Środa, 01 luty 2023 r.   Imieniny: Brygidy, Ignacego, Renaty
Witaj, Społecznosć Lubina gość! Zarejestruj się lub Zaloguj do serwisu | Ilość osób online 31

Portal Lubina


UWAGA! Ten serwis uzywa cookies i podobnych technologii (brak zmiany ustawienia przegladarki oznacza zgode na to) ->>


Wiadomości z Lubina
Działania Policji na rzecz niechronionych uczestników ruchu drogowego Działania Policji na r...
Dzisiaj, 31 stycznia 2023 roku, od wczesnych godzin porannych, policjanci ruchu drogowego lubińskiej komendy, prowadzą wzmożone działania pn. &bd... »NIEROMANTYCZNY MARATON GROZY NIEROMANTYCZNY MARATON...
NOCNE MARATONY FILMOWE zapraszają na alternatywny dla różowego, walentynkowego kiczu NIEROMANTYCZNY MARATON GROZY z czterema przerażającym... »Kampania edukacyjna, która dociera do każdego! Sprawdź wyniki Kampanii Kolejowe ABC II w 2022 r. Kampania edukacyjna, k...
Styczeń to doskonały czas na podsumowanie poprzedniego roku. W 2022 r. Urząd Transportu Kolejowego, który realizuje Kampanię Kolejowe ABC ... »Repertuar Kina Muza w Lubinie (03.02 – 09.02.2023) Repertuar Kina Muza w ...
3.02 Piątek 14:15, 16:00 > Mumie > Hiszp > / sk 17:45 > Pimi z Krainy Tygrysów > Wło / sk 19:30 > Masz ci los! &ndash... »

» archiwum wiadomości


Twoja wyszukiwarka

Zdrowie
Edukacja
Miasto
Lokale

Czy wiesz, że...?
Czy wiesz, że?...1975 Oddanie sztucznego lodowiska i toru jazdy szybkiej - OSiR

Magazyn elubin.pl

iParts.pl - części samochodowe

Tanie części zamienne w Ucandopolec prawnika.pl

silesianseo.pll


Wiadomosci z Lubina i okolic
Kalkulator dla obliczenia składki zdrowotnej już działa
Data dodania: 25 stycznia 2022 — Kategoria: Wiadomości

Kalkulator dla obliczenia składki zdrowotnej już działa

Nowe rozwiązania podatkowe wprowadziły konieczność comiesięcznego obliczania składki zdrowotnej na podstawie osiągniętego dochodu. Żeby ułatwić przedsiębiorcom ustalenie podstawy wymiaru składki na ubezpieczenie zdrowotne oraz obliczenie należności - ZUS przygotował specjalny bezpłatny kalkulator. Jest on dostępny na stronie zus.pl.

 

 

Przepisy ustawy, tzw. Polski Ład wprowadziły zmiany w zasadach ustalania podstawy wymiaru oraz wysokości należnej składki na ubezpieczenie zdrowotne. Przedsiębiorcy muszą ją obliczać od przychodu lub dochodu w zależności od przyjętej formy opodatkowania. Forma opodatkowania ma wpływ na zasady ustalania podstawy wymiaru składek. Zmiany te obowiązują przy ustalaniu podstawy wymiaru i wysokości składki zdrowotnej należnej za okres od stycznia 2022 r.

- Działanie kalkulatora jest bardzo proste. Wystarczy wprowadzić kilka kluczowych danych np. okres rozliczeniowy, formę opodatkowania, kwotę dochodu lub przychodu żeby obliczył wysokość składki, która trzeba zapłacić - mówi Iwona Kowalska-Matis regionalny rzecznik prasowy ZUS na Dolnym Śląsku.

Bezpłatny kalkulator jest już dostępny na stronie internetowej www.zus.pl. Docelowo będzie także udostępniony w programach: Płatnik i ePłatnik. Bardzo dobrze sprawdziły się podobne kalkulatory służące np. obliczeniu składki w czasie korzystania z ulgi „mały ZUS+”.

- Wszystkie nasze kalkulatory są dostępne w zakładce kalkulatory ZUS. Korzystanie z nich jest całkowicie bezpłatne – Kowalska-Matis.

Przedsiębiorca rozliczający się na zasadach ogólnych składkę za styczeń płaci od przeciętnego miesięcznego wynagrodzenia w sektorze przedsiębiorstw, włącznie z wypłatami  z zysku, w czwartym kwartale 2021 r. czyli na dotychczasowych zasadach.

Aby wyliczyć składkę za styczeń korzystając z kalkulatora wybiera się z listy styczeń i jako formę opodatkowania - zasady ogólne. Po tym należy nacisnąć klawisz - oblicz.

- Co ważne. Korzystając z kalkulatora nie wypełnia pola dochód gdyż dla przedsiębiorców opodatkowanych na zasadach ogólnych zostało wprowadzone nowe pojęcie – „rok składkowy”, który trwa od lutego do stycznia kolejnego roku – wyjaśnia Kowalska-Matis.

Rzeczniczka zwraca także uwagę, że na stronie ZUS opublikowany jest specjalny poradnik dla przedsiębiorców, prowadzone są otwarte szkolenia dla wszystkich zainteresowanych oraz organizowane dyżury telefoniczne i stacjonarne. Przeszkoleni eksperci odpowiadają na pytania od pracodawców. Również pracownicy sal obsługi klientów udzielają kompleksowych informacji w zakresie zmian w składce zdrowotnej. Można je także uzyskać na infolinii ZUS.

Już od kilku tygodni eksperci ZUS organizują webinary dla przedsiębiorców.

- Oprócz tego cyklicznie wraz z przedstawicielami skarbówki eksperci Zakładu biorą udział w specjalnych dyżurach telefonicznych. Dzięki temu staramy się dotrzeć z informacją do wszystkich zainteresowanych – dodaje Iwona Kowalska-Matis.

 

BEZPŁATNE DYŻURY SZKOLENIA KONSULATCJE NA DOLNYM ŚLĄSKU

ZUS WAŁBRZYCH

 

STACJONARNE dyżury eksperckie w placówkach ZUS, pełnione przez ekspertów ZUS i pracowników Urzędów Skarbowych. W każdy poniedziałek w godz. 15.00-17.00: Oddział ZUS w Wałbrzychu, Inspektoraty w Jeleniej Górze, Kłodzku, Świdnicy.

BEZPŁATNE SZKOLENIA (uwaga: obowiązują zapisy)

  1. 27 stycznia 2022 - godz. 10:00 ZUS Oddział w Wałbrzychu „Zmiany w rozliczeniu składek oraz sporządzaniu dokumentów ubezpieczeniowych w świetle Polskiego Ładu” oraz

Urząd Skarbowy w Wałbrzychu - „Polski Ład – zmiany w podatku dochodowym od osób fizycznych”.

ZAPISY: Szkolenia_OKK_Walbrzych@zus.pl

  1. 11 lutego 2022 ZUS Oddział w Wałbrzychu:

- " Świadczenia pieniężne z ubezpieczenia społecznego w razie choroby i macierzyństwa ze szczególnym uwzględnieniem zmian legislacyjnych, które weszły w życie  1.01.2022 r.                                                                      - „Zmiany w rozliczeniu składek oraz sporządzaniu dokumentów ubezpieczeniowych w świetle Polskiego Ładu”         Urząd Skarbowy w Wałbrzychu - „Polski Ład – zmiany w podatku dochodowym od osób fizycznych”.

ZAPISY: Szkolenia_OKK_Walbrzych@zus.pl

Lista szkoleń on-line będzie sukcesywnie uzupełniana o dalsze wydarzenia – prosimy śledzić stronę zus.pl, zakładkę „szkolenia i wydarzenia” https://www.zus.pl/o-zus/kalendarium/szkolenia (należy wybrać Oddział Wałbrzych).

Dyżur telefoniczny w  każdy poniedziałek:

  Data  

PONIEDZIAŁEK


15:00-17:00

 

 

tematyka emerytalno-rentowa (świadczenia)


74-64-97-293

 

24 stycznia
31 stycznia
  7 lutego
14 lutego
21 lutego
  Data  

PONIEDZIAŁEK


15:00-17:00

 

 

tematyka dochodowa (podleganie ubezpieczeniom)


74-64-97-343

 

24 stycznia
31 stycznia
  7 lutego
14 lutego
21 lutego

ZUS WROCŁAW

Eksperci Zakładu Ubezpieczeń Społecznych (ZUS) i dolnośląskiej Krajowej Administracji Skarbowe (KAS) i będą udzielać informacji o nowych rozwiązaniach zawartych w Polskim Ładzie. Informację będzie można uzyskać codziennie od 24 stycznia do 4 lutego 2022, w oddziale ZUS we Wrocławiu ul. Pretficza 11, w poniedziałek w godzinach 8 – 17 oraz wtorek – piątek w godzinach 8 – 15.

24 stycznia w godz. 9.00-17.00        Inspektorat ZUS w Oławie ul. Kasprowicza 34

24 stycznia w godz. 9.00-17.00        Inspektorat ZUS w Trzebnicy ul. Wojska Polskiego 1 b

Zapraszamy także na szkolenia online. Już dzisiaj można się na nie zgłosić wysyłając email: szkolenia_wroclaw@zus.pl - liczba miejsc jest ograniczona.

W czasie webinaru ekspert ZUS omówi:

- zmiany w naliczaniu i opłacaniu składki na ubezpieczenie zdrowotne,

- zmiany w dokumentach rozliczeniowych,

- nowe terminy składania dokumentów rozliczeniowych i opłacania składek.

ZUS LEGNICA

Najbliższe terminy naszych webinariów:

  • 28 stycznia, 31 stycznia i 2 lutego 2022 r. - o godz. 10:00 - szkolenie on-line „Najnowsze zmiany w przepisach od 1.01.2022 r. – zmiany w składce na ubezpieczenie zdrowotne oraz zmiany w podatkach” (platforma Webex Events).

Szkolenie organizują: pracownicy legnickiego Oddziału ZUS oraz pracownicy Krajowej Administracji Skarbowej.

Szczegóły pod linkiem https://www.zus.pl/o-zus/kalendarium/szkolenia/-/event/1/trzy-szkolenia-on-line-zus-i-kas-dot_-najnowszych-zmian-w-przepisach-od-1_01_2022-r_-polski-lad-/4390894

Zapisy prowadzi ZUS.

 

  • 9 lutego, od godz. 10:00, na platformie ClickMeeting – webinar dla środowiska księgowych: „Najnowsze zmiany w przepisach od 1.01.2022 r.”

Wydarzenie jest wspólnym projektem Stowarzyszenia Księgowych w Polsce Oddziału Okręgowego w Legnicy oraz Oddziału ZUS w Legnicy.

Szczegóły pod linkiem https://www.zus.pl/o-zus/kalendarium/szkolenia/-/event/1/webinar-najnowsze-zmiany-w-przepisach-od-1_01_2022-r_-dot_-polskiego-ladu-/4386035

Zapisy prowadzi Stowarzyszenie Księgowych na swojej stronie internetowej.

Swoim klientom ZUS zapewnia także:

  • indywidualną opiekę dla przedsiębiorców w placówkach ZUS i KAS – w najbliższy poniedziałek 24 stycznia w placówkach ZUS w Legnicy, Bolesławcu, Lubinie i Głogowie odbędą się dyżury pracowników KAS: w godz. od 9.00 do 17.00.
  • cykl poniedziałkowych dyżurów telefonicznych ekspertów ZUS – 24 stycznia, 31 stycznia, 7 lutego i 14 lutego, w godzinach 15.00-17.00 (infolinia lokalna pod nr. tel. 76 876 43 80).

Szczegóły pod linkiem https://www.zus.pl/o-zus/kalendarium/szkolenia/-/event/1/cykl-dyzurow-telefonicznych-ekspertow-zus-dot_-polskiego-ladu/4386115

Lista szkoleń on-line jest sukcesywnie uzupełniana o dalsze wydarzenia – prosimy śledzić stronę zus.pl, zakładkę „szkolenia i wydarzenia” https://www.zus.pl/o-zus/kalendarium/szkolenia (należy wybrać Oddział Wrocław, Wałbrzych lub Legnica).

Slowa kluczowe: lubin
Wyslij link znajomemu: http://elubin.pl/wiadomosci,23351.html
Ten artykul byl czytany 137 razy.


brak komentarzy

Napisz komentarz!

Twoje imie: *
Twoj komentarz: *
komentarz nie moze byc dluzszy niї 350 znakуw
Znaczniki HTML: Wyі.
BBCode: Wlaczone

Dostepne znaczniki:
[i] pochylenie [/i]
[b] pogrubienie [/b]
[u] podkreslenie [/u]


* - wymagane pola do dodania komentarza.

Wszystkie komentarze umieszczane przez uїytkownikуw i gosci portalu sa ich osobista opinia. Redakcja oraz wlasciciele portalu nie biora odpowiedzialnosci za komentarze odwiedzaj±cych.


Copyright © 2006-2023 Portal miasta Lubina.
Strona wygenerowana w 0.009 sek.Lubin 1.0