Niedziela, 03 lipca 2022 r.   Imieniny: Anatola, Jacka, Ottona
Witaj, Społecznosć Lubina gość! Zarejestruj się lub Zaloguj do serwisu | Ilość osób online 435

Portal Lubina


UWAGA! Ten serwis uzywa cookies i podobnych technologii (brak zmiany ustawienia przegladarki oznacza zgode na to) ->>
Wiadomości z Lubina
Co zrobić by nie dać się oszukać? Zawsze weryfikuj z kim rozmawiasz Co zrobić by nie dać s...
Niemal każdego tygodnia, dolnośląscy policjanci otrzymują informacje o próbach wyłudzenia pieniędzy od seniorów. Dzwoniąc, przestęp... »Wagony rowerowe Kolei Dolnośląskich wyruszają w trasę Wagony rowerowe Kolei ...
Pierwsze w Polsce wagony rowerowe ruszyły w swoją inauguracyjną trasę z Wrocławia do Świdnicy przez Sobótkę w sobotę 2 lipca. Przez okres ... »PRĘDKOŚĆ – PRAWDOPODOBNĄ PRZYCZYNĄ WYPADKU NA WOJEWÓDZKIEJ 323 PRĘDKOŚĆ – PRAWD...
Niedostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze 323 było prawdopodobnie przyczyną groźnie wyglądającego wypadku. Na łuku drogi ... »Niskie Podatki już od 1 lipca Niskie Podatki już od ...
od lipca 2022 roku wchodzą w życie Niskie Podatki – nowe rozwiązania, które obniżają podatki oraz upraszczają i stabilizują system... »

» archiwum wiadomości

Magazyn elubin.pl

iParts.pl - części samochodowe

Tanie części zamienne w Ucandopolec prawnika.pl

silesianseo.pllTwoja wyszukiwarka

Zdrowie
Edukacja
Miasto
Lokale
Czy wiesz, że...?
Czy wiesz, że?...7.06.1990 Po pierwszych wolnych wyborach do samorządu Lubina prezydentem miasta zostaje Robert Raczyński a przewodniczącym rady miejskiej Paweł Niewodniczański

Pogoda
YoWindow.com
Wybrane wiadomości
Wiadomości z Lubina i okolic

KOLEJNE ŻYCIE URATOWANE. MĘŻCZYZNA ZASŁABŁ NA CHODNIKU.
Data dodania: 10 maja 2022 — Kategoria: Wiadomości

KOLEJNE ŻYCIE URATOWANE. MĘŻCZYZNA ZASŁABŁ NA CHODNIKU.

Znaleźli się w odpowiednim miejscu i czasie, aby uratować mieszkańca Lubina. Mowa o podkom. Mariuszu Konańcu i mł. asp. Tomaszu Górce, którzy w miniony weekend zauważyli osuwającego się na ziemię mężczyznę. Ich szybka, a przede wszystkim prawidłowa i skuteczna reakcja pozwoliła na błyskawiczną pomoc 74-latkowi, który trafił pod opiekę specjalistów.

Do zdarzenia doszło w minioną sobotę chwilę po godzinie 12.00, na ul. Wrocławskiej w Lubinie. Podkom. Mariusz Konaniec wraz z mł. asp. Tomaszem Górką pełnili służbę na terenie miasta. W rejonie ulicy Wrocławskiej, policjanci zauważyli starszego mężczyznę, który osunął się na ziemię. Był blady i miał problemy z oddychaniem.

Funkcjonariusze niezwłocznie podjęli interwencję, wstrzymując ruch kołowy, w celu szybkiego i prawidłowego przeprowadzenia pomocy mężczyźnie z uwagi na realne zagrożenie dla jego życia i zdrowia.

Kontakt z mężczyzną był utrudniony, miał płytki oddech. Po chwili mundurowi nawiązali z nim kontakt. Okazało się, że 74-latek cierpi na cukrzycę i serce. Uskarżał się na bóle w klatce piersiowej. Policjanci natychmiast wezwali na miejsce zespół pogotowia ratunkowego, a do czasu przyjazdu lekarza udzielili mieszkańcowi Lubina pomocy przedmedycznej oraz monitorowali jego funkcje życiowe. O całej sytuacji powiadomili również żonę seniora. Po chwili straszy Pan był w rękach lekarzy i trafił do szpitala.

Dzięki szybkiej i profesjonalnej pomocy lubińskich policjantów, którzy znaleźli się w odpowiednim miejscu i czasie, kolejne już życie ludzie zostało uratowane.

Funkcjonariusze Policji pomagają i chronią również tę najważniejszą z wartości, jaką jest życie drugiego człowieka. 74-latek, to kolejna osoba, która znalazła się w sytuacji, gdzie tylko szybka reakcja mogła mu uratować życie. Kolejny raz lubińscy funkcjonariusze udowodnili, że można na nich liczyć w każdej sytuacji. Przypomnijmy, że mł. asp. Tomasz Górka, w lutym tego roku, decyzją Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji otrzymał medal im. podkomisarza Policji Andrzeja Struja, który przyznawany jest policjantom, którzy poza służbą podejmują działania w ochronie życia, zdrowia i mienia obywateli oraz tym, którzy w trakcie służby ratują ludzkie życie, narażając własne.

asp. szt. Sylwia Serafin
Oficer Prasowy KPP w Lubinie

Słowa kluczowe: lubin
Wyślij link znajomemu: http://elubin.pl/wiadomosci,23764.html
Ten artykuł był czytany 104 razy.


brak komentarzy

Napisz komentarz!

Twoje imię: *
Twój komentarz: *
komentarz nie może być dłuższy niż 350 znaków
Znaczniki HTML: Wył.
BBCode: Włączone

Dostępne znaczniki:
[i] pochylenie [/i]
[b] pogrubienie [/b]
[u] podkreślenie [/u]


* - wymagane pola do dodania komentarza.

Wszystkie komentarze umieszczane przez użytkowników i gości portalu są ich osobistą opinią. Redakcja oraz właściciele portalu nie biorą odpowiedzialności za komentarze odwiedzających.


Copyright © 2006-2022 Portal miasta Lubina.
Strona wygenerowana w 0.013 sek.Lubin 1.0