Poniedzialek, 06 luty 2023 r.   Imieniny: Bohdana, Doroty, Pawła
Witaj, Społecznosć Lubina gość! Zarejestruj się lub Zaloguj do serwisu | Ilość osób online 27

Portal Lubina


UWAGA! Ten serwis uzywa cookies i podobnych technologii (brak zmiany ustawienia przegladarki oznacza zgode na to) ->>


Wiadomości z Lubina
Bezpłatne szkolenia dla otwierających firmy: 9 i 15 lutego 2023 Bezpłatne szkolenia dl...
Zapraszamy na bezpłatne szkolenia poświęcone obowiązkom przedsiębiorcy wobec ZUS. Szkolenia odbędą się zarówno stacjonarne jak i online ... »O mało nie straciła życia, przebiegając przez przejazd kolejowy O mało nie straciła ży...
Policjanci ukarali wysokim mandatem dwie osoby, które przebiegały przez przejazd kolejowy, mimo że zapory były opuszczone. Na oczach funkc... »Państwowa Straż Pożarna w Lubinie otrzyma sztandar Państwowa Straż Pożarn...
Powstał Społeczny Komitet Fundacji Sztandaru, który podjął już pierwsze działania zmierzające do zakupu sztandaru dla Komendy Powiatowej P... »Oferty pracy – Rekrutacja – KGHM Oferty pracy – R...
KGHM zaprasza do współpracy wszystkich, którzy stawiają sobie odważne i ambitne cele – są gotowi na realizację codziennych wy... »

» archiwum wiadomości


Twoja wyszukiwarka

Zdrowie
Edukacja
Miasto
Lokale

Czy wiesz, że...?
Czy wiesz, że?...1980 W kaplicy zamkowej powstaje "Galeria Zamkowa"

Magazyn elubin.pl

iParts.pl - części samochodowe

Tanie części zamienne w Ucandopolec prawnika.pl

silesianseo.pll


Wiadomosci z Lubina i okolic
A w sobotę idziemy do szkoły!
Data dodania: 02 kwietnia 2022 — Kategoria: Wiadomości

A w sobotę idziemy do szkoły!

Zwiedzanie sal i laboratoriów, spotkania z nauczycielami oraz szczegóły rekrutacji – to tylko część naszych propozycji na Dzień Otwarty Akademickiego Liceum Politechniki Wrocławskiej. Zapraszamy wszystkich uczniów wraz z rodzicami w sobotę, 2 kwietnia, od godz. 9.00 do siedziby szkoły w budynku C-13 (wyb. Wyspiańskiego 23-25).

Co czeka na uczestników? Quizy – biologiczne, językowe i humanistyczne, konkursy, lekcje otwarte oraz wykłady. Nauczyciele opowiedzą o tym, dlaczego warto podjąć naukę w naszym liceum, a o godz. 12.30 rozpocznie się spotkanie z dyrektorką szkoły Anitą Skrzyniarz. Następnie zasady tegorocznego naboru wyjaśnią przedstawiciele Działu Rekrutacji. W planach szkoły jest otworzenie czterech klas pierwszych.

Szczegółowy harmonogram Dnia Otwartego znajduje się tutaj:https://wroclaw.tech/dzien-otwarty_lo_2022.

Dla osób, które nie mogą w sobotę przybyć na Politechnikę Wrocławską, mamy dobrą wiadomość. Liceum planuje 14 maja zorganizować drugi dzień otwarty.

Liceum z krajowej czołówki

Akademickie Liceum Ogólnokształcące Politechniki Wrocławskiej działa od 2014 r. Nauka w nim jest bezpłatna, a nabór prowadzony na zasadach szkoły publicznej, choć placówka znajduje się w osobnym systemie rekrutacji. W szkole z założenia kładziemy nacisk na przedmioty ścisłe – matematykę, fizykę, chemię i informatykę, ale uczniowie mają też do wyboru wiele zajęć pozalekcyjnych.

W najnowszym rankingu liceów i techników przygotowanym przez Fundację „Perspektywy” Akademickie Liceum Ogólnokształcące PWr sklasyfikowano na 18. miejsce w kraju i trzecim na Dolnym Śląsku. Nasza szkoła zajęła też 16. miejsce w Rankingu Maturalnym, w którym oceniane są m.in. wyniki egzaminów dojrzałości z przedmiotów obowiązkowych i dodatkowych.

Pandemia i związana z nią nauka zdalnej i hybrydowa nie przeszkodziła naszym uczniom w osiągnieciu znakomitych wyników w nauce i sukcesów w konkursach i olimpiadach – zarówno krajowych, jak i międzynarodowych. Średnia ocen wszystkich uczniów wyniosła w ubiegłym roku szkolnym ponad 4,5.

Więcej informacji o szkole: https://liceum.pwr.edu.pl/

Slowa kluczowe: lubin
Wyslij link znajomemu: http://elubin.pl/wiadomosci,23623.html
Ten artykul byl czytany 140 razy.


brak komentarzy

Napisz komentarz!

Twoje imie: *
Twoj komentarz: *
komentarz nie moze byc dluzszy niї 350 znakуw
Znaczniki HTML: Wyі.
BBCode: Wlaczone

Dostepne znaczniki:
[i] pochylenie [/i]
[b] pogrubienie [/b]
[u] podkreslenie [/u]


* - wymagane pola do dodania komentarza.

Wszystkie komentarze umieszczane przez uїytkownikуw i gosci portalu sa ich osobista opinia. Redakcja oraz wlasciciele portalu nie biora odpowiedzialnosci za komentarze odwiedzaj±cych.


Copyright © 2006-2023 Portal miasta Lubina.
Strona wygenerowana w 0.010 sek.Lubin 1.0