Środa, 21 luty 2024 r.   Imieniny: Eleonory, Kiejstuta, Fortunata
Witaj, Społecznosć Lubina gość! Zarejestruj się lub Zaloguj do serwisu | Ilość osób online 32

Portal Lubina


UWAGA! Ten serwis uzywa cookies i podobnych technologii (brak zmiany ustawienia przegladarki oznacza zgode na to) ->>


Fotowoltaika Lubin

Wiadomości z Lubina
UWAGA NA FAŁSZYWE E-MAILE UWAGA NA FAŁSZYWE E-MA...
Centralne Biuro Zwalczania Cyberprzestępczości informuje o kolejnej kampanii, która polega na rozsyłaniu przez cyberprzestępców w... »LSSE i Fundacja LSSE dbają o środowisko. W szkołach z regionu rusza akcja „Rośnij razem z nami” LSSE i Fundacja LSSE d...
W otoczeniu partnerskich szkół Dolnośląskiego Klastra Edukacyjnego, którego liderem jest Legnicka Specjalna Strefa Ekonomiczna, będ... »Konsultacje społeczne dotyczące terenów przy Hucie Miedzi „Głogów” Konsultacje społeczne ...
KGHM Polska Miedź S.A. oddział Huta Miedzi Głogów, w związku z rozpoczęciem procedury sporządzenie planu urządzenia lasu dla lasów ... »Repertuar Kina Muza w Lubinie (22.02.2024 – 29.02.2024) Repertuar Kina Muza w ...
    22.02 Czwartek 14:45, 17:00, 19:15 > Sami swoi. Początek > Pol / ds 15:00, 17:15, 19:30 > Priscilla > USA / ms &n... »

» archiwum wiadomości


Twoja wyszukiwarka

Zdrowie
Edukacja
Miasto
Lokale

Czy wiesz, że...?
Czy wiesz, że?...z Lubinem związane są takie znane osoby jak m.in.: Andrzej Chyra, Renata Dancewicz, Edyta Olszówka czy Kasia Wilk?

Magazyn elubin.plTanie części zamienne w Ucandopolec prawnika.pl

silesianseo.pll


Wiadomosci z Lubina i okolic
Wielopokoleniowa dożynkowa zabawa w Ustroniu
Data dodania: 06 września 2022 — Kategoria: Wiadomości

Wielopokoleniowa dożynkowa zabawa w Ustroniu

Tytuł Rolnika Roku, pożar i wizyta OSP, a potem odkrycie złóż ropy i gazu – oj działo się, działo na tegorocznych dożynkach w Ustroniu. To jedno z mniejszych sołectw naszej gminy, ale za to z  bardzo dobrze zintegrowaną społecznością, która doskonale się zna i jeszcze lepiej bawi.

– Cieszę się że po raz kolejny jestem z wami i mogę złożyć najlepsze życzenia i pogratulować wszystkim. Wiemy jak dużo trzeba pracy, wysiłku i czasu, by nasz chleb powszedni był zawsze na stole – mówił Tadeusz Kielan, wójt gminy Lubin.

Sołectwo Ustronie odwiedził także Bartosz Chojnacki wicewójt, Marzena Kosydor skarbnik gminy Lubin oraz Norbert Grabowski przewodniczący Rady Gminy Lubin. Stałym gościem dożynkowych spotkań jest również ksiądz Jerzy Jastrzębski, proboszcz parafii w Mlecznie.

Miłym elementem dożynkowego spotkania było specjalne wyróżnienie dla Beaty Kasyk, której wręczono piękny wianek ze świeżych kwiatów i  przyznano tytuł Rolnika Roku.

– Beata zasługuje na ten tytuł od dawna, bo pochodzi z rolniczej rodziny i dba o to by jej produkty były zdrowe, ekologiczne i tym samym wspaniale reprezentuje nasze sołectwo – mówiła Justyna Curyło, sołtys Ustronia.

– Dziękuję za to wyróżnienie. Uprawiam na 35 ha zboża i warzywa. Bardzo się staram, żeby były ekologiczne. Dziękuję za pomoc całej mojej rodzinie, a w szczególności synkowi Konradowi – mówiła wzruszona rolniczka.

Tradycją dożynkowych spotkań w Ustroniu jest symulowany pożar, który gasi Ochotnicza Straż Pożarna z Ksieginic. To emocje nie tylko dla najmłodszych, ale również dorosłych. W czasie zabawy we wsi odkryto także złoża ropy i gazu… W Ustroniu wylądował odrzutowiec z szejkiem, który obiecał zainwestować we wsi duże pieniądze… co widać na fotografiach.

źródło: Gmina Lubin

Slowa kluczowe: lubin
Wyslij link znajomemu: http://elubin.pl/wiadomosci,24139.html
Ten artykul byl czytany 178 razy.


brak komentarzy

Napisz komentarz!

Twoje imie: *
Twoj komentarz: *
komentarz nie moze byc dluzszy niї 350 znakуw
Znaczniki HTML: Wyі.
BBCode: Wlaczone

Dostepne znaczniki:
[i] pochylenie [/i]
[b] pogrubienie [/b]
[u] podkreslenie [/u]


* - wymagane pola do dodania komentarza.

Wszystkie komentarze umieszczane przez uїytkownikуw i gosci portalu sa ich osobista opinia. Redakcja oraz wlasciciele portalu nie biora odpowiedzialnosci za komentarze odwiedzaj±cych.


Copyright © 2006-2024 Portal miasta Lubina.
Strona wygenerowana w 0.011 sek.Lubin 1.0