Piątek, 01 lipca 2022 r.   Imieniny: Haliny, Mariana, Klarysy
Witaj, Społecznosć Lubina gość! Zarejestruj się lub Zaloguj do serwisu | Ilość osób online 31

Portal Lubina


UWAGA! Ten serwis uzywa cookies i podobnych technologii (brak zmiany ustawienia przegladarki oznacza zgode na to) ->>
Wiadomości z Lubina
Oferty pracy PUP Lubin Oferty pracy PUP Lubin...
Przedstawiamy najnowsze oferty pracy dostępne w Powiatowym Urzędzie Pracy w Lubinie. Szczegółowe informacje i dane kontaktowe do pracodawc... »Żeby ukraść alkohol sterroryzował bronią pracownika ochrony Żeby ukraść alkohol st...
26-latek z Lubina posłużył się bronią, żeby wynieść z marketu koszyk z fantami. Przy próbie zatrzymania przez pracownika ochrony, zagroził... »Rusza Akcja Lato 2022 Rusza Akcja Lato 2022
RCS jak co roku przygotował szereg bezpłatnych imprez sportowych, turniejów i zajęć dla dzieci i młodzieży w okresie od 4 l... »Zbiórka krwi w ZOO Lubin - 26 lipca 2022 Zbiórka krwi w ZOO Lub...
Już po raz czwarty Centrum Edukacji Przyrodniczej w Lubinie oraz partnerzy wydarzenia zapraszają do udziału w zbiórce krwi dla Regionalneg... »

» archiwum wiadomości

Magazyn elubin.pl

iParts.pl - części samochodowe

Tanie części zamienne w Ucandopolec prawnika.pl

silesianseo.pllTwoja wyszukiwarka

Zdrowie
Edukacja
Miasto
Lokale
Czy wiesz, że...?
Czy wiesz, że?...2-4.09.1995 Obchody 700-lecia Lubina

Pogoda
YoWindow.com
Wybrane wiadomości
Wiadomości z Lubina i okolic

Policjanci uczą dzieci jak być bezpiecznym na drodze i nie tylko
Data dodania: 17 maja 2022 — Kategoria: Wiadomości

Policjanci uczą dzieci jak być bezpiecznym na drodze i nie tylko

Z myślą o najmłodszych mieszkańcach naszego powiatu, policjanci z Zespołu ds. Profilaktyki Społecznej lubińskiej komendy, odwiedzili dzieci z Przedszkola Miejskiego nr 1 w Lubinie. W ramach działań profilaktycznych, funkcjonariusze przypomnieli dzieciom podstawowe zasady bezpieczeństwa. Mundurowi przekazali informacje, jak należy reagować w sytuacjach zagrożenia i do kogo zwrócić się o pomoc. Głównym tematem spotkania było bezpieczeństwo w ruchu drogowym. Ogromną atrakcją dla maluchów był policyjny radiowóz i maskotka Policji - Komisarz Lew.

Policjanci realizując działania profilaktyczne spotykają się z dziećmi i młodzieżą, aby przypomnieć im bezpieczne i prawidłowe zachowania w różnych sytuacjach.

Tematem wiodącym spotkania, które odbyło się w Przedszkolu Miejskim nr 1 w Lubinie było bezpieczeństwo w ruchu drogowym. Funkcjonariusze radzili jak prawidłowo poruszać się po drogach. Przypomnieli również dzieciom, jak ważne jest używanie elementów odblaskowych oraz przechodzenie przez jezdnię w miejscu do tego wyznaczonym. Funkcjonariusze przypomnieli podstawowe zasady bezpieczeństwa, które obowiązują nie tylko pieszego, ale również rowerzystę oraz pasażera samochodu.

Policjanci starali się przekazać dzieciom, informację o tym jak reagować w sytuacjach zagrożenia oraz do kogo zwrócić się o pomoc. Mundurowi rozmawiali z uczniami o bezpieczeństwo w domu, a także na świeżym powietrzu.

Dodatkowo, funkcjonariusze powiadali też o swojej pracy, aby najmłodsi wiedzieli, że rolą policjanta jest nie tylko zatrzymywanie sprawców przestępstw, ale także udzielanie pomocy.

Dzieci angażowały się w dyskusję, dzieliły się swoimi spostrzeżeniami na temat ograniczonego zaufania do nowo poznanych osób, a także chętnie odpowiadały na zadawane pytania z zakresu ruchu drogowego. Podczas spotkania niesamowitą dla nich atrakcją był policyjny radiowóz oraz gotowy do przytulania Komisarz Lew-ulubiona przez najmłodszych policyjna maskotka.

asp. szt. Sylwia Serafin
Oficer Prasowy KPP w Lubinie

Słowa kluczowe: lubin
Wyślij link znajomemu: http://elubin.pl/wiadomosci,23788.html
Ten artykuł był czytany 118 razy.


brak komentarzy

Napisz komentarz!

Twoje imię: *
Twój komentarz: *
komentarz nie może być dłuższy niż 350 znaków
Znaczniki HTML: Wył.
BBCode: Włączone

Dostępne znaczniki:
[i] pochylenie [/i]
[b] pogrubienie [/b]
[u] podkreślenie [/u]


* - wymagane pola do dodania komentarza.

Wszystkie komentarze umieszczane przez użytkowników i gości portalu są ich osobistą opinią. Redakcja oraz właściciele portalu nie biorą odpowiedzialności za komentarze odwiedzających.


Copyright © 2006-2022 Portal miasta Lubina.
Strona wygenerowana w 0.011 sek.Lubin 1.0