Środa, 29 czerwca 2022 r.   Imieniny: Piotra, Pawła, Benity
Witaj, Społecznosć Lubina gość! Zarejestruj się lub Zaloguj do serwisu | Ilość osób online 26

Portal Lubina


UWAGA! Ten serwis uzywa cookies i podobnych technologii (brak zmiany ustawienia przegladarki oznacza zgode na to) ->>
Wiadomości z Lubina
Jak klienci oceniają wizytę w urzędzie skarbowym – wyniki badania Jak klienci oceniają w...
W ramach programu „Klient w centrum uwagi KAS" od kwietnia 2021 r. prowadzimy internetowe badanie ankietowe wśród osó... »Groźna susza – apelujemy o rozsądne korzystanie z zasobów wody Groźna susza – a...
W całym kraju mamy upały, temperatury przekraczają średnią wieloletnią, a opadów deszczu wciąż brakuje. Instytut Meteorologii i Gospodarki... »ANDRÉ RIEU. Niech znów nastaną szczęśliwe dni! / napisy. Seans z Cyklu Helios na Scenie ANDRÉ RIEU. Niech znów...
Koncert odbędzie się 21 sierpnia o godzinie 16:00 Czas trwania: 180 min. Od lat: 13 Produkcja: Holandia [2022] Premiera: 19.08.2022... »Repertuar Kina Muza w Lubinie (01.07 – 07.07.2022) Repertuar Kina Muza w ...
1.07 Piątek 12:45, 14:30, 16:15, 18:00 > Minionki: Wejście Gru – premiera > USA / ds 14:00, 16:45, 19:30 > Elvis > USA / sk ... »

» archiwum wiadomości

Magazyn elubin.pl

iParts.pl - części samochodowe

Tanie części zamienne w Ucandopolec prawnika.pl

silesianseo.pllTwoja wyszukiwarka

Zdrowie
Edukacja
Miasto
Lokale
Czy wiesz, że...?
Czy wiesz, że?...25.01.1999 Podpisano porozumienie o współpracy pomiędzy Urzędem Miejskim w Lubinie a KGHM "Polska Miedź" S.A. - PARTNERSTWO: LUBIN-POLSKA MIEDŻ

Pogoda
YoWindow.com
Wybrane wiadomości
Wiadomości z Lubina i okolic

Światowy gigant branży wydobywczej na Światowym Forum Ekonomicznym w Davos
Data dodania: 24 maja 2022 — Kategoria: Wiadomości

Światowy gigant branży wydobywczej na Światowym Forum Ekonomicznym w Davos

Biznesowe konferencje, promocja polskiej gospodarki i spotkania z szefami globalnych firm – delegacja KGHM bierze udział w jednym z najbardziej prestiżowych wydarzeń tego roku, Światowym Forum Ekonomicznym w szwajcarskim Davos.

Światowe Forum Ekonomiczne w Davos jest miejscem dialogu i debaty o głównych społecznych i ekonomicznych problemach świata. Uczestnikami są przedstawiciele największych ekonomicznych organizacji i najbardziej wpływowych organizacji politycznych, a także naukowcy i ekonomiści. W spotkaniach uczestniczą Prezydent Polski Andrzej Duda, Premier Mateusz Morawiecki i Wicepremier Jacek Sasin.

– W Davos rozmawiamy o najistotniejszych kwestiach dotyczących energetyki, big data czy współpracy z międzynarodowymi instytucjami finansowymi. Nasi obecni i przyszli partnerzy - najwięksi biznesowi gracze – znają KGHM i w naszych sukcesach widzą wielki gospodarczy skok Polski. Ten sukces nie byłby możliwy bez wsparcia naszego rządu, który aktywnie wspiera polskie spółki również podczas forum w Davos – powiedział Marcin Chludziński, prezes KGHM Polska Miedź S.A.

Zarząd KGHM uczestniczył m.in. w spotkaniach dotyczący planów transformacji energetycznej w Europie czy zaangażowaniu państw w pomoc Ukrainie. Prezes KGHM o możliwej współpracy w obszarze transformacji cyfrowej, rozmawiał z przedstawicielami firmy Google.

Dodatkowo podczas forum w Davos miedziowa spółka jest współorganizatorem Polish House. W budynku, w sąsiedztwie obiektów głównego wydarzenia powstało miejsce promocji naszego kraju oraz spotkań biznesowych.

KGHM jest jednym z liderów procesu transformacji w Polsce. Miedziowa spółka podpisała umowę z amerykańską firmą NuScale NuScale na wdrożenie technologii małych modułowych rektorów jądrowych (SMR) w Polsce. Pierwsza elektrownia ma zostać uruchomiona do 2029 roku. Czysta energia zasili oddziały produkcyjne miedziowej Spółki. KGHM wystąpił też wspólnie TotalEnergies w przetargu polskiego rządu na rozwój przybrzeżnych projektów wiatrowych. KGHM inicjuje też działania związane ze zwiększeniem produkcji energii ze źródeł własnych (OZE).

Światowe Forum Ekonomiczne w Davos, po raz pierwszy od wybuchu pandemii koronawirusa, odbywa się stacjonarnie. Hasło tegorocznego Forum to "Historia w punkcie zwrotnym - polityka rządów i strategie biznesowe". W wydarzeniu udział bierze blisko 2,5 tys. osób z całego świata.

Fot. Ministerstwo Aktywów Państwowych

Słowa kluczowe: lubin
Wyślij link znajomemu: http://elubin.pl/wiadomosci,23819.html
Ten artykuł był czytany 180 razy.


brak komentarzy

Napisz komentarz!

Twoje imię: *
Twój komentarz: *
komentarz nie może być dłuższy niż 350 znaków
Znaczniki HTML: Wył.
BBCode: Włączone

Dostępne znaczniki:
[i] pochylenie [/i]
[b] pogrubienie [/b]
[u] podkreślenie [/u]


* - wymagane pola do dodania komentarza.

Wszystkie komentarze umieszczane przez użytkowników i gości portalu są ich osobistą opinią. Redakcja oraz właściciele portalu nie biorą odpowiedzialności za komentarze odwiedzających.


Copyright © 2006-2022 Portal miasta Lubina.
Strona wygenerowana w 0.011 sek.Lubin 1.0