Czwartek, 11 sierpnia 2022 r.   Imieniny: Ligii, Zuzanny, Lukrecji
Witaj, Społecznosć Lubina gość! Zarejestruj się lub Zaloguj do serwisu | Ilość osób online 67

Portal Lubina


UWAGA! Ten serwis uzywa cookies i podobnych technologii (brak zmiany ustawienia przegladarki oznacza zgode na to) ->>


Wiadomości z Lubina
ksperci UPWr radzą: jak zbierać i suszyć grzyby? ksperci UPWr radzą: ja...
W Polsce rośnie około 1400 rodzajów jadalnych grzybów, a do obrotu dopuszczonych jest 47. Jak je zbierać, suszyć i przyrządzać opow... »Nielegalni imigranci w naczepie tira Nielegalni imigranci w...
Funkcjonariusze z dolnośląskiej Krajowej Administracji Skarbowej (KAS) oraz Policji podczas pełnienia służby zostali wezwani do interwencji - z... »Bieg Dinusia 2022 Bieg Dinusia 2022
Ogród Zoologiczny w Lubinie, wspólnie z Regionalnym Centrum Sportowym Sp. z o.o. oraz Stowarzyszeniem Turystyki Pieszej "Wędrowiec"... »Wielopokoleniowe spotkanie Łemków, czyli Watra na Obczyźnie Wielopokoleniowe spotk...
Już po raz 42. w Michałowie zapłonęła Watra – tradycyjny płomień symbolizujący wielopokoleniowe spotkania Łemków. Ogień pod ogromne ... »

» archiwum wiadomości

Magazyn elubin.pl

iParts.pl - części samochodowe

Tanie części zamienne w Ucandopolec prawnika.pl

silesianseo.pllTwoja wyszukiwarka

Zdrowie
Edukacja
Miasto
Lokale
Czy wiesz, że...?
Czy wiesz, że?...Trzech gen. Maczków w Lubinie?

Pogoda
YoWindow.com
Wybrane wiadomości
Wiadomości z Lubina i okolic

Dolnośląska KAS zatrzymała nielegalny transport odpadów z Holandii
Data dodania: 03 sierpnia 2022 — Kategoria: Wiadomości

Dolnośląska KAS zatrzymała nielegalny transport odpadów z Holandii
  • Dolnośląska Krajowa Administracja Skarbowa (KAS) i Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska we Wrocławiu (WIOŚ) kontroluje na autostradzie A4 zatrzymane transporty.
  • Działania mają na celu eliminowanie nielegalnych transportów odpadów do Polski.
  • Funkcjonariusze skontrolowali naczepę ciężarówki, w której było 9 ton zużytych opon do samochodów ciężarowych.
  • Transport był nielegalny i miał być dostarczony do woj. śląskiego.

 

Kontrola na A4

Zgorzeleccy funkcjonariusze Służby Celno-Skarbowej po raz kolejny zatrzymali transport z nielegalnymi odpadami na autostradzie A4 w Jędrzychowicach. Tym razem w naczepie TIR-a wykryto 9 ton zużytych opon do samochodów ciężarowych. Kierowca wiózł odpady z Holandii do odbiorcy na Śląsku.

Kilka dni wcześniej, funkcjonariusze z KAS zatrzymali inny transport - ciężarówkę, która jechała z Niemiec do polskiego odbiorcy, znajdowały się w niej odpady pyłu żelaza oraz jego stopów (25 ton).

Brak zgłoszenia przewożonych odpadów w systemie SENT i BDO

Transport odpadów nie był zgłoszony w System Elektronicznego Nadzoru Transportu (SENT), w Bazie Danych o Produktach i Opakowaniach oraz o Gospodarce Odpadami (BDO), a sam pojazd nie posiadał odpowiednich oznakowań dla przewozu odpadów. System BDO to nowoczesny, zintegrowany system teleinformatyczny administrowany przez Ministerstwo Środowiska. Rejestr umożliwia ewidencjonowanie odpadów oraz składanie corocznych sprawozdań z zakresu gospodarki odpadami, produktami i opakowaniami. BDO umożliwia także skuteczną kontrolę rynku gospodarki odpadami. Przyczynia się do efektywnej walki z nielegalnymi transportami w tym sektorze.

Przypominamy również, że transport odpadów podlega zgłoszeniu w Systemie Elektronicznego Nadzoru Transportu (SENT). System SENT to narzędzie do walki z przestępczością transgraniczną. Został stworzony, by rejestrować towary wrażliwe takie jak: paliwo, alkohol, tytoń czy odpady. System pomaga funkcjonariuszom Służby Celno-Skarbowej w efektywnych kontrolach.

Kary administracyjne za nielegalny przewóz odpadów

Odbiorca nie posiadał wymaganego zezwolenia na przetwarzanie odpadów i nie był w stanie dokonać ich odzysku lub unieszkodliwienia w sposób zgodny z przepisami wspólnotowymi. Wojewódzki Inspektor Ochrony Środowiska (WIOŚ) uznał transport za nielegalne przemieszczanie odpadów. Naczepę wraz z towarem zajęto do dalszego postępowania karnego.

Kierowcę ukarano trzema mandatami karnymi na łączną kwotę 5 400 zł, przewoźnik w postępowaniu administracyjnym zagrożony jest łączną karą w wysokości 26 tys. zł, odbiorca w postępowaniu administracyjnym karą minimalną w wysokości 20 tys. zł, a w postępowaniu prowadzonym przez WIOŚ w wysokości od 50 tys. do 500 tys. zł.

Słowa kluczowe: lubin
Wyślij link znajomemu: http://elubin.pl/wiadomosci,24049.html
Ten artykuł był czytany 146 razy.


brak komentarzy

Napisz komentarz!

Twoje imię: *
Twój komentarz: *
komentarz nie może być dłuższy niż 350 znaków
Znaczniki HTML: Wył.
BBCode: Włączone

Dostępne znaczniki:
[i] pochylenie [/i]
[b] pogrubienie [/b]
[u] podkreślenie [/u]


* - wymagane pola do dodania komentarza.

Wszystkie komentarze umieszczane przez użytkowników i gości portalu są ich osobistą opinią. Redakcja oraz właściciele portalu nie biorą odpowiedzialności za komentarze odwiedzających.


Copyright © 2006-2022 Portal miasta Lubina.
Strona wygenerowana w 0.011 sek.Lubin 1.0