Piątek, 01 lipca 2022 r.   Imieniny: Haliny, Mariana, Klarysy
Witaj, Społecznosć Lubina gość! Zarejestruj się lub Zaloguj do serwisu | Ilość osób online 39

Portal Lubina


UWAGA! Ten serwis uzywa cookies i podobnych technologii (brak zmiany ustawienia przegladarki oznacza zgode na to) ->>
Wiadomości z Lubina
Oferty pracy PUP Lubin Oferty pracy PUP Lubin...
Przedstawiamy najnowsze oferty pracy dostępne w Powiatowym Urzędzie Pracy w Lubinie. Szczegółowe informacje i dane kontaktowe do pracodawc... »Żeby ukraść alkohol sterroryzował bronią pracownika ochrony Żeby ukraść alkohol st...
26-latek z Lubina posłużył się bronią, żeby wynieść z marketu koszyk z fantami. Przy próbie zatrzymania przez pracownika ochrony, zagroził... »Rusza Akcja Lato 2022 Rusza Akcja Lato 2022
RCS jak co roku przygotował szereg bezpłatnych imprez sportowych, turniejów i zajęć dla dzieci i młodzieży w okresie od 4 l... »Zbiórka krwi w ZOO Lubin - 26 lipca 2022 Zbiórka krwi w ZOO Lub...
Już po raz czwarty Centrum Edukacji Przyrodniczej w Lubinie oraz partnerzy wydarzenia zapraszają do udziału w zbiórce krwi dla Regionalneg... »

» archiwum wiadomości

Magazyn elubin.pl

iParts.pl - części samochodowe

Tanie części zamienne w Ucandopolec prawnika.pl

silesianseo.pllTwoja wyszukiwarka

Zdrowie
Edukacja
Miasto
Lokale
Czy wiesz, że...?
Czy wiesz, że?...1967 Zamknięcie głównych prac górniczych w ZG Lubin przed pełną eksploatacją

Pogoda
YoWindow.com
Wybrane wiadomości
Wiadomości z Lubina i okolic

Ponad 2 mln 900 tysięcy na dopłaty za gospodarowanie odpadami
Data dodania: 19 maja 2022 — Kategoria: Wiadomości

Ponad 2 mln 900 tysięcy na dopłaty za gospodarowanie odpadami

39. sesja Rady Gminy Lubin miała w programie siedemnaście punktów , w tym przyjęcie 11 uchwał. Przyjęto m.in. trzyletni program wspierania rodziny oraz kilka uchwał w sprawie nadania nowych nazw ulic. Zdecydowano również o dopłaceniu ponad 2 milionów 900 tysięcy złotych do kosztów gospodarki odpadami.

Adresatami przyjętego Programu Wspierania Rodziny w Gminie Lubin na lata 2022-2024 są rodziny zamieszkujące teren gminy, w szczególności zagrożone wykluczeniem społecznym oraz rodziny wymagające wsparcia ze strony profesjonalnych służb społecznych. Program ma na celu wzmocnienie pozycji rodziny i dziecka, poprzez podejmowanie kompleksowych i zintegrowanych działań, które będą realizowane w ramach lokalnego systemu wsparcia rodziny.

Na wniosek komisji oświaty i kultury, radni dokonali również zmian w uchwale dotyczącej przyznania dotacji na prace konserwatorskie, restauratorskie i roboty budowlane przy zabytkach wpisanych do rejestru zabytków. Radni dokonali też zmian w uchwale dotyczącej programu opieki nad zwierzętami, które miały na celu doprecyzowanie pojęć oraz w uchwale związanej ze współfinansowaniem remontu drogi powiatowej w Miłoradzicach, które  wynikają z rozliczeń finansowych.  Rada zdecydowała także, że gmina będzie pełnić funkcję inwestora przy remoncie drogi powiatowej w rejonie dwora PKP w Raszówce, o czym więcej napiszemy w kolejnym materiale.

W czterech miejscowościach zdecydowano o nadaniu kolejnych nazw ulic. W Kłopotowie będzie teraz ulica Skowronkowa, w Niemstowie ulica Świerkowa, w Krzeczynie Wielkim – Czereśniowa, a  we wsi Miroszowice – Letnia, Zimowa oraz Rolnicza. Nowe ulice to efekt nowopowstającego budownictwa i konieczności uporządkowania numeracji i nazewnictwa ulic.

W związku z tym, że środki pozyskane z opłat wnoszonych przez mieszkańców za gospodarowanie odpadami komunalnym nie wystarczają na pokrycie wszystkich kosztów funkcjonowania całego systemu, radni podjęli uchwałę o przeznaczeniu na ten cel z budżetu gminy ponad 2 mln 900 tysięcy złotych. Szacowane wydatki mają wynieść prawie 8 mln 200 tysięcy złotych, natomiast dochody około 5 mln 250 tysięcy, stąd konieczność wyrównania różnicy. To efekt rosnących cen transportu, odbioru i zagospodarowania odpadów komunalnych, na które wpływa wzrost cen paliw i surowców energetycznych na rynku oraz zwiększona częstotliwość odbioru odpadów komunalnych z terenu nieruchomości.

źródło: Gmina Lubin

Słowa kluczowe: lubin
Wyślij link znajomemu: http://elubin.pl/wiadomosci,23794.html
Ten artykuł był czytany 83 razy.


brak komentarzy

Napisz komentarz!

Twoje imię: *
Twój komentarz: *
komentarz nie może być dłuższy niż 350 znaków
Znaczniki HTML: Wył.
BBCode: Włączone

Dostępne znaczniki:
[i] pochylenie [/i]
[b] pogrubienie [/b]
[u] podkreślenie [/u]


* - wymagane pola do dodania komentarza.

Wszystkie komentarze umieszczane przez użytkowników i gości portalu są ich osobistą opinią. Redakcja oraz właściciele portalu nie biorą odpowiedzialności za komentarze odwiedzających.


Copyright © 2006-2022 Portal miasta Lubina.
Strona wygenerowana w 0.010 sek.Lubin 1.0