Piątek, 19 sierpnia 2022 r.   Imieniny: Bolesława, Juliana, Jana
Witaj, Społecznosć Lubina gość! Zarejestruj się lub Zaloguj do serwisu | Ilość osób online 28

Portal Lubina


UWAGA! Ten serwis uzywa cookies i podobnych technologii (brak zmiany ustawienia przegladarki oznacza zgode na to) ->>


Wiadomości z Lubina
GOPS przyjmuje wnioski o wypłatę dodatku węglowego GOPS przyjmuje wnioski...
Wczoraj opublikowano w Dzienniku Ustaw Rzeczypospolitej Polskiej rozporządzenie Ministra klimatu i środowiska w sprawie wzoru wniosku  o wyp... »Elfy zapraszają na pokład! Elfy zapraszają na pok...
Jeździły po Wielkopolsce i po Podkarpaciu. Kursują na linii Bydgoszcz – Toruń. Teraz trafiły do floty dolnośląskiego przewoźnika, a od czwa... »Policjanci pomogli mężczyźnie leżącemu na ziemi między blokami Policjanci pomogli męż...
Lubińscy policjanci, którzy w piątek, 12 sierpnia br., rozpoczęli pierwszy dzień służby po ukończeniu kursu podstawowego, pomogli nietrzeź... »Repertuar Kina Muza w Lubinie (19.08 – 25.08.2022) Repertuar Kina Muza w ...
19.08 Piątek 12:00, 13:45, 15:30 > Kurozając i zagadka Chomika Ciemności > Fra / ds 12:30, 14:15, 16:00 > Pies w rozmiarze XXL –... »

» archiwum wiadomości

Magazyn elubin.pl

iParts.pl - części samochodowe

Tanie części zamienne w Ucandopolec prawnika.pl

silesianseo.pllTwoja wyszukiwarka

Zdrowie
Edukacja
Miasto
Lokale
Czy wiesz, że...?
Czy wiesz, że?...20.06.2001r. Nagrodę Miasta Lubina otrzymał pan Alfred Wołczyński -czek na kwotę 12 000 zł

Pogoda
YoWindow.com
Wybrane wiadomości
Wiadomości z Lubina i okolic

Bitwa Regionów – zapraszamy na piknik z Produktem Polskim
Data dodania: 21 czerwca 2022 — Kategoria: Wiadomości

Bitwa Regionów – zapraszamy na piknik z Produktem Polskim

Już w najbliższą niedzielę 26 czerwca zapraszamy na godzinę 11 do Osieka na tereny przy świetlicy wiejskiej,  gdzie rozegrana zostanie bitwa na smaki pomiędzy kołami gospodyń wiejskich. To VII edycja ogólnopolskiego konkursu, który cieszy się bardzo dużą popularnością, dlatego poszerzono jego formułę o eliminacje na poziomie powiatów. Gmina Lubin jako gospodarz i współorganizator wydarzenia,  będzie gościć oprócz mieszkańców Powiatu Lubińskiego, także gospodynie z Powiatu Polkowickiego i Powiatu Głogowskiego.  

Idea konkursu zrodziła się z zamiłowania do polskiej kuchni regionalnej i rodzimego folkloru, chęci promocji polskiej żywności oraz szerzenia patriotyzmu konsumenckiego.  To będzie impreza pełna atrakcji, jakiej jeszcze w gminie nie było!

W kulinarnej Bitwie Regionów naszą gminę reprezentować będzie Koło Gospodyń z Czerńca oraz Stowarzyszenie Nasz Wierceń.

W tym roku konkurs będzie przebiegać w trzech etapach. Zaplanowano łącznie 257 wydarzeń, w tym 240 powiatowych, 16 wojewódzkich i 1 ogólnopolski finał ogólnopolski. W trakcie wszystkich wydarzeń KGW zaprezentują zgłoszone potrawy regionalne, a jurorzy będą je oceniać według kryteriów wskazanych w regulaminie.

– Jedną z tradycji, którą wszyscy powinniśmy pielęgnować jest tradycja kulinarna. Smaki dzieciństwa kroczą z nami przez całe życie, przywołując wspomnienia z rodzinnego domu i stron, z których pochodzimy. Dzięki Kołom Gospodyń Wiejskich i konkursowi takiemu jak Bitwa Regionów, wykorzystując dary polskiej natury, mamy doskonałą okazję do poznania smaków wszystkich zakątków naszego kraju – mówi Henryk Kowalczyk, minister rolnictwa i rozwoju wsi.

Imprezie towarzyszyć będą kulinarne degustacje, pojawią się lokalni wystawcy, zaśpiewają zespoły wokalne i folklorystyczne, a najmłodsi skorzystają ze świetnych animacji i dmuchawców! Zapraszamy do Osieka!

Organizatorami wydarzenia są: Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa, Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego, Gmina Lubin oraz Ośrodek Kultury Gminy Lubin. Partnerem wydarzenia jest  AGRO Ubezpieczenia.

źródło; Gmina Lubin

Słowa kluczowe: lubin
Wyślij link znajomemu: http://elubin.pl/wiadomosci,23911.html
Ten artykuł był czytany 82 razy.


brak komentarzy

Napisz komentarz!

Twoje imię: *
Twój komentarz: *
komentarz nie może być dłuższy niż 350 znaków
Znaczniki HTML: Wył.
BBCode: Włączone

Dostępne znaczniki:
[i] pochylenie [/i]
[b] pogrubienie [/b]
[u] podkreślenie [/u]


* - wymagane pola do dodania komentarza.

Wszystkie komentarze umieszczane przez użytkowników i gości portalu są ich osobistą opinią. Redakcja oraz właściciele portalu nie biorą odpowiedzialności za komentarze odwiedzających.


Copyright © 2006-2022 Portal miasta Lubina.
Strona wygenerowana w 0.009 sek.Lubin 1.0