Piątek, 12 sierpnia 2022 r.   Imieniny: Klary, Lecha, Hilarii
Witaj, Społecznosć Lubina gość! Zarejestruj się lub Zaloguj do serwisu | Ilość osób online 35

Portal Lubina


UWAGA! Ten serwis uzywa cookies i podobnych technologii (brak zmiany ustawienia przegladarki oznacza zgode na to) ->>


Wiadomości z Lubina
ksperci UPWr radzą: jak zbierać i suszyć grzyby? ksperci UPWr radzą: ja...
W Polsce rośnie około 1400 rodzajów jadalnych grzybów, a do obrotu dopuszczonych jest 47. Jak je zbierać, suszyć i przyrządzać opow... »Nielegalni imigranci w naczepie tira Nielegalni imigranci w...
Funkcjonariusze z dolnośląskiej Krajowej Administracji Skarbowej (KAS) oraz Policji podczas pełnienia służby zostali wezwani do interwencji - z... »Bieg Dinusia 2022 Bieg Dinusia 2022
Ogród Zoologiczny w Lubinie, wspólnie z Regionalnym Centrum Sportowym Sp. z o.o. oraz Stowarzyszeniem Turystyki Pieszej "Wędrowiec"... »Wielopokoleniowe spotkanie Łemków, czyli Watra na Obczyźnie Wielopokoleniowe spotk...
Już po raz 42. w Michałowie zapłonęła Watra – tradycyjny płomień symbolizujący wielopokoleniowe spotkania Łemków. Ogień pod ogromne ... »

» archiwum wiadomości

Magazyn elubin.pl

iParts.pl - części samochodowe

Tanie części zamienne w Ucandopolec prawnika.pl

silesianseo.pllTwoja wyszukiwarka

Zdrowie
Edukacja
Miasto
Lokale
Czy wiesz, że...?
Czy wiesz, że?...11.07.1994 Prezydentem Miasta Lubina zostaje Tadeusz Maćkała a wiceprezydentami Dariusz Milka i Mirosław Gojdź

Pogoda
YoWindow.com
Wybrane wiadomości
Wiadomości z Lubina i okolic

Dotacja na ochronę zabytków
Data dodania: 30 maja 2022 — Kategoria: Wiadomości

Dotacja na ochronę zabytków

300 tysięcy złotych przeznaczy łącznie Gmina Rudna na prace przy zabytkach. Radni gminy zdecydowali o wsparciu prac przy obiektach na terenie naszej gminy wpisanych do rejestru zabytków prowadzonego przez Dolnośląskiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków we Wrocławiu oraz wpisanych do Gminnej Ewidencji Zabytków Gminy Rudna.

Parafia pw. Św. Trójcy w Rudnej otrzyma dofinansowanie na konserwację i restaurację sentencji łacińskiej wzdłuż ścian nawy kościoła parafialnego w Rudnej; Parafia pw. Podwyższenia Krzyża Św. w Rudnej na dofinansowanie prac konserwatorskich przy elewacji kościoła; parafia pw. Św. Piotra i Pawła w Chobieni na dofinansowanie prac konserwatorskich i restauratorskich chóru muzycznego oraz parapetów empor w kościele; natomiast parafia w Gwizdanowie na prace remontowe plebanii.

Dofinansowanie otrzymają również właściciele zabytkowych budynków w Rynarcicach, Rudnej i miejscowości Wysokie. Pieniądze mają być przeznaczone na remonty dachów i elewacji.

Obecną uchwałę o dotacji podjęto na podstawie § 3 ust. 8 uchwały Nr XIII/144/2012 Rady Gminy Rudna z dnia 14 września 2012 r. w sprawie określenia zasad i trybu udzielania dotacji na prace konserwatorskie, restauratorskie lub roboty budowlane przy zabytku wpisanym do rejestru zabytków lub znajdującym się w Gminnej Ewidencji Zabytków Gminy Rudna ze zmianami.  Zgodnie z zasadami i trybem udzielania dotacji na prace przy zabytkach, dotacja może być udzielona w wysokości do 70% nakładów koniecznych na wykonanie tych prac.

źródło: Gmina Rudna

Słowa kluczowe: lubin
Wyślij link znajomemu: http://elubin.pl/wiadomosci,23840.html
Ten artykuł był czytany 110 razy.


brak komentarzy

Napisz komentarz!

Twoje imię: *
Twój komentarz: *
komentarz nie może być dłuższy niż 350 znaków
Znaczniki HTML: Wył.
BBCode: Włączone

Dostępne znaczniki:
[i] pochylenie [/i]
[b] pogrubienie [/b]
[u] podkreślenie [/u]


* - wymagane pola do dodania komentarza.

Wszystkie komentarze umieszczane przez użytkowników i gości portalu są ich osobistą opinią. Redakcja oraz właściciele portalu nie biorą odpowiedzialności za komentarze odwiedzających.


Copyright © 2006-2022 Portal miasta Lubina.
Strona wygenerowana w 0.011 sek.Lubin 1.0