Poniedzialek, 06 luty 2023 r.   Imieniny: Bohdana, Doroty, Pawła
Witaj, Społecznosć Lubina gość! Zarejestruj się lub Zaloguj do serwisu | Ilość osób online 34

Portal Lubina


UWAGA! Ten serwis uzywa cookies i podobnych technologii (brak zmiany ustawienia przegladarki oznacza zgode na to) ->>


Wiadomości z Lubina
Bezpłatne szkolenia dla otwierających firmy: 9 i 15 lutego 2023 Bezpłatne szkolenia dl...
Zapraszamy na bezpłatne szkolenia poświęcone obowiązkom przedsiębiorcy wobec ZUS. Szkolenia odbędą się zarówno stacjonarne jak i online ... »O mało nie straciła życia, przebiegając przez przejazd kolejowy O mało nie straciła ży...
Policjanci ukarali wysokim mandatem dwie osoby, które przebiegały przez przejazd kolejowy, mimo że zapory były opuszczone. Na oczach funkc... »Państwowa Straż Pożarna w Lubinie otrzyma sztandar Państwowa Straż Pożarn...
Powstał Społeczny Komitet Fundacji Sztandaru, który podjął już pierwsze działania zmierzające do zakupu sztandaru dla Komendy Powiatowej P... »Oferty pracy – Rekrutacja – KGHM Oferty pracy – R...
KGHM zaprasza do współpracy wszystkich, którzy stawiają sobie odważne i ambitne cele – są gotowi na realizację codziennych wy... »

» archiwum wiadomości


Twoja wyszukiwarka

Zdrowie
Edukacja
Miasto
Lokale

Czy wiesz, że...?
Czy wiesz, że?...02.09.1999 Podpisanie POROZUMIENIA pomiędzy Gminą Miejską Lubin a Mostostalem Warszawa Spółka Akcyjna

Magazyn elubin.pl

iParts.pl - części samochodowe

Tanie części zamienne w Ucandopolec prawnika.pl

silesianseo.pll


Wiadomosci z Lubina i okolic
Nadwaga u dorosłych - jak ją leczyć?
Data dodania: 20 lipca 2022 — Kategoria: Wiadomości

Nadwaga u dorosłych - jak ją leczyć?

Nadwaga u dorosłych to przede wszystkim skutek chorób, złych nawyków żywieniowych, nieodpowiednio dobranej diety oraz spożywania produktów wysokokalorycznych. Otyłość i nadwaga niesie ze sobą przykre skutki. Oprócz negatywnych skutków psychicznych prowadzi również do licznych chorób i niepełnosprawności. Problem nadwagi uznaje się za problem globalny.

Przyczyny nadwagi

W Polsce ponad 50% Polaków ma nadwagę. Wśród nich jest wiele osób młodych. Nadwaga ma wpływ na stan psychiczny, obniżony nastrój, brak akceptacji siebie i własnego ciała. Uznaje się, że nadwaga jest przyczyną skrócenia średniej oczekiwanej długości życia. W walce z nadwagą pomocne mogą okazać się środki wspomagające leczenie nadwagi.

Przykładowym środkiem wspomagającym walkę z nadwagą jest Calominal Duo. Ceny Calominal Duo są przystępne, jest więc dostępny dla każdego. Oprócz środków wspomagających leczenie nadwagi należy wprowadzić do życia również regularną aktywność fizyczną, odpowiednią dietę oraz zasięgnąć porady specjalistów.

Kluczowymi przyczynami nadwagi są niewątpliwie:

  • złe nawyki żywieniowe (w tym zwyczaje z domu rodzinnego),
  • stres,
  • niewielka aktywność fizyczna.

Nadwaga może powstać również w wyniku:

  • kompulsywnego jedzenia,
  • zespołu nocnego jedzenia
  • uzależnienia od jedzenia.

W utracie wagi pomocne mogą okazać się środki wspomagania leczenia nadwagi. 

Środki wspomagające leczenie nadwagi

Środki wspomagające leczenie nadwagi to różnego rodzaju wyroby medyczne, dzięki którym zmniejsza się wchłanianie do organizmu tłuszczów i cukrów. Zwiększają również uczucie sytości, co pozwala ograniczyć przyjmowane porcje posiłku. Środki te wspomagają redukcję masy ciała oraz pozwalają na jej kontrolę. Dzięki regularnemu stosowaniu środków wspomagania leczenia nadwagi można osiągnąć satysfakcjonującą wagę oraz polepszyć stan swojego organizmu. Przy stosowaniu tych środków powinno się jednak wprowadzić do życia również aktywność fizyczną.

Aktywność fizyczna w redukcji masy ciała

Codzienna aktywność fizyczna wpływa zbawiennie na stan organizmu. W przezwyciężaniu nadwagi warto zacząć od regularnych spacerów, jazdy na rowerze czy rolkach. Wraz z przyzwyczajeniem organizmu do codziennych ćwiczeń warto wprowadzić aktywność fizyczną na siłowni bądź w domu. Już kilkunastominutowe ćwiczenia aerobowe pozytywnie wpływają na kondycję organizmu oraz pozwalają na utratę zbędnych kilogramów. Satysfakcjonujące efekty mogą ukazać się wraz ze stosowaniem odpowiedniej diety. 

Dieta w nadwadze

Dieta dla osób z nadwagą powinna być dobierana indywidualnie. Powinna być to dieta uboga energetycznie. Ważne jest także to, by posiłki spożywać o regularnych porach. Osoby z nadwagą muszą też wyeliminować ze swojej diety słodycze, napoje słodzone, produkty przetworzone chemicznie oraz smażone na głębokim tłuszczu. Mięso smażone powinno być zastępowane gotowanym. Warto pamiętać, że nie należy przeprowadzać drastycznych diet oraz głodówek. Mają one zły wpływ na organizm i mogą nawet zagrażać życiu. 

Zastosowanie się do kilku zasad leczenia nadwagi pozwoli przywrócić prawidłową masę ciała. Należy jednak pamiętać, że proces utraty zbędnych kilogramów bywa czasochłonny, a wszystkie działania powinny być podejmowane z rozwagą.

Slowa kluczowe: lubin
Wyslij link znajomemu: http://elubin.pl/wiadomosci,24014.html
Ten artykul byl czytany 227 razy.


brak komentarzy

Napisz komentarz!

Twoje imie: *
Twoj komentarz: *
komentarz nie moze byc dluzszy niї 350 znakуw
Znaczniki HTML: Wyі.
BBCode: Wlaczone

Dostepne znaczniki:
[i] pochylenie [/i]
[b] pogrubienie [/b]
[u] podkreslenie [/u]


* - wymagane pola do dodania komentarza.

Wszystkie komentarze umieszczane przez uїytkownikуw i gosci portalu sa ich osobista opinia. Redakcja oraz wlasciciele portalu nie biora odpowiedzialnosci za komentarze odwiedzaj±cych.


Copyright © 2006-2023 Portal miasta Lubina.
Strona wygenerowana w 0.009 sek.Lubin 1.0