Piątek, 01 lipca 2022 r.   Imieniny: Haliny, Mariana, Klarysy
Witaj, Społecznosć Lubina gość! Zarejestruj się lub Zaloguj do serwisu | Ilość osób online 32

Portal Lubina


UWAGA! Ten serwis uzywa cookies i podobnych technologii (brak zmiany ustawienia przegladarki oznacza zgode na to) ->>
Wiadomości z Lubina
Oferty pracy PUP Lubin Oferty pracy PUP Lubin...
Przedstawiamy najnowsze oferty pracy dostępne w Powiatowym Urzędzie Pracy w Lubinie. Szczegółowe informacje i dane kontaktowe do pracodawc... »Żeby ukraść alkohol sterroryzował bronią pracownika ochrony Żeby ukraść alkohol st...
26-latek z Lubina posłużył się bronią, żeby wynieść z marketu koszyk z fantami. Przy próbie zatrzymania przez pracownika ochrony, zagroził... »Rusza Akcja Lato 2022 Rusza Akcja Lato 2022
RCS jak co roku przygotował szereg bezpłatnych imprez sportowych, turniejów i zajęć dla dzieci i młodzieży w okresie od 4 l... »Zbiórka krwi w ZOO Lubin - 26 lipca 2022 Zbiórka krwi w ZOO Lub...
Już po raz czwarty Centrum Edukacji Przyrodniczej w Lubinie oraz partnerzy wydarzenia zapraszają do udziału w zbiórce krwi dla Regionalneg... »

» archiwum wiadomości

Magazyn elubin.pl

iParts.pl - części samochodowe

Tanie części zamienne w Ucandopolec prawnika.pl

silesianseo.pllTwoja wyszukiwarka

Zdrowie
Edukacja
Miasto
Lokale
Czy wiesz, że...?
Czy wiesz, że?...7.06.1990 Po pierwszych wolnych wyborach do samorządu Lubina prezydentem miasta zostaje Robert Raczyński a przewodniczącym rady miejskiej Paweł Niewodniczański

Pogoda
YoWindow.com
Wybrane wiadomości
Wiadomości z Lubina i okolic

Pomoc nadeszła na czas. Policjanci przekonali lubinianina, że warto żyć.
Data dodania: 18 maja 2022 — Kategoria: Wiadomości

Pomoc nadeszła na czas. Policjanci przekonali lubinianina, że warto żyć.

Oficer dyżurny lubińskiej komendy otrzymał informację od mężczyzny, który zgłosił, że jego kolega wysłał mu wiadomość, z której wynikało, że chce targnąć się na własne życie. Błyskawiczna reakcja policjantów i strażaków, zdecydowane działanie dyżurnego, a następnie rozmowa i empatia, pozwoliło odwieźć desperata od tego dramatycznego kroku i zapobiec nieszczęściu.

Dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Lubinie otrzymał zgłoszenie, z treści którego wynikało, że jeden z mieszkańców Lubina chce targnąć się na swoje życie. Mężczyzna wysłał wiadomość do swojego znajomego, informując go, że zjadł dużo tabletek i chce wrzucić podłączony kabel elektryczny do wanny z wodą, w której się znajdował. Funkcjonariusz wiedział, że w tej sytuacji liczyć się może każda sekunda.

Rozpoczęła się walka z czasem. Zdecydowane działania mundurowych, pozwoliły na ustalenie, gdzie  desperat się znajduje. Tam też natychmiast udał się patrol wydziału prewencji. W tym samym czasie powiadomiono inne służby ratunkowe.

Kiedy funkcjonariusze dotarli pod drzwi mężczyzny, okazało się, że są zamknięte. Pomimo wielokrotnego pukania nikt ich nie otwierał. Sąsiedzi poinformowali, że nie widzieli lokatora od kilku dni. Podjęto decyzję o siłowym wejściu do środka. Dzięki pomocy strażaków udało się wyważyć drzwi. Po ich otwarciu funkcjonariusze weszli do mieszkania. W łazience ujawnili mężczyznę, który znajdował się w wannie, a w ręce trzymał przedłużacz podłączony do napięcia. Policjanci natychmiast odcięli dopływ prądu, w celu uniknięcia tragedii. Funkcjonariusze pomogli mężczyźnie wyjść z wanny, a następnie otoczyli go opieką do czasu przyjazdu pogotowia ratunkowego.

Lubińscy stróże prawa wiedzą, że kiedy w grę wchodzi życie ludzkie, trzeba działać natychmiast, bez chwili do stracenia. Codzienna służba, zdobywane w jej czasie doświadczenie pozwala policjantom na szybką ocenę sytuacji, profesjonalną reakcję   i pomoc wszystkim, którzy jej potrzebują.

Niewątpliwie, gdyby nie właściwa i szybka reakcja dyżurnego oraz błyskawiczna interwencja mundurowych, mogłoby dojść do tragedii.

asp. szt. Sylwia Serafin
Oficer Prasowy KPP w Lubinie

Słowa kluczowe: lubin
Wyślij link znajomemu: http://elubin.pl/wiadomosci,23792.html
Ten artykuł był czytany 131 razy.


brak komentarzy

Napisz komentarz!

Twoje imię: *
Twój komentarz: *
komentarz nie może być dłuższy niż 350 znaków
Znaczniki HTML: Wył.
BBCode: Włączone

Dostępne znaczniki:
[i] pochylenie [/i]
[b] pogrubienie [/b]
[u] podkreślenie [/u]


* - wymagane pola do dodania komentarza.

Wszystkie komentarze umieszczane przez użytkowników i gości portalu są ich osobistą opinią. Redakcja oraz właściciele portalu nie biorą odpowiedzialności za komentarze odwiedzających.


Copyright © 2006-2022 Portal miasta Lubina.
Strona wygenerowana w 0.012 sek.Lubin 1.0