Niedziela, 29 stycznia 2023 r.   Imieniny: Franciszka, Zdzisława, Walerego
Witaj, Społecznosć Lubina gość! Zarejestruj się lub Zaloguj do serwisu | Ilość osób online 41

Portal Lubina


UWAGA! Ten serwis uzywa cookies i podobnych technologii (brak zmiany ustawienia przegladarki oznacza zgode na to) ->>


Wiadomości z Lubina
Wpadł w ręce policjantów, gdy jechał na kradzionym rowerze. Oprócz tego miał wiele na sumieniu Wpadł w ręce policjant...
Patrol prewencji pełniąc służbę na ul. Bieszczadzkiej zauważył mężczyznę jadącego rowerem. Z uwagi na to, że funkcjonariusze wiedzieli, że 33-lat... »Helios prezentuje film „Pokusa” Helios prezentuje film...
Najnowsza produkcja w reżyserii Marii Sadowskiej to ekranizacja bestsellera Edyty Folwarskiej. Autorka jak nikt zna tajemnice polskiego establish... »Sportowe Ferie 2023 Sportowe Ferie 2023
Każdego roku staramy się przekonać najmłodszych mieszkańców Lubina, że zimą również można spędzić czas wolny aktywnie i przede wszy... »Startuje organizowany przez KGHM maraton programowania CuValley Hac 2023 Startuje organizowany ...
Zaczynamy – dziś startuje organizowany przez KGHM maraton programowania CuValley Hac 2023 Ponad 330 uczestników, ciekawe tematy i a... »

» archiwum wiadomości


Twoja wyszukiwarka

Zdrowie
Edukacja
Miasto
Lokale

Czy wiesz, że...?
Czy wiesz, że?...18-21 10.2001r. W Centrum Kultury "MUZA" odbył się XVIII Ogólnopolski Festiwal Piosenki Francuskiej

Magazyn elubin.pl

iParts.pl - części samochodowe

Tanie części zamienne w Ucandopolec prawnika.pl

silesianseo.pll


Wiadomosci z Lubina i okolic
Ekstremalne ćwiczenia ratownicze wokół schroniska Hala Szrenicka
Data dodania: 14 września 2022 — Kategoria: Wiadomości

Ekstremalne ćwiczenia ratownicze wokół schroniska Hala Szrenicka

Ponad 40 dolnośląskich terytorialsów razem z innymi służbami będzie ćwiczyło ewakuację ludzi z płonących budynków i gaszenie pożaru w trudno dostępnym terenie górskim. Celem manewrów „Piorun 2” jest doskonalenie współpracy w sytuacjach skrajnie kryzysowych.

Płoną budynki popularnego, karkonoskiego schroniska. Trzeba błyskawicznie dotrzeć na miejsce, ewakuować przebywających tam turystów i ugasić szalejący pożar. By tak się stało, niezbędne jest dostarczenie odpowiedniego zapasu wody i sprawne zorganizowanie akcji ratowniczej – tak w skrócie wygląda scenariusz ćwiczeń „Piorun 2”, które odbędą się w czwartek 15 września w godzinach 10.00-16.00 wokół schroniska Hala Szrenicka w Karkonoszach (prawie 1200 m n.p.m.).

Celem tego skomplikowanego przedsięwzięcia jest przećwiczenie współdziałania służb podczas niesienia pomocy w trudnych warunkach – mówi płk Artur Barański, dowódca 16. Dolnośląskiej Brygady Obrony Terytorialnej. – W ćwiczeniach weźmie udział ponad 40 żołnierzy naszej Brygady. Będą między innymi pomagali ratownikom GOPR w działaniach poszukiwawczych oraz w ewakuacji turystów znajdujących się na szlakach. Do ich zadań należy też udzielanie pomocy medycznej poszkodowanym oraz zorganizowanie zaplecza logistycznego – ustawienie namiotu, w którym ma pracować sztab akcji i zapewnienie agregatu prądotwórczego na potrzeby działań ratunkowych – wyjaśnia.

16 DBOT zapewni też niezbędny sprzęt, w tym samochody, quady, motocykle oraz agregaty prądotwórcze.

Cała operacja jest bardzo skomplikowana – należy zabezpieczyć szlaki komunikacyjne dla służb ratowniczych, zapewnić dostęp do wody niezbędnej do gaszenia, transport poszkodowanych oraz ostrzec o zagrożeniu turystów znajdujących się na szlakach w okolicach schroniska Hala Szrenicka. Na miejscu będzie tez działał szpital polowy. Dlatego w ćwiczenia wezmą udział wszystkie służby, które mają niezbędny sprzęt i są przeznaczone do tego typu działań, a więc: straż pożarna, policja, GOPR, pogotowie ratunkowe, Karkonoski Park Narodowy, Nadleśnictwo Śnieżka, Urząd Miasta Szklarska Poręba, Powiatowy Zespół Zarządzania Kryzysowego w Jeleniej Górze, 16. Dolnośląska Brygada Obrony Terytorialnej. Na miejscu pojawią się także przedstawiciele samorządów powiatowych z całego Dolnego Śląska odpowiedzialni za działania w sytuacjach kryzysowych oraz w zakresie obrony cywilnej.

Slowa kluczowe: lubin
Wyslij link znajomemu: http://elubin.pl/wiadomosci,24169.html
Ten artykul byl czytany 147 razy.


brak komentarzy

Napisz komentarz!

Twoje imie: *
Twoj komentarz: *
komentarz nie moze byc dluzszy niї 350 znakуw
Znaczniki HTML: Wyі.
BBCode: Wlaczone

Dostepne znaczniki:
[i] pochylenie [/i]
[b] pogrubienie [/b]
[u] podkreslenie [/u]


* - wymagane pola do dodania komentarza.

Wszystkie komentarze umieszczane przez uїytkownikуw i gosci portalu sa ich osobista opinia. Redakcja oraz wlasciciele portalu nie biora odpowiedzialnosci za komentarze odwiedzaj±cych.


Copyright © 2006-2023 Portal miasta Lubina.
Strona wygenerowana w 0.011 sek.Lubin 1.0