Niedziela, 25 września 2022 r.   Imieniny: Aurelii, Kleofasa, Władysława
Witaj, Społecznosć Lubina gość! Zarejestruj się lub Zaloguj do serwisu | Ilość osób online 55

Portal Lubina


UWAGA! Ten serwis uzywa cookies i podobnych technologii (brak zmiany ustawienia przegladarki oznacza zgode na to) ->>


Wiadomości z Lubina
Terytorialsi świętują – świętujmy razem z nimi! Terytorialsi świętują ...
Będzie msza święta (czyli coś dla duszy), koncert (coś dla rozrywki) i przybycie krasnala WOTusia (żeby i dzieci były zadowolone) – już w n... »Już po raz dziewiąty „Lekcje z ZUS” Już po raz dziewiąty &...
To już dziewiąta edycja „Lekcji z ZUS” organizowana przez Zakład Ubezpieczeń Społecznych dla szkół ponadpodstawowych. Co roku ... »Oferty pracy PUP Lubin Oferty pracy PUP Lubin...
Przedstawiamy najnowsze oferty pracy dostępne w Powiatowym Urzędzie Pracy w Lubinie. Szczegółowe informacje i dane kontaktowe do pracodawc... »Żyj i ratuj życie! Roadpol Safety Days z lubińską drogówką, strażakami i uczniami SP 14 Żyj i ratuj życie! Roa...
„Żyj i ratuj życie” to hasło akcji w ramach trwającego Europejskiego Tygodnia Mobilności, mającej na celu podnoszenie świadomości zag... »

» archiwum wiadomości

Magazyn elubin.pl

iParts.pl - części samochodowe

Tanie części zamienne w Ucandopolec prawnika.pl

silesianseo.pllTwoja wyszukiwarka

Zdrowie
Edukacja
Miasto
Lokale
Czy wiesz, że...?
Czy wiesz, że?...17-20.10.2002r. Odbył się XIX Ogólnopolski Festiwal Piosenki Francuskiej

Pogoda
YoWindow.com
Wybrane wiadomości
Wiadomości z Lubina i okolic

W Święto Wojska Polskiego premier Mateusz Morawiecki spotkał się z dolnośląskimi Terytorialsami.
Data dodania: 16 sierpnia 2022 — Kategoria: Wiadomości

W Święto Wojska Polskiego premier Mateusz Morawiecki spotkał się z dolnośląskimi Terytorialsami.

Żołnierzom 16 Dolnośląskiej Brygady Obrony Terytorialnej chciałbym podziękować zarówno za wszystkie Wasze wysiłki dla zapewnienia bezpieczeństwa społeczności lokalnej, jak i za usuwanie skutków różnego rodzaju klęsk żywiołowych – takich, jak chociażby ta, z którą mamy do czynienia teraz – mówił prezes Rady Ministrów Mateusz Morawiecki w Urazie koło Obornik Śląskich. W spotkaniu uczestniczyli też strażacy biorący udział w oczyszczaniu Odry z tysięcy śniętych ryb.

Dzisiaj wielkie święto – Święto Wojska Polskiego i 102. rocznica Bitwy Warszawskiej. W takich chwilach myślami jesteśmy przy naszych wielkich bohaterach, przy tych, którzy dowodzili – tymi słowami premier Morawiecki zaczął spotkanie z żołnierzami. – Ale ja szczególnie trzymam zawsze miejsce w myślach dla tych wszystkich, którzy byli cichymi bohaterami, którzy walczyli o wolność naszej Rzeczypospolitej w tamtych dramatycznych okolicznościach. Przed nimi chylę czoła, jestem im ogromnie wdzięczny za to, że mamy dziś wolną Polskę – to także dzięki nim – mówił dalej.

Dziękował też wszystkim żołnierzom za codzienną służbę i za wspólną pracę nad tym, by uczynić polską armię silniejszą. Jak mówił, wszystkie działania rządu idą w tym kierunku, by Wojsko Polskie było tak silne, żeby nigdy nie musiało zostać wykorzystane w prawdziwych akcjach bojowych, mówiąc krótko, żeby miało wielką siłę odstraszania.

– Właśnie po to wzmacniamy naszą armię – podkreślał prezes Rady Ministrów.

Szef rządu wyraził też swoją wdzięczność wszystkim żołnierzom i funkcjonariuszom innych służb, którzy w ostatnim czasie z pełnym poświęceniem wykonują ciężką służbę związaną z usuwaniem skutków katastrofy ekologicznej na Odrze. Wyjaśniał, że te działania są niezbędne po to, by ograniczyć skalę związanych z tym strat i żeby potem móc doprowadzić do biologicznego odrodzenia się Odry.

Dodajmy, że od soboty koło 200 Terytorialsów na teremie trzech województw. wyposażonych w środki ochrony osobistej wspólnie z jednostkami Państwowej Straży Pożarnej i Ochotniczej Straży Pożarnej usuwa śnięte ryby z Odry. Obecnie  dolnośląscy terytorialsi pracują w okolicach Głogowa oraz na zbiorniku wodnym Bajkał koło Kamieńca Wrocławskiego. Jak zapewnia dowództwo Brygady, gdyby okazało się, że potrzebne są większe siły i środki, natychmiast zostaną one skierowane w miejsca wskazane przez kierujących akcją. Jeśli zajdzie taka potrzeba, na miejsce zostaną też skierowane specjalne łodzie saperskie.

W czasie spotkania w premierem w Urazie życzenia żołnierzom 16.DBOT złożył też ich dowódca, płk Artur Barański. Jak mówił, żołnierze Wojsk Obrony Terytorialnej są młodą formacją, więc być może jeszcze nie do wszystkich z nich dociera, że to święto bardzo ważne z punktu widzenia historycznego jak i czasów obecnych. Pułkownik podziękował swoim podwładnym za wszystko, co robią służąc dla swojej lokalnej społeczności.

– Wojska Obrony Terytorialnej, w tym 16 Dolnośląska Brygada i jej żołnierze od początku formowania, permanentnie niosą pomoc dolnośląskiej społeczności lokalnej – w czasie epidemii COVID, wspierając uchodźców, wspierając ludzi w czasie szczepień, czy teraz gdy mamy do czynienia z katastrofą ekologiczną, która wydarzyła się na Odrze – wyliczał dowódca 16 DBOT. – Dzisiaj każdemu żołnierzowi 16 Dolnośląskiej Brygady OT (i wszystkim żołnierzom w ogóle) składam najserdeczniejsze życzenia – przede wszystkim tego, żeby byli profesjonalistami i żeby swój  profesjonalizm nie musieli wykorzystywać w zagrożeniu zewnętrznym. Skupmy się na tym, żeby wszystkie te umiejętności realizować, niosąc pomoc naszym najbliższym, a żeby nigdy nie dochodziło do konfliktów zbrojnych takich na przykład , jak dzisiaj w Ukrainie – podsumował płk Artur Barański, Dowódca 16 Dolnośląskiej Brygady obrony Terytorialnej.

Słowa kluczowe: lubin
Wyślij link znajomemu: http://elubin.pl/wiadomosci,24077.html
Ten artykuł był czytany 94 razy.


brak komentarzy

Napisz komentarz!

Twoje imię: *
Twój komentarz: *
komentarz nie może być dłuższy niż 350 znaków
Znaczniki HTML: Wył.
BBCode: Włączone

Dostępne znaczniki:
[i] pochylenie [/i]
[b] pogrubienie [/b]
[u] podkreślenie [/u]


* - wymagane pola do dodania komentarza.

Wszystkie komentarze umieszczane przez użytkowników i gości portalu są ich osobistą opinią. Redakcja oraz właściciele portalu nie biorą odpowiedzialności za komentarze odwiedzających.


Copyright © 2006-2022 Portal miasta Lubina.
Strona wygenerowana w 0.028 sek.Lubin 1.0