Piątek, 30 września 2022 r.   Imieniny: Honoriusza, Wery, Hieronima
Witaj, Społecznosć Lubina gość! Zarejestruj się lub Zaloguj do serwisu | Ilość osób online 68

Portal Lubina


UWAGA! Ten serwis uzywa cookies i podobnych technologii (brak zmiany ustawienia przegladarki oznacza zgode na to) ->>


Wiadomości z Lubina
Oferty pracy PUP Lubin Oferty pracy PUP Lubin...
Przedstawiamy najnowsze oferty pracy dostępne w Powiatowym Urzędzie Pracy w Lubinie. Szczegółowe informacje i dane kontaktowe do pracodawc... »Helios zaprasza na Filmowy Poranek. Helios zaprasza na Fil...
Helios dla Dzieci to wspaniałe animacje, moc atrakcji, konkursy z super nagrodami, najlepsze bajki dla dzieci, wyjątkowe filmy oraz kino dla całe... »ZOO Lubin - Europejskie Dni Ptaków 2022 ZOO Lubin - Europejski...
Już po raz 6. w lubińskim zoo w pierwszy weekend października odbędą się Europejskie Dni Ptaków. Organizatorem ogólnopolskim jest O... »Kino Konesera w październiku Kino Konesera w paździ...
Filmy prezentowane w ramach Kina Konesera to najczęściej niszowe dzieła z niebanalną fabułą i inteligentnym humorem. Wyświetlane his... »

» archiwum wiadomości

Magazyn elubin.pl

iParts.pl - części samochodowe

Tanie części zamienne w Ucandopolec prawnika.pl

silesianseo.pllTwoja wyszukiwarka

Zdrowie
Edukacja
Miasto
Lokale
Czy wiesz, że...?
Czy wiesz, że?...pod Lubinem znajdują się najbogatsze złoża rudy miedzi w Europie?

Pogoda
YoWindow.com
Wybrane wiadomości
Wiadomości z Lubina i okolic

Nowa, gminna droga w Krzeczynie Wielkim!
Data dodania: 27 lipca 2022 — Kategoria: Wiadomości

Nowa, gminna droga w Krzeczynie Wielkim!

Dobiega końca realizacja bardzo długo oczekiwanej inwestycji w Krzeczynie Wielkim, czyli budowa drogi gminnej wraz z infrastrukturą towarzyszącą – etap I i III.

Ta inwestycja rozpoczęła się w grudniu ubiegłego roku i zgodnie z umową powinna się zakończyć do 5 października. Wartość umowy opiewa na  2 434 909,87 zł. Zadanie realizowane jest przy udziale środków zewnętrznych z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg w kwocie 1.589.566 zł.

Zakres prac obejmuje wykonanie min.: jezdni o nawierzchni bitumicznej o łącznej długości ok 720 m, utwardzenie poboczy kruszywem łamanym, budowę rowu odparowującego o dł. ok. 425 m oraz budowę systemu odwodnienia w postaci wpustów ulicznych połączonych ze studniami chłonnymi.

W ramach inwestycji powstaje także linia oświetlenia ulicznego, na którą składają się 22 punkty świetlne. Wzdłuż drogi powstał także kanał technologiczny o długości ok. 460 m.

Przypomnijmy, że opracowanie dokumentacji projektowej zlecono już w 2017 roku, a pozwolenie na budowę otrzymano na podstawie specustawy drogowej o szczególnych zasadach przygotowania i realizacji inwestycji w zakresie dróg publicznych. Ustawa pozwoliła na przejęcie gruntów od prywatnych właścicieli a w szczególności Nadleśnictwa Legnica.

źródło: Gmina Lubin

Słowa kluczowe: lubin
Wyślij link znajomemu: http://elubin.pl/wiadomosci,24033.html
Ten artykuł był czytany 178 razy.


brak komentarzy

Napisz komentarz!

Twoje imię: *
Twój komentarz: *
komentarz nie może być dłuższy niż 350 znaków
Znaczniki HTML: Wył.
BBCode: Włączone

Dostępne znaczniki:
[i] pochylenie [/i]
[b] pogrubienie [/b]
[u] podkreślenie [/u]


* - wymagane pola do dodania komentarza.

Wszystkie komentarze umieszczane przez użytkowników i gości portalu są ich osobistą opinią. Redakcja oraz właściciele portalu nie biorą odpowiedzialności za komentarze odwiedzających.


Copyright © 2006-2022 Portal miasta Lubina.
Strona wygenerowana w 0.009 sek.Lubin 1.0