Czwartek, 11 sierpnia 2022 r.   Imieniny: Ligii, Zuzanny, Lukrecji
Witaj, Społecznosć Lubina gość! Zarejestruj się lub Zaloguj do serwisu | Ilość osób online 40

Portal Lubina


UWAGA! Ten serwis uzywa cookies i podobnych technologii (brak zmiany ustawienia przegladarki oznacza zgode na to) ->>


Wiadomości z Lubina
ksperci UPWr radzą: jak zbierać i suszyć grzyby? ksperci UPWr radzą: ja...
W Polsce rośnie około 1400 rodzajów jadalnych grzybów, a do obrotu dopuszczonych jest 47. Jak je zbierać, suszyć i przyrządzać opow... »Nielegalni imigranci w naczepie tira Nielegalni imigranci w...
Funkcjonariusze z dolnośląskiej Krajowej Administracji Skarbowej (KAS) oraz Policji podczas pełnienia służby zostali wezwani do interwencji - z... »Bieg Dinusia 2022 Bieg Dinusia 2022
Ogród Zoologiczny w Lubinie, wspólnie z Regionalnym Centrum Sportowym Sp. z o.o. oraz Stowarzyszeniem Turystyki Pieszej "Wędrowiec"... »Wielopokoleniowe spotkanie Łemków, czyli Watra na Obczyźnie Wielopokoleniowe spotk...
Już po raz 42. w Michałowie zapłonęła Watra – tradycyjny płomień symbolizujący wielopokoleniowe spotkania Łemków. Ogień pod ogromne ... »

» archiwum wiadomości

Magazyn elubin.pl

iParts.pl - części samochodowe

Tanie części zamienne w Ucandopolec prawnika.pl

silesianseo.pllTwoja wyszukiwarka

Zdrowie
Edukacja
Miasto
Lokale
Czy wiesz, że...?
Czy wiesz, że?...02-08.09.1999 Podpisanie z miastami Böblingen, Hof, powiatem Rhain-Lahn listów intencyjnych dotyczących przyszłego partnerstwa

Pogoda
YoWindow.com
Wybrane wiadomości
Wiadomości z Lubina i okolic

Wotum zaufania i absolutorium dla wójta Tadeusza Kielana
Data dodania: 30 czerwca 2022 — Kategoria: Wiadomości

Wotum zaufania i absolutorium dla wójta Tadeusza Kielana

Wójt przedstawił radnym raport o stanie gminy Lubin w 2021 roku i wraz ze skarbnik gminy sprawozdanie z wykonania ubiegłorocznego budżetu. Te dwa dokumenty były podstawą do głosowania nad wotum zaufania i absolutorium z wykonania budżetu. Głosowania poprzedziła dyskusja o stanie gminy.

Raport o stanie gminy to obszerny dokument, podzielony na siedem ważnych obszarów: realizowane polityki i strategie, budżet, inwestycje, infrastruktura i gospodarka komunalna, edukacja, sprawy społeczne oraz zdrowie i gospodarka.  Jest on dostępny w wersji elektronicznej na : stronie Biuletynu Informacji Publicznej gminy Lubin.

Dowiemy się z niego m.in., że w ubiegłym roku Rada Gminy podjęła 118 uchwał a wójt wydał ponad 530 zarządzeń. Gmina realizuje 35 dokumentów i programów strategicznych, z którym jednym z najważniejszych jest uchwalone w ubiegłym roku nowe Studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego gminy Lubin.

Liczba mieszkańców na koniec ubiegłego roku wynosiła 16 075. Wykonanie ubiegłorocznego budżetu po stronie dochodów zamknęło się kwotą 127 715 002 zł., co stanowi wzrost o 4,42% w stosunku do roku 2020. Wydatki wykonane w roku 2021 to dokładnie 125 211 372 zł.

– Wykonanie budżetu pokazuje wielki profesjonalizm i żelazną konsekwencję w zarządzaniu naszą gminą. Należy podkreślić, że był to czas pandemii, podczas której ciężko było realizować zaplanowane zadania – mówił radny Andrzej Olek, w imieniu Klubu Radnych Moja Gmina. – Jednak dzięki ciężkiej pracy oraz pełnemu zaangażowaniu całego zespołu jakim jest Urząd Gminy wraz z podległymi jednostkami możemy się cieszyć rozwojem naszej gminy. Zostały zrealizowane liczne zadania w zakresie infrastruktury, jak rozbudowa szkół, nowe drogi, kolejne odcinki sieci wodociągowej i sanitarnej oraz liczne sukcesy w sferze kultury. Pozostaje liczyć dalszych sukcesów!

– Tego sukcesu nie byłoby bez moich współpracowników. To sztab ludzi począwszy od dyrektorów i pracowników szkół, przedszkola, biblioteki, Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej, Ośrodka Kultury Gminy Lubin, poprzez pracowników samorządowych w urzędzie na sołtysach kończąc. Wszystkim wam bardzo dziękuję za efektywną i dobrą współpracę – mówił wójt  Tadeusz Kielan, odbierając szereg życzeń i gratulacji tuż po otrzymaniu wotum zaufania i absolutorium.

Zarówno za udzieleniem wotum, jak i przyznaniem absolutorium „za” głosowało 14 radnych przy jednym wstrzymującym się głosie.

Słowa kluczowe: lubin
Wyślij link znajomemu: http://elubin.pl/wiadomosci,23947.html
Ten artykuł był czytany 128 razy.


brak komentarzy

Napisz komentarz!

Twoje imię: *
Twój komentarz: *
komentarz nie może być dłuższy niż 350 znaków
Znaczniki HTML: Wył.
BBCode: Włączone

Dostępne znaczniki:
[i] pochylenie [/i]
[b] pogrubienie [/b]
[u] podkreślenie [/u]


* - wymagane pola do dodania komentarza.

Wszystkie komentarze umieszczane przez użytkowników i gości portalu są ich osobistą opinią. Redakcja oraz właściciele portalu nie biorą odpowiedzialności za komentarze odwiedzających.


Copyright © 2006-2022 Portal miasta Lubina.
Strona wygenerowana w 0.023 sek.Lubin 1.0