Środa, 08 luty 2023 r.   Imieniny: Piotra, Żakliny, Gniewomira
Witaj, Społecznosć Lubina gość! Zarejestruj się lub Zaloguj do serwisu | Ilość osób online 45

Portal Lubina


UWAGA! Ten serwis uzywa cookies i podobnych technologii (brak zmiany ustawienia przegladarki oznacza zgode na to) ->>


Wiadomości z Lubina
Dolnośląscy seniorzy na 4 miejscu w kraju Dolnośląscy seniorzy n...
Panie chętniej sięgają po elektroniczny dokument niż panowie. Po miesiącu od wprowadzenia elektronicznej legitymacji, korzysta z niej już około 1... »OD 13 LUTEGO ZMIANA ORGANIZACJI OBSŁUGI W SPRAWACH PASZPORTOWYCH OD 13 LUTEGO ZMIANA OR...
Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom Klientów, Dolnośląski Urząd Wojewódzki we Wrocławiu reorganizuje formułę obsługi paszportowej od 1... »Czy możesz mieć atak serca i nie wiedzieć o tym ? Czy możesz mieć atak s...
Jak rozpoznać, że możesz być w niebezpieczeństwie. Jeśli chodzi o sygnały ostrzegawcze dotyczące zawału serca, istnieje wspólny zestaw ... »Repertuar Kina Muza w Lubinie (10.02 – 16.02.2023) Repertuar Kina Muza w ...
10.02 Piątek 10:00 > NHEF: Wiking Tappi – zestaw 2 (przedszkole) > ds 11:00 > Muza Baby Kino > Masz ci los > Pol / sk 13:... »

» archiwum wiadomości


Twoja wyszukiwarka

Zdrowie
Edukacja
Miasto
Lokale

Czy wiesz, że...?
Czy wiesz, że?...11.07.1994 Prezydentem Miasta Lubina zostaje Tadeusz Maćkała a wiceprezydentami Dariusz Milka i Mirosław Gojdź

Magazyn elubin.pl

iParts.pl - części samochodowe

Tanie części zamienne w Ucandopolec prawnika.pl

silesianseo.pll


Wiadomosci z Lubina i okolic
Broń tego, co kochasz – zostań terytorialsem!
Data dodania: 25 sierpnia 2022 — Kategoria: Wiadomości

Broń tego, co kochasz – zostań terytorialsem!

Jest ich już ponad 100. Spotkają się 3 września, by nauczyć się czynnego chronienia swoich bliskich i tego wszystkiego, co dla nich ważne. Brakuje im tylko… Ciebie! Jest jeszcze czas, by zgłosić się na najbliższe szkolenie podstawowe organizowane przez 16 Dolnośląską Brygadę Obrony Terytorialnej. – To nie jest służba wyłącznie dla siłaczy, ale dla wszystkich, którym zależy na zapewnieniu bezpieczeństwa swojej małej Ojczyźnie – podkreśla płk Artur Barański, dowódca Brygady.

To nie dla mnie. Nie dam rady fizycznie...” – wielu chciałoby wstąpić w szeregi 16. DBOT, ale takie wątpliwości odstraszają ich od podjęcia decyzji. – Owszem, kondycja fizyczna jest ważna, ale nie tylko ona się liczy. Nie mniej ważna jest motywacja i przede wszystkim umiejętności cenne w służbie terytorialsa – wyjaśnia dowódca 16 DBOT, płk Artur Barański. – Nieprzypadkowo wśród zasad nadrzędnych WOT są takie: „Ludzie najważniejszym zasobem” czy „Funkcjonowanie WOT w oderwaniu od własnej społeczności i terenu nie jest możliwe” – podkreśla.

Komu więc w duszy gra chęć czynnego zadbania o bezpieczeństwo swoich bliskich i regionu, w którym żyje, powinien się zdecydować na służbę w Wojskach Obrony Terytorialnej. Najbliższe, 5. już w tym roku szkolenie podstawowe (tzw. „szesnastka”) rozpocznie się 3 września, a zakończy 18 września złożeniem uroczystej przysięgi wojskowej w Jeleniej Górze.

Dlaczego akurat tam? – Po pierwsze dlatego, że na tamtejszym cmentarzu spoczywają doczesne szczątki naszego patrona, podpułkownika Ludwika Marszałka pseudonim „Zbroja” – mówi mjr Renata Mycio. Oficer prasowy 16. Brygady.

Jak dodaje pułkownik Barański, ważne jest też to, by wojskowe uroczystości i swoich terytorialsów mogli zobaczyć nie tylko mieszkańcy Wrocławia, ale też mieszkańcy innych dolnośląskich miejscowości. – W końcu jesteśmy 16. Dolnośląską Brygadą OT, a nie tylko wrocławską – zaznacza dowódca.

Kto jest potrzebny Brygadzie? Każdy, komu nieobojętne jest dobro mieszkańców regionu, dobro Ojczyzny. Tak więc pełni energii 19-latkowie są równie ważni jak doświadczeni 40-, czy 50-latkowie. Kierowca czy sprzedawca ma tu takie same prawa jak nauczyciel czy prawnik. Mówiąc krótko, każdy jest ważny tak samo – bez względu na wiek, płeć i wykonywany zawód. Trzeba jednak spełniać kilka kryteriów:

  • Posiadać obywatelstwo polskie.

  • Mieć ukończone 18 lat. .

  • Być zdrowym fizycznie i psychicznie.

  • Nie być karanym.

  • Nie można w tym czasie pełnić innego rodzaju służby wojskowej ani nie mieć przydziału kryzysowego.

Wszelkie wątpliwości można wyjaśnić, kontaktując się z naszym rekruterem za pośrednictwem strony internetowej: rekruterzy.terytorialsi.wp.mil.pl lub dzwoniąc na numer telefonu: 797 353 762.

Slowa kluczowe: lubin
Wyslij link znajomemu: http://elubin.pl/wiadomosci,24101.html
Ten artykul byl czytany 164 razy.


brak komentarzy

Napisz komentarz!

Twoje imie: *
Twoj komentarz: *
komentarz nie moze byc dluzszy niї 350 znakуw
Znaczniki HTML: Wyі.
BBCode: Wlaczone

Dostepne znaczniki:
[i] pochylenie [/i]
[b] pogrubienie [/b]
[u] podkreslenie [/u]


* - wymagane pola do dodania komentarza.

Wszystkie komentarze umieszczane przez uїytkownikуw i gosci portalu sa ich osobista opinia. Redakcja oraz wlasciciele portalu nie biora odpowiedzialnosci za komentarze odwiedzaj±cych.


Copyright © 2006-2023 Portal miasta Lubina.
Strona wygenerowana w 0.012 sek.Lubin 1.0