Środa, 18 maja 2022 r.   Imieniny: Eryka, Aleksandry, Feliksa
Witaj, Społecznosć Lubina gość! Zarejestruj się lub Zaloguj do serwisu | Ilość osób online 41

Portal Lubina


UWAGA! Ten serwis uzywa cookies i podobnych technologii (brak zmiany ustawienia przegladarki oznacza zgode na to) ->>
Punktuj sercemWiadomości z Lubina
Przyszli emeryci zyskają ponad 9 proc. na koncie Przyszli emeryci zyska...
Już w czerwcu zwiększy się kapitał, który każdy pracujący gromadzi na swoim kocie w ZUS. W 2022 roku składki wysłane do Zakładu Ubezpiecze... »Pomoc nadeszła na czas. Policjanci przekonali lubinianina, że warto żyć. Pomoc nadeszła na czas...
Oficer dyżurny lubińskiej komendy otrzymał informację od mężczyzny, który zgłosił, że jego kolega wysłał mu wiadomość, z której wyn... »Groził młotkiem własnej matce. Najbliższe 3 miesiące spędzi w tymczasowym areszcie. Groził młotkiem własne...
Interwencja lubińskich policjantów zakończyła się tymczasowym aresztowaniem 28-latka, który znęcał się nad swoją matką. Jak wynikał... »Gala Laureatów Dolnośląskich Konkursów zDolny Ślązak Gala Laureatów Dolnośl...
W dniu 17 maja 2022r. w Auli Jana Pawła II Uniwersytetu Przyrodniczego odbyła się Gala Laureatów Dolnośląskich Konkursów zDolny Ślą... »

» archiwum wiadomości

Magazyn elubin.pl

iParts.pl - części samochodowe

Tanie części zamienne w Ucandopolec prawnika.pl

silesianseo.pllTwoja wyszukiwarka

Zdrowie
Edukacja
Miasto
Lokale
Czy wiesz, że...?
Czy wiesz, że?...09.1999 Zorganizowano I Mistrzostwa Dolnego Śląska w Skatingu na terenie Ośrodka Sportu i rekreacji w Lubinie oraz turniej o Złotą Strzałę

Pogoda
YoWindow.com
Wybrane wiadomości
Wiadomości z Lubina i okolic

Nauczyciele na pomoc
Data dodania: 21 stycznia 2022 — Kategoria: Wiadomości

Nauczyciele na pomoc

213 nauczycieli z marszałkowskich szkół przeszło szkolenie z pierwszej pomocy. Szkolenie poprowadzili ratownicy medyczni z Pogotowi Ratunkowych we Wrocławiu, Jeleniej Górze, Legnicy i Wałbrzychu.

 

Ważne jest, żeby szkoła była dla dzieci i młodzieży bezpiecznym miejscem. W sytuacjach zagrażających zdrowiu i życiu personel szkoły powinien wiedzieć, w jaki sposób postępować. Właściwe i szybkie udzielenie pierwszej pomocy może uratować życie. Poszerzanie wiedzy w tym zakresie, szczególnie w przypadku takiego zawodu, jak nauczyciel jest bardzo istotnemówi Wicemarszałek Marcin Krzyżanowski.

Podczas szkolenia ratownicy medyczni pokazali, jak postępować przy omdleniach, zadławieniach, zachłyśnięciach, zatrzymaniu akcji serca, złamaniach czy krwawieniach.

Program szkolenia dotyczył postępowania zarówno w przypadku urazów, jak i nieurazowych stanów nagłych adekwatnie do specyfiki danej szkoły. Szkolenia realizowane były głównie w oparciu o warsztaty i ćwiczenia z wykorzystaniem m.in. manekinów do resuscytacji czy treningowych automatycznych defibrylatorów zewnętrznych. Dobra atmosfera panująca podczas szkoleń dodatkowo pozytywnie wpływała na proces edukacji. Uważam, że ta forma i sposób prowadzenie szkolenia dają nam "zielone światło" na wspólne realizowanie przyszłych projektów w tym zakresie – komentuje Andrzej Raczyński, ratownik medyczny Pogotowia Ratunkowego we Wrocławiu.

Szkolenia spotkały się z dużym zainteresowaniem nauczycieli, w ramach wielu dyskusji udało się podczas nich rozwiać wiele mitów związanych z pierwszą pomocą oraz wątpliwości dotyczących postępowania z poszkodowanymi. Zarówno uczestnicy szkoleń, jak i instruktorzy nie mieli wątpliwości, że temat pierwszej pomocy jest ważny i szkolenia z tego zakresu powinny być realizowane cyklicznie.

Szkolenia z pierwszej pomocy, które odbyły się w naszej szkole łączyły wykłady oraz nauczanie umiejętności praktycznych, uczyły zaawansowanych technik i procedur, jak działać profesjonalnie i szybko zarówno w pojedynkę, jak i w zespole. Kursy, prowadzone jako ciągła możliwość kształcenia przekazują wiedzę i umiejętności, które mają zapewnić optymalną opiekę nad poszkodowanym. W życiu codziennym będziemy wielokrotnie zdawać egzamin z pierwszej pomocy. Najwyższą oceną będzie uratowanie życia drugiego człowieka – mówi Paweł Bondaruk nauczyciel w Dolnośląskim Zespole Szkół w Karpaczu.

Zdarzenia losowe przytrafić się mogą każdemu bez względu na miejsce lub czas. Często świadkami takich sytuacji są osoby zawodowo niezwiązane z medycyną ani ratownictwem medycznym. Z tego powodu umiejętność właściwego postępowania w sytuacjach kryzysowych, powodujących konieczność udzielenia pierwszej pomocy osobom poszkodowanym przed przybyciem służb specjalistycznych, jest bardzo ważna. Osoba udzielająca pierwszej pomocy, zachowując spokój oraz rozważnie i umiejętnie działając, może przyczynić się do uratowania czyjegoś życia.

Pierwsza tura szkoleń objęła wszystkich nauczycieli z 10 marszałkowskich szkół:

  1. Dolnośląska Szkoła Podstawowa Specjalna nr 4 przy Szpitalu Rehabilitacyjnym Hematologicznym "Orlik" w Kudowie Zdroju
  2. Dolnośląski Zespół Szkół Specjalnych przy Wielospecjalistycznym Szpitalu w Miliczu
  3. Dolnośląski Zespół Szkół Specjalnych przy Szpitalu Uzdrowiskowym dla Dzieci "Jagusia" w Kudowie – Zdroju
  4. Dolnośląski Zespół Szkół Medyczno - Sportowych w Świdnicy
  5. Dolnośląski Zespół Szkół w Karpaczu
  6. Dolnośląski Zespół Szkół w Biedrzychowicach
  7. Dolnośląski Zespół Szkół w Jaworze
  8. Dolnośląska Szkoła Policealna Medyczna im. Marii Skłodowskiej - Curie we Wrocławiu
  9. Dolnośląski Młodzieżowy Ośrodek Wychowawczy im. Marii Grzegorzewskiej w Wałbrzychu
  10. Dolnośląski Zespół Szkół w Lubinie

W kolejnej turze przeszkoleni zostaną nauczyciele z pozostałych 7 szkół województwa dolnośląskiego.

Słowa kluczowe: lubin
Wyślij link znajomemu: http://elubin.pl/wiadomosci,23342.html
Ten artykuł był czytany 127 razy.


brak komentarzy

Napisz komentarz!

Twoje imię: *
Twój komentarz: *
komentarz nie może być dłuższy niż 350 znaków
Znaczniki HTML: Wył.
BBCode: Włączone

Dostępne znaczniki:
[i] pochylenie [/i]
[b] pogrubienie [/b]
[u] podkreślenie [/u]


* - wymagane pola do dodania komentarza.

Wszystkie komentarze umieszczane przez użytkowników i gości portalu są ich osobistą opinią. Redakcja oraz właściciele portalu nie biorą odpowiedzialności za komentarze odwiedzających.


Copyright © 2006-2022 Portal miasta Lubina.
Strona wygenerowana w 0.009 sek.Lubin 1.0