Środa, 29 czerwca 2022 r.   Imieniny: Piotra, Pawła, Benity
Witaj, Społecznosć Lubina gość! Zarejestruj się lub Zaloguj do serwisu | Ilość osób online 34

Portal Lubina


UWAGA! Ten serwis uzywa cookies i podobnych technologii (brak zmiany ustawienia przegladarki oznacza zgode na to) ->>
Wiadomości z Lubina
Jak klienci oceniają wizytę w urzędzie skarbowym – wyniki badania Jak klienci oceniają w...
W ramach programu „Klient w centrum uwagi KAS" od kwietnia 2021 r. prowadzimy internetowe badanie ankietowe wśród osó... »Groźna susza – apelujemy o rozsądne korzystanie z zasobów wody Groźna susza – a...
W całym kraju mamy upały, temperatury przekraczają średnią wieloletnią, a opadów deszczu wciąż brakuje. Instytut Meteorologii i Gospodarki... »ANDRÉ RIEU. Niech znów nastaną szczęśliwe dni! / napisy. Seans z Cyklu Helios na Scenie ANDRÉ RIEU. Niech znów...
Koncert odbędzie się 21 sierpnia o godzinie 16:00 Czas trwania: 180 min. Od lat: 13 Produkcja: Holandia [2022] Premiera: 19.08.2022... »Repertuar Kina Muza w Lubinie (01.07 – 07.07.2022) Repertuar Kina Muza w ...
1.07 Piątek 12:45, 14:30, 16:15, 18:00 > Minionki: Wejście Gru – premiera > USA / ds 14:00, 16:45, 19:30 > Elvis > USA / sk ... »

» archiwum wiadomości

Magazyn elubin.pl

iParts.pl - części samochodowe

Tanie części zamienne w Ucandopolec prawnika.pl

silesianseo.pllTwoja wyszukiwarka

Zdrowie
Edukacja
Miasto
Lokale
Czy wiesz, że...?
Czy wiesz, że?...30.06.2000r Rozporządzeniem Rady Ministrów do Legnickiej Specjalnej Sterfy Ekonomicznej włączono nowy obszar lubiński obszar 27, 83 ha.

Pogoda
YoWindow.com
Wybrane wiadomości
Wiadomości z Lubina i okolic

Jak usunąć nieprzyjemny zapach z przydomowej oczyszczalni?
Data dodania: 24 maja 2022 — Kategoria: Wiadomości

Jak usunąć nieprzyjemny zapach z przydomowej oczyszczalni?

Przydomowa oczyszczalnia ścieków jest pożytecznym urządzeniem pozwalającym zagospodarować odpady ściekowe z indywidualnych gospodarstw domowych w przypadku braku kanalizacji sanitarnej. Podstawą do zadowolenia z posiadania własnej oczyszczalni jest jej bezproblemowa praca. Niestety jedną z najczęściej występujących uciążliwości związanych z posiadaniem przydomowej oczyszczalni jest wydobywający się odór. Poniżej wyjaśniamy jakie mogą być przyczyny powstawania brzydkich zapachów oraz jak usunąć nieprzyjemny zapach z przydomowej oczyszczalni.

Przyczyny powstawania nieprzyjemnych zapachów w przydomowej oczyszczalni ścieków

Przede wszystkim gwarancją poprawnej pracy oczyszczalni jest prawidłowy jej dobór i montaż. Przydomowe oczyszczalni ścieków dobiera się na podstawie liczby mieszkańców oraz zużycia wody. Dobór za małego oraz za dużego urządzenia pod względem dobowej przepustowości oczyszczalni może objawiać się nieprzyjemnym zapachem. Ulatniający się nieprzyjemny odór z oczyszczalni świadczy o zachodzących procesach gnilnych w oczyszczalni i obumieraniu mikroorganizmów. Jedną z przyczyn może być awaria systemu napowietrzania oczyszczalni lub celowe wyłączanie urządzenia napowietrzającego. Ponadto do obumierania bakterii i powstawania nieprzyjemnych zapachów może przyczynić się w znacznym stopniu stosowanie środków chemicznych. Dotyczy to głównie detergentów służących do dezynfekcji. Kolejna przyczyna uciążliwości zapachowych to zbyt rzadkie opróżnianie zbiornika i gromadzenie się osadów w dużych ilościach. Należy zachować szczególną ostrożność przy obsłudze oczyszczalni, zwłaszcza jeżeli występują nieprzyjemne zapachy. Mogą one świadczyć o obecności gazów takich jak amoniak i siarkowodór, które są szkodliwe. Dlatego do obsługi oczyszczalni ścieków powinny jednocześnie podchodzić co najmniej dwie osoby.

Jak usunąć nieprzyjemny zapach z przydomowej oczyszczalni ścieków?

Jeżeli praca oczyszczalni zaczyna być uciążliwa i wydobywają się z niej nieprzyjemne zapachy pierwszą reakcją jest zastosowanie odpowiedniego biopreparatu. Ponadto należy sprawdzić czy wszystkie elementy oczyszczalni są sprawne, czy system napowietrzania lub wentylacji sprawnie działa. Jeżeli wykluczymy wszelkie usterki i awarie, a dodanie biopreparatu nie pomaga najprościej jest całkowicie opróżnić przydomową oczyszczalnię i rozpocząć rozruch na nowo. W tym celu najlepiej jest skontaktować się producentem lub przedstawicielem producenta w celu uzyskania szczegółowej instrukcji postępowania lub zamówić serwis oczyszczalni.

Dla osób obawiających się nieprzyjemnych zapachów z przydomowej oczyszczalni idealną propozycję ma firma Traidenis-Pol Sp. z o.o. w postaci urządzenia NV. Przydomowa oczyszczalni ścieków NV wyróżnia się na rynku brakiem osadnika gnilnego, w związku z czym nie zachodzą w niej procesy gnilne będące główną przyczyną powstawania brzydkich zapachów. Ponadto urządzenie NV nie wymaga stosowania pożywek i biopreparatów. Ważną zaletą oczyszczalni NV jest prosta budowa i zasada działania. Jedynym elementem elektrycznym jest dmuchawa. Brak sterowników elektrozaworów, pomp czy automatyki do minimum zmniejsza ryzyko wystąpienia awarii. Ponadto producent udziela dwudziestoletniej gwarancji na przydomową biologiczną oczyszczalnię NV.

Słowa kluczowe: lubin
Wyślij link znajomemu: http://elubin.pl/wiadomosci,23820.html
Ten artykuł był czytany 117 razy.


brak komentarzy

Napisz komentarz!

Twoje imię: *
Twój komentarz: *
komentarz nie może być dłuższy niż 350 znaków
Znaczniki HTML: Wył.
BBCode: Włączone

Dostępne znaczniki:
[i] pochylenie [/i]
[b] pogrubienie [/b]
[u] podkreślenie [/u]


* - wymagane pola do dodania komentarza.

Wszystkie komentarze umieszczane przez użytkowników i gości portalu są ich osobistą opinią. Redakcja oraz właściciele portalu nie biorą odpowiedzialności za komentarze odwiedzających.


Copyright © 2006-2022 Portal miasta Lubina.
Strona wygenerowana w 0.013 sek.Lubin 1.0