Poniedzialek, 06 luty 2023 r.   Imieniny: Bohdana, Doroty, Pawła
Witaj, Społecznosć Lubina gość! Zarejestruj się lub Zaloguj do serwisu | Ilość osób online 39

Portal Lubina


UWAGA! Ten serwis uzywa cookies i podobnych technologii (brak zmiany ustawienia przegladarki oznacza zgode na to) ->>


Wiadomości z Lubina
Bezpłatne szkolenia dla otwierających firmy: 9 i 15 lutego 2023 Bezpłatne szkolenia dl...
Zapraszamy na bezpłatne szkolenia poświęcone obowiązkom przedsiębiorcy wobec ZUS. Szkolenia odbędą się zarówno stacjonarne jak i online ... »O mało nie straciła życia, przebiegając przez przejazd kolejowy O mało nie straciła ży...
Policjanci ukarali wysokim mandatem dwie osoby, które przebiegały przez przejazd kolejowy, mimo że zapory były opuszczone. Na oczach funkc... »Państwowa Straż Pożarna w Lubinie otrzyma sztandar Państwowa Straż Pożarn...
Powstał Społeczny Komitet Fundacji Sztandaru, który podjął już pierwsze działania zmierzające do zakupu sztandaru dla Komendy Powiatowej P... »Oferty pracy – Rekrutacja – KGHM Oferty pracy – R...
KGHM zaprasza do współpracy wszystkich, którzy stawiają sobie odważne i ambitne cele – są gotowi na realizację codziennych wy... »

» archiwum wiadomości


Twoja wyszukiwarka

Zdrowie
Edukacja
Miasto
Lokale

Czy wiesz, że...?
Czy wiesz, że?...IX 1946 Otwarcie szpitala powiatowego przy ul. 1 Maja. Tego samego roku otwarta została Miejska Biblioteka Publiczna

Magazyn elubin.pl

iParts.pl - części samochodowe

Tanie części zamienne w Ucandopolec prawnika.pl

silesianseo.pll


Wiadomosci z Lubina i okolic
KAS i SG po raz kolejny wykryły nielegalne wyrobów tytoniowych na targowisku w Sieniawce
Data dodania: 15 czerwca 2022 — Kategoria: Wiadomości

KAS i SG po raz kolejny wykryły nielegalne wyrobów tytoniowych na targowisku w Sieniawce
  • Funkcjonariusze Służby Celno-Skarbowej ze Zgorzelca oraz Straży Granicznej podczas czynności służbowych na terenie targowiska w Sieniawce wykryli 44 kg nielegalnego tytoniu, 18 500 paczek papierosów bez znaków akcyzy oraz około 25 g metamfetaminy.

  • Wartość zatrzymanych nielegalnych wyrobów tytoniowych i narkotyków oszacowano na ponad 313 tys. zł.

Współpraca służb

Funkcjonariusze Służby Celno-Skarbowej z dolnośląskiej Krajowej Administracji Skarbowej (KAS) we współpracy z funkcjonariuszami Straży Granicznej (SG) podczas wykonywania czynności służbowych na terenie targowiska w Sieniawce po raz kolejny wykryli nielegalny tytoń, papierosy i narkotyki. Podczas kontroli ujawnili 44 kg tytoniu, 18 500 paczek papierosów bez znaków akcyzy oraz około 25 g metamfetaminy.

Nielegalne wyroby tytoniowe ukryte były na stoiskach handlowych oraz, co okazało się w toku dalszych czynności, na prywatnej posesji. Wartość zatrzymanych nielegalnych wyrobów tytoniowych i narkotyków oszacowano na ponad 313 tys. zł. Ze sprzedaży nielegalnego tytoniu i papierosów nie wpłynęłoby do budżetu z tytułu podatku akcyzowego ponad 384 tys. zł.

Kupujesz z nielegalnego źródła?

Handel nielegalnymi papierosami i tytoniem jest zjawiskiem wciąż spotykanym na bazarach i targowiskach. Konsumenci często nie są świadomi faktu, że kupując nielegalne wyroby tytoniowe wchodzą w konflikt z prawem oraz tego, że grożą im za to wysokie grzywny. Nabywanie, przechowywanie, przewożenie, przesyłanie i przenoszenie nielegalnych wyrobów tytoniowych, a także pomaganie w ich zbyciu czy ukryciu stanowi przestępstwo (zagrożone karą pozbawienia wolności do lat 3) lub wykroczenie skarbowe. Osoby kupujące papierosy niewiadomego pochodzenia często nie zdają sobie też sprawy, że za produkcją i handlem nielegalnymi wyrobami tytoniowymi stoją zorganizowane grupy przestępcze, a kupując nielegalne wyroby tytoniowe wspierają czarny rynek i nielegalny handel.

KAS walczy z przestępczością

Działania Krajowej Administracji Skarbowej mają bezpośrednie przełożenie na walkę z nielegalną produkcją i handlem wyrobami papierosowymi.

Od stycznia do maja 2022 roku funkcjonariusze Dolnośląskiego Urzędu Celno-Skarbowego we Wrocławiu ujawnili już ponad 3,6 mln sztuk papierosów bez znaków akcyzy (180 tys. paczek papierosów), 6 777 kg tytoniu oraz 9 453 kg suszu tytoniowego. Ze sprzedaży tych nielegalnych towarów nie wpłynęłoby do budżetu z tytułu podatku akcyzowego i VAT około 16,8 mln zł.

Slowa kluczowe: lubin
Wyslij link znajomemu: http://elubin.pl/wiadomosci,23902.html
Ten artykul byl czytany 141 razy.


brak komentarzy

Napisz komentarz!

Twoje imie: *
Twoj komentarz: *
komentarz nie moze byc dluzszy niї 350 znakуw
Znaczniki HTML: Wyі.
BBCode: Wlaczone

Dostepne znaczniki:
[i] pochylenie [/i]
[b] pogrubienie [/b]
[u] podkreslenie [/u]


* - wymagane pola do dodania komentarza.

Wszystkie komentarze umieszczane przez uїytkownikуw i gosci portalu sa ich osobista opinia. Redakcja oraz wlasciciele portalu nie biora odpowiedzialnosci za komentarze odwiedzaj±cych.


Copyright © 2006-2023 Portal miasta Lubina.
Strona wygenerowana w 0.012 sek.Lubin 1.0