Piątek, 19 sierpnia 2022 r.   Imieniny: Bolesława, Juliana, Jana
Witaj, Społecznosć Lubina gość! Zarejestruj się lub Zaloguj do serwisu | Ilość osób online 30

Portal Lubina


UWAGA! Ten serwis uzywa cookies i podobnych technologii (brak zmiany ustawienia przegladarki oznacza zgode na to) ->>


Wiadomości z Lubina
GOPS przyjmuje wnioski o wypłatę dodatku węglowego GOPS przyjmuje wnioski...
Wczoraj opublikowano w Dzienniku Ustaw Rzeczypospolitej Polskiej rozporządzenie Ministra klimatu i środowiska w sprawie wzoru wniosku  o wyp... »Elfy zapraszają na pokład! Elfy zapraszają na pok...
Jeździły po Wielkopolsce i po Podkarpaciu. Kursują na linii Bydgoszcz – Toruń. Teraz trafiły do floty dolnośląskiego przewoźnika, a od czwa... »Policjanci pomogli mężczyźnie leżącemu na ziemi między blokami Policjanci pomogli męż...
Lubińscy policjanci, którzy w piątek, 12 sierpnia br., rozpoczęli pierwszy dzień służby po ukończeniu kursu podstawowego, pomogli nietrzeź... »Repertuar Kina Muza w Lubinie (19.08 – 25.08.2022) Repertuar Kina Muza w ...
19.08 Piątek 12:00, 13:45, 15:30 > Kurozając i zagadka Chomika Ciemności > Fra / ds 12:30, 14:15, 16:00 > Pies w rozmiarze XXL –... »

» archiwum wiadomości

Magazyn elubin.pl

iParts.pl - części samochodowe

Tanie części zamienne w Ucandopolec prawnika.pl

silesianseo.pllTwoja wyszukiwarka

Zdrowie
Edukacja
Miasto
Lokale
Czy wiesz, że...?
Czy wiesz, że?...3.11.1998 Prezydentem Miasta Lubina zostaje Dariusz Milka a wiceprezydentami Mariusz Duży i Zdzisław Kozicki.

Pogoda
YoWindow.com
Wybrane wiadomości
Wiadomości z Lubina i okolic

Wypoczynek nad wodą może być bezpieczny, ale trzeba o to zadbać
Data dodania: 21 czerwca 2022 — Kategoria: Wiadomości

Wypoczynek nad wodą może być bezpieczny, ale trzeba o to zadbać

Za chwilę wakacje i czas, kiedy to letnia pogoda sprzyja kąpielom w akwenach wodnych. Nad bezpieczeństwem mieszkańców Dolnego Śląska i wszystkich osób wypoczywających nad wodą w naszym regionie, czuwają ratownicy i policjanci. Wykorzystując łodzie motorowe i inny sprzęt pływający, funkcjonariusze patrolują tereny, gdzie tłumnie gromadzą się entuzjaści wodnej rekreacji. Pamiętajmy jednak, że woda to żywioł, który może stanowić olbrzymie zagrożenie dla naszego życia i zdrowia. Dlatego też musimy zadbać o bezpieczeństwo swoje i naszych bliskich, bo niejednokrotnie w dużej mierze zależeć będzie ono od nas samych.

Niestety co roku podczas wakacji, wiele osób traci życie w związku z kąpielami w różnego rodzaju akwenach wodnych. Tragedii tych można byłoby uniknąć w wielu przypadkach, gdyby każdy miał na uwadze kilka podstawowych zasad związanych z bezpiecznym wypoczynkiem nad wodą.
Dolnośląscy policjanci oprócz różnego rodzaju działań prewencyjnych na terenach wodnych i przywodnych, zawsze zwracają się z apelami o rozsądek, wyobraźnię i nieprzecenianie swoich pływackich umiejętności. Pamiętajmy, że o nasze bezpieczeństwo możemy zadbać również sami. Jak? Kierując się elementarnymi zasadami bezpieczeństwa, w trakcie wakacyjnych chwil spędzanych nad wodą. Tylko to zapewni nam i naszym bliskim spokojny wypoczynek.
Zamiast korzystać z kąpieli w miejscach nieznanych i niesprawdzonych, pojedzmy na teren kąpieliska, gdzie w razie sytuacji niebezpiecznej, pomocy udzieli nam ratownik. Gdy już jesteśmy na miejscu, to przestrzegajmy regulaminu, bo został on napisany dla naszego bezpieczeństwa. Stosujmy się do uwag pracowników obiektów wodnej rekreacji i zaleceń ratowników — nie bagatelizujmy wydanych przez nich ostrzeżeń.
Miejmy na uwadze fakt, że dzieci powinny bawić się w wodzie tylko pod opieką dorosłych. Pod żadnym pozorem nie wchodźmy do wody po spożyciu alkoholu, gdyż właśnie w takich sytuacjach, dochodzi do największej ilości utonięć. Zwracajmy zawsze uwagę na to, co dzieje się wokół nas i reagujmy niezwłocznie na zagrożenia, bo czasami właściwa reakcja może uratować komuś życie.
Jeśli zauważymy niebezpieczną sytuację nad wodą, natychmiast zadzwońmy na numer alarmowy 112. Nie próbujmy sami ratować innych, gdy nie dysponujemy odpowiednim sprzętem i specjalistycznymi umiejętnościami w tym zakresie. Najczęściej powodzenie działań ratunkowych zapewnić mogą wyłącznie wyszkolone służby, które są właściwie wyposażone, np. w rzutki ratownicze pozwalające bez ryzykowania własnym zdrowiem, ściągnąć tonącą osobę na brzeg.
Przestrzegając tych kilku zaleceń i kierując się zdrowym rozsądkiem, zwiększymy nasze bezpieczeństwo, a wypoczynek nad wodą będzie wiązał się tylko z miłymi wspomnieniami.

źródło: Policja

Słowa kluczowe: lubin
Wyślij link znajomemu: http://elubin.pl/wiadomosci,23910.html
Ten artykuł był czytany 82 razy.


brak komentarzy

Napisz komentarz!

Twoje imię: *
Twój komentarz: *
komentarz nie może być dłuższy niż 350 znaków
Znaczniki HTML: Wył.
BBCode: Włączone

Dostępne znaczniki:
[i] pochylenie [/i]
[b] pogrubienie [/b]
[u] podkreślenie [/u]


* - wymagane pola do dodania komentarza.

Wszystkie komentarze umieszczane przez użytkowników i gości portalu są ich osobistą opinią. Redakcja oraz właściciele portalu nie biorą odpowiedzialności za komentarze odwiedzających.


Copyright © 2006-2022 Portal miasta Lubina.
Strona wygenerowana w 0.013 sek.Lubin 1.0