Czwartek, 11 sierpnia 2022 r.   Imieniny: Ligii, Zuzanny, Lukrecji
Witaj, Społecznosć Lubina gość! Zarejestruj się lub Zaloguj do serwisu | Ilość osób online 86

Portal Lubina


UWAGA! Ten serwis uzywa cookies i podobnych technologii (brak zmiany ustawienia przegladarki oznacza zgode na to) ->>


Wiadomości z Lubina
ksperci UPWr radzą: jak zbierać i suszyć grzyby? ksperci UPWr radzą: ja...
W Polsce rośnie około 1400 rodzajów jadalnych grzybów, a do obrotu dopuszczonych jest 47. Jak je zbierać, suszyć i przyrządzać opow... »Nielegalni imigranci w naczepie tira Nielegalni imigranci w...
Funkcjonariusze z dolnośląskiej Krajowej Administracji Skarbowej (KAS) oraz Policji podczas pełnienia służby zostali wezwani do interwencji - z... »Bieg Dinusia 2022 Bieg Dinusia 2022
Ogród Zoologiczny w Lubinie, wspólnie z Regionalnym Centrum Sportowym Sp. z o.o. oraz Stowarzyszeniem Turystyki Pieszej "Wędrowiec"... »Wielopokoleniowe spotkanie Łemków, czyli Watra na Obczyźnie Wielopokoleniowe spotk...
Już po raz 42. w Michałowie zapłonęła Watra – tradycyjny płomień symbolizujący wielopokoleniowe spotkania Łemków. Ogień pod ogromne ... »

» archiwum wiadomości

Magazyn elubin.pl

iParts.pl - części samochodowe

Tanie części zamienne w Ucandopolec prawnika.pl

silesianseo.pllTwoja wyszukiwarka

Zdrowie
Edukacja
Miasto
Lokale
Czy wiesz, że...?
Czy wiesz, że?...Według danych statystycznych GUS w roku 2013 w Lubinie na 1000 mieszkańców pracuje 297..........

Pogoda
YoWindow.com
Wybrane wiadomości
Wiadomości z Lubina i okolic

Ćwierć miliona butelek wody od KGHM na rzecz pomocy uchodźcom z Ukrainy
Data dodania: 30 czerwca 2022 — Kategoria: Wiadomości

Ćwierć miliona butelek wody od KGHM na rzecz pomocy uchodźcom z Ukrainy

Ponad 250 tys. butelek wody trafi do potrzebujących Ukraińców, którzy uciekli przed wojną na Dolny Śląsk – Fundacja KGHM i spółka z Grupy Kapitałowej miedziowego giganta, Uzdrowiska Kłodzkie, od kilku dni przekazują dary do ośrodków, w których mieszkają uchodźcy.

Butelki ze Staropolanką zostały przekazane centrum logistycznemu organizującemu pomoc pod nadzorem Dolnośląskiego Urzędu Wojewódzkiego, do magazynów Caritas Polska i lokalnych samorządów m.in. z terenów Ziemi Kłodzkiej. Organizacje te przejęły rolę operatorów i zajmą się podziałem i dostarczeniem wody do poszczególnych ośrodków.

– Obecna sytuacja gospodarcza i makroekonomiczna sprawia, że firmom, podobnie jak zwykłym Polakom, coraz trudniej jest ofiarować pomoc. Grupa Kapitałowa KGHM od przełomu lutego i marca angażuje się w pomoc Ukraińcom i nie zwalniamy tempa. Dopóki wsparcie jest potrzebne, będziemy działać wykorzystując nasze możliwości, czyli m.in. Fundację KGHM i spółki – powiedziała Lidia Marcinkowska-Bartkowiak, dyrektor naczelny ds. komunikacji w KGHM Polska Miedź S.A.

Łukasz Surażyński, prezes zarządu Uzdrowisk Kłodzkich dodaje, że „pomoc potrzebującym to zadanie równie ważne jak codzienna praca i dbanie o kondycję rodzimych biznesów. W Uzdrowiskach Kłodzkich i całej Grupie KGHM zwracamy szczególną uwagę na działania pomocowe”.

W akcji Fundację KGHM i Uzdrowiska Kłodzkie wspiera Centrum Formacji Rodziny w Lubinie. Dla zobrazowania skali przedsięwzięcia informujemy, że przekazywana woda została zapakowana do 6 tirów, które były wypełnione po brzegi.

Grupa Kapitałowa KGHM od początku działań wojennych na Ukrainie wspiera działania pomocowe dla uchodźców. Firma m.in. zapewniła bezpieczny, tymczasowy dach nad głową 250 rodzinom w ośrodkach pomocy na terenie całej Polski. Spółki z Grupy Kapitałowej udostępniały m.in. miejsca noclegowe w uzdrowiskach, dowoziły potrzebujących do wyznaczonych miejscowości czy transportowały dary ze zbiórek dla uchodźców. Spółki przekazały też setki łóżek, materacy czy innego niezbędnego sprzętu na potrzeby dolnośląskich samorządów czy organizacji pozarządowych.

W Lubinie spółka uruchomiła Centrum Pomocy dla Ukraińców. Potrzebujący otrzymują tam wsparcie prawne, psychologiczne czy pomoc związaną z zakwaterowaniem. Na Ukrainę trafił też – finansowany przez KGHM – transport leków do szpitali.

Słowa kluczowe: lubin
Wyślij link znajomemu: http://elubin.pl/wiadomosci,23948.html
Ten artykuł był czytany 93 razy.


brak komentarzy

Napisz komentarz!

Twoje imię: *
Twój komentarz: *
komentarz nie może być dłuższy niż 350 znaków
Znaczniki HTML: Wył.
BBCode: Włączone

Dostępne znaczniki:
[i] pochylenie [/i]
[b] pogrubienie [/b]
[u] podkreślenie [/u]


* - wymagane pola do dodania komentarza.

Wszystkie komentarze umieszczane przez użytkowników i gości portalu są ich osobistą opinią. Redakcja oraz właściciele portalu nie biorą odpowiedzialności za komentarze odwiedzających.


Copyright © 2006-2022 Portal miasta Lubina.
Strona wygenerowana w 0.010 sek.Lubin 1.0