Piątek, 12 sierpnia 2022 r.   Imieniny: Klary, Lecha, Hilarii
Witaj, Społecznosć Lubina gość! Zarejestruj się lub Zaloguj do serwisu | Ilość osób online 44

Portal Lubina


UWAGA! Ten serwis uzywa cookies i podobnych technologii (brak zmiany ustawienia przegladarki oznacza zgode na to) ->>


Wiadomości z Lubina
ksperci UPWr radzą: jak zbierać i suszyć grzyby? ksperci UPWr radzą: ja...
W Polsce rośnie około 1400 rodzajów jadalnych grzybów, a do obrotu dopuszczonych jest 47. Jak je zbierać, suszyć i przyrządzać opow... »Nielegalni imigranci w naczepie tira Nielegalni imigranci w...
Funkcjonariusze z dolnośląskiej Krajowej Administracji Skarbowej (KAS) oraz Policji podczas pełnienia służby zostali wezwani do interwencji - z... »Bieg Dinusia 2022 Bieg Dinusia 2022
Ogród Zoologiczny w Lubinie, wspólnie z Regionalnym Centrum Sportowym Sp. z o.o. oraz Stowarzyszeniem Turystyki Pieszej "Wędrowiec"... »Wielopokoleniowe spotkanie Łemków, czyli Watra na Obczyźnie Wielopokoleniowe spotk...
Już po raz 42. w Michałowie zapłonęła Watra – tradycyjny płomień symbolizujący wielopokoleniowe spotkania Łemków. Ogień pod ogromne ... »

» archiwum wiadomości

Magazyn elubin.pl

iParts.pl - części samochodowe

Tanie części zamienne w Ucandopolec prawnika.pl

silesianseo.pllTwoja wyszukiwarka

Zdrowie
Edukacja
Miasto
Lokale
Czy wiesz, że...?
Czy wiesz, że?...1968 Uzyskano pierwszy koncentrat miedzi w skali przemysłowej

Pogoda
YoWindow.com
Wybrane wiadomości
Wiadomości z Lubina i okolic

Służby mundurowe ćwiczyły na S3 w okolicy Polkowic
Data dodania: 05 listopada 2021 — Kategoria: Wiadomości

Służby mundurowe ćwiczyły na S3 w okolicy Polkowic

Sprawne działanie w sytuacji zagrożenia życia wymaga odpowiedniego przygotowania. 4 listopada, na nieoddanym jeszcze do ruchu odcinku drogi ekspresowej S3 pomiędzy Polkowicami a Lubinem, odbyły się ćwiczenia służb ratowniczych „Karambol 2021”.

W wydarzeniu udział wzięły wszystkie służby, które w codziennej pracy mają do czynienia z realnymi zdarzeniami drogowymi i ratują ludzkie życie. Sprawdzenie stanu gotowości przećwiczyli: Policja, Państwowa i Ochotnicza Straż Pożarna, Pogotowie Ratunkowe, Wojsko Polskie oraz GDDKiA.

Co ćwiczyliśmy

Scenariusz ćwiczeń przewidywał wypadek samochodu osobowego, w którym kierujący nie dostosował prędkości do panujących warunków i wypadł z drogi. W wyniku uszkodzeń pojazd zapalił się, a dym z płonącego samochodu spowodował nagłe hamowanie innych pojazdów poruszających się w kierunku Lubina. W wyniku tej sytuacji doszło do najechania na samochód osobowy wojskowej kolumny transportowej. W jej skład weszły dwa pojazdy pilotujące oraz dwa ciągniki siodłowe z naczepami niskopodwoziowymi, które transportowały czołg i bojowy wóz piechoty.

W zdarzeniu wziął też udział mikrobus, który przewoził grupę pracowników pobliskich zakładów KGHM. Oba pasy ruchu w kierunku południowym zostały zablokowane. Liczba poszkodowanych wskazywała na wypadek masowy. Do zdarzenia zostały więc skierowane siły i środki Straży Pożarnej oraz Policji z powiatu polkowickiego i lubińskiego.

Ćwiczenia przewidywały również sytuację, w której z jednego z uszkodzonych pojazdów wydostaje się poszkodowany, który poszukiwany jest listem gończym. Policja przeprowadziła skuteczny pościg za uciekinierem. Droga pozostała zablokowana przez kilka godzin, do czasu zakończenia akcji ratowniczo-gaśniczej oraz uprzątnięcia terenu przez służby drogowe.

Założenia i cele

Głównym założeniem ćwiczeń było sprawdzenie współpracy pomiędzy służbami ratowniczymi oraz obowiązujących procedur dotyczących działań ratowniczych na drogach szybkiego ruchu. Przećwiczono też współpracę z zarządcą drogi przy działaniach ratowniczo-gaśniczych podczas wypadku oraz sprawdzono możliwości dojazdu do miejsca zdarzeń drogowych poprzez przejazdy awaryjne.
Celem ćwiczeń było także podniesienie świadomości społecznej i pokazanie, jakie zagrożenia mogą wystąpić na drodze i jakie są ich ewentualne skutki, gdy nie przestrzegamy przepisów drogowych oraz nie dostosowujemy prędkości do panujących warunków atmosferycznych.

Udoskonalamy infrastrukturę

Każdego roku oddajemy do użytku nowe kilometry dróg o wysokim standardzie, które poprawiają komfort podróży. Jednocześnie poprawiamy też poziom bezpieczeństwa na trasach, poprzez m.in. separację kierunków ruchu, budowę wielopoziomowych skrzyżowań czy bezpiecznych węzłów. Oddzielamy też ruch pieszy od kołowego. To jednak nie zwalnia kierowców z odpowiedzialności. Każdy musi pamiętać o zachowaniu ostrożności za kierownicą, sprawdzaniu stanu technicznego pojazdu i zachowywaniu odpowiedniej odległości pomiędzy pojazdami podczas jazdy. A przede wszystkim o włączeniu rozsądku wraz z uruchomieniem silnika.

Dziękujemy służbom za udział i pomoc w zorganizowaniu ćwiczeń:

Komendzie Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej z Wrocławia 
Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej z Polkowic oraz Lubina 
Wojskowej Komendzie Transportu z Wrocławia 
10 Brygadzie Kawalerii Pancernej ze Świętoszowa 
4 Regionalnej Bazie Logistycznej z Wrocławia
Oddziałowi Żandarmerii Wojskowej w Żaganiu  
II Kompanii Regulacji Ruchu z Oleśnicy  
Pogotowiu Ratunkowemu z Legnicy  
Służbom Medycznym z Oleśnicy
Jednostce Ratownictwa Górniczo-Hutniczego KGHM
Zespołowi Szkół im. Narodów Zjednoczonej Europy z Polkowic 


 

 

fot. Magda Szumiata/GDDKiA

Słowa kluczowe: lubin
Wyślij link znajomemu: http://elubin.pl/wiadomosci,23047.html
Ten artykuł był czytany 184 razy.


brak komentarzy

Napisz komentarz!

Twoje imię: *
Twój komentarz: *
komentarz nie może być dłuższy niż 350 znaków
Znaczniki HTML: Wył.
BBCode: Włączone

Dostępne znaczniki:
[i] pochylenie [/i]
[b] pogrubienie [/b]
[u] podkreślenie [/u]


* - wymagane pola do dodania komentarza.

Wszystkie komentarze umieszczane przez użytkowników i gości portalu są ich osobistą opinią. Redakcja oraz właściciele portalu nie biorą odpowiedzialności za komentarze odwiedzających.


Copyright © 2006-2022 Portal miasta Lubina.
Strona wygenerowana w 0.017 sek.Lubin 1.0