Środa, 08 luty 2023 r.   Imieniny: Piotra, Żakliny, Gniewomira
Witaj, Społecznosć Lubina gość! Zarejestruj się lub Zaloguj do serwisu | Ilość osób online 47

Portal Lubina


UWAGA! Ten serwis uzywa cookies i podobnych technologii (brak zmiany ustawienia przegladarki oznacza zgode na to) ->>


Wiadomości z Lubina
Dolnośląscy seniorzy na 4 miejscu w kraju Dolnośląscy seniorzy n...
Panie chętniej sięgają po elektroniczny dokument niż panowie. Po miesiącu od wprowadzenia elektronicznej legitymacji, korzysta z niej już około 1... »OD 13 LUTEGO ZMIANA ORGANIZACJI OBSŁUGI W SPRAWACH PASZPORTOWYCH OD 13 LUTEGO ZMIANA OR...
Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom Klientów, Dolnośląski Urząd Wojewódzki we Wrocławiu reorganizuje formułę obsługi paszportowej od 1... »Czy możesz mieć atak serca i nie wiedzieć o tym ? Czy możesz mieć atak s...
Jak rozpoznać, że możesz być w niebezpieczeństwie. Jeśli chodzi o sygnały ostrzegawcze dotyczące zawału serca, istnieje wspólny zestaw ... »Repertuar Kina Muza w Lubinie (10.02 – 16.02.2023) Repertuar Kina Muza w ...
10.02 Piątek 10:00 > NHEF: Wiking Tappi – zestaw 2 (przedszkole) > ds 11:00 > Muza Baby Kino > Masz ci los > Pol / sk 13:... »

» archiwum wiadomości


Twoja wyszukiwarka

Zdrowie
Edukacja
Miasto
Lokale

Czy wiesz, że...?
Czy wiesz, że?...3.11.1998 Prezydentem Miasta Lubina zostaje Dariusz Milka a wiceprezydentami Mariusz Duży i Zdzisław Kozicki.

Magazyn elubin.pl

iParts.pl - części samochodowe

Tanie części zamienne w Ucandopolec prawnika.pl

silesianseo.pll


Wiadomosci z Lubina i okolic
Niemal 2 i pół miliona złotych dofinansowania dla Gminy Rudna
Data dodania: 15 lipca 2022 — Kategoria: Wiadomości

Niemal 2 i pół miliona złotych dofinansowania dla Gminy Rudna

Promesę na 2 469 600 złotych otrzymała Gmina Rudna w ramach trzeciej edycji Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych. Pieniądze zostaną przeznaczone na inwestycje w tereny rekreacyjne w Rudnej oraz wodociąg rozdzielczy w Naroczycach.

W Rudnej planowane są nowe tereny rekreacyjne z nowoczesnym placem zabaw ze ścianką wspinaczkową, torem do rolek, siłownią zewnętrzną, tężnią solankową oraz nowym miasteczkiem ruchu drogowego. Teren ma być ogrodzony i oświetlony, z chodnikami, miejscami parkingowymi i ławkami.

– Otrzymana dzisiaj promesa to znaczący krok w realizacji tego projektu. Zależy mi, aby na gminnych terenach w Rudnej powstało atrakcyjne miejsce do wypoczynku, uprawiania sportu i fajnego spędzania wolnego czasu. Miejsce integrujące wszystkie pokolenia, którego centralnym punktem będzie tężnia solankowa. Jestem zadowolony, że nasze starania o pozyskiwanie dotacji na inwestycje w naszej gminie przynoszą efekty – podkreśla Adrian Wołkowski, Wójt Gminy Rudna.

W Naroczycach natomiast planowana jest budowa rozdzielczej sieci wodociągowej z hydrantami, która zapewni ciągłość dostaw wody w sołectwie. Na tę inwestycję jest przygotowana dokumentacja projektowa.

– Polski rząd wspiera gminy wiejskie i wyrównuje ich szanse rozwojowe. W skali całego kraju, w trzeciej już edycji programu Polski Ład, przeznaczono na inwestycje w około 1 300 gmin ponad 4 mld złotych – poinformował Krzysztof Kubów, szef Gabinetu Politycznego Prezesa Rady Ministrów, przekazując promesę dla naszej gminy.

Na tereny rekreacyjne w Rudnej otrzymaliśmy promesę w wysokości 1 666 000 złotych, a na Naroczyce 803 600 złotych. Dofinansowanie do tych inwestycji wynosi 98 %, co oznacza, że gmina poniesie tylko 2% kosztów prac.

źródło: Gmina Rudna

Slowa kluczowe: lubin
Wyslij link znajomemu: http://elubin.pl/wiadomosci,23998.html
Ten artykul byl czytany 156 razy.


brak komentarzy

Napisz komentarz!

Twoje imie: *
Twoj komentarz: *
komentarz nie moze byc dluzszy niї 350 znakуw
Znaczniki HTML: Wyі.
BBCode: Wlaczone

Dostepne znaczniki:
[i] pochylenie [/i]
[b] pogrubienie [/b]
[u] podkreslenie [/u]


* - wymagane pola do dodania komentarza.

Wszystkie komentarze umieszczane przez uїytkownikуw i gosci portalu sa ich osobista opinia. Redakcja oraz wlasciciele portalu nie biora odpowiedzialnosci za komentarze odwiedzaj±cych.


Copyright © 2006-2023 Portal miasta Lubina.
Strona wygenerowana w 0.012 sek.Lubin 1.0