osobistą opinią. Redakcja oraz właściciele portalu nie biorą odpowiedzialności za komentarze odwiedzających.


Copyright © 2006-2021 Portal miasta Lubina.
Strona wygenerowana w 0.011 sek.Lubin 1.0