Niedziela, 25 września 2022 r.   Imieniny: Aurelii, Kleofasa, Władysława
Witaj, Społecznosć Lubina gość! Zarejestruj się lub Zaloguj do serwisu | Ilość osób online 57

Portal Lubina


UWAGA! Ten serwis uzywa cookies i podobnych technologii (brak zmiany ustawienia przegladarki oznacza zgode na to) ->>


Wiadomości z Lubina
Terytorialsi świętują – świętujmy razem z nimi! Terytorialsi świętują ...
Będzie msza święta (czyli coś dla duszy), koncert (coś dla rozrywki) i przybycie krasnala WOTusia (żeby i dzieci były zadowolone) – już w n... »Już po raz dziewiąty „Lekcje z ZUS” Już po raz dziewiąty &...
To już dziewiąta edycja „Lekcji z ZUS” organizowana przez Zakład Ubezpieczeń Społecznych dla szkół ponadpodstawowych. Co roku ... »Oferty pracy PUP Lubin Oferty pracy PUP Lubin...
Przedstawiamy najnowsze oferty pracy dostępne w Powiatowym Urzędzie Pracy w Lubinie. Szczegółowe informacje i dane kontaktowe do pracodawc... »Żyj i ratuj życie! Roadpol Safety Days z lubińską drogówką, strażakami i uczniami SP 14 Żyj i ratuj życie! Roa...
„Żyj i ratuj życie” to hasło akcji w ramach trwającego Europejskiego Tygodnia Mobilności, mającej na celu podnoszenie świadomości zag... »

» archiwum wiadomości

Magazyn elubin.pl

iParts.pl - części samochodowe

Tanie części zamienne w Ucandopolec prawnika.pl

silesianseo.pllTwoja wyszukiwarka

Zdrowie
Edukacja
Miasto
Lokale
Czy wiesz, że...?
Czy wiesz, że?...6.04.1996 uroczystość wręczenia dowodu osobistego oraz poświadczenia obywatelstwa polskiego pani Halinie Brodowskiej z Kazachstanu, która została zaproszona do osiedlenia się na stałe na terenie miasta

Pogoda
YoWindow.com
Wybrane wiadomości
Wiadomości z Lubina i okolic

Bił, kopał, wyzywał. Agresor w rękach policjantów
Data dodania: 21 września 2022 — Kategoria: Wiadomości

Bił, kopał, wyzywał. Agresor w rękach policjantów

Policjanci wydziału prewencji lubińskiej komendy zatrzymali 41-letniego mieszkańca miasta, podejrzanego o stosowanie przemocy oraz kierowanie gróźb karalnych wobec swojej partnerki. Mężczyzna wyzywał swoją ofiarę, izolował, kontrolował, niszczył jej rzeczy osobiste, bił, a nawet groził pozbawieniem życia. Agresor trafił do policyjnej celi. Sąd zastosował już wobec niego najsurowszy środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy. Pamiętaj, przemoc domowa jest przestępstwem! Masz prawo bronić się przed osobą, która krzywdzi Ciebie i Twoją rodzinę.

Oficer dyżurny przyjął zgłoszenie o awanturze domowej u jednej z rodzin zamieszkałej na terenie miasta. Interweniujący policjanci na miejscu ustalili, że podejrzany od dłuższego czasu znęcał się fizycznie i psychicznie nad swoją partnerką. Z relacji kobiety wynikało, że dramat w tej rodzinie trwał od kilku miesięcy. Alkohol, awantury, wyzwiska, groźby były w tym domu codziennością. 41-latek wszczynał awantury będąc pod wpływem alkoholu, jak i na trzeźwo, w trakcie których wyzywał swoją ofiarę słowami wulgarnymi i obraźliwymi, stosował izolację, kontrolował, groził zabiciem lub uszkodzeniem ciała, niszczył wyposażenie mieszkania oraz rzeczy osobiste pokrzywdzonej. Agresor stosował wobec kobiety również przemoc fizyczną, dusił, bił,  popychał, wykręcał ręce, ciągnął za włosy. Dzień przed interwencją groził podpaleniem.

Całe zajście odbywało się na oczach ich małoletniego dziecka. Zachowanie mężczyzny zagrażało bezpieczeństwu innych osób, dlatego też został zatrzymany w policyjnej celi. Mężczyzna próbował oddalić się z miejsca interwencji, chcąc uniknąć odpowiedzialności za swoje czyny, a tych jak się okazało miał sporo na swoim koncie. Funkcjonariusze objęli rodzinę procedurą Niebieskiej Karty. Teraz sprawdzają okoliczności zdarzenia.

Jak ustalili policjanci lubinianin był już karany za stosowanie przemocy wobec osoby najbliższej, jak również za inne przestępstwa przeciwko życiu i zdrowiu człowieka.

41-letni mieszkaniec Lubina został doprowadzony do prokuratury. Zebrany w tej sprawie materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie mu zarzutów.

Na wniosek policji i prokuratury, sąd zastosował już wobec podejrzanego  środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy.

Pamiętaj! Masz prawo złożyć w jednostce policji lub w prokuraturze wniosek o wszczęcie postępowania karnego wobec osoby, która krzywdzi Ciebie i Twoją rodzinę!

Policjanci apelują: Nie toleruj! Przemoc w rodzinie nie jest sprawą prywatną, jest przestępstwem ściganym przez prawo. Wykorzystywanie, bicie i krzywdzenie osób bliskich jest przestępstwem, takim samym, jak przemoc wobec obcych.

Zareaguj! Przemoc domowa rzadko jest incydentem jednorazowym. Jeżeli wobec sprawcy nie podejmie się natychmiastowych, stanowczych działań - przemoc się powtórzy. Policja zwykle jest wzywana w ekstremalnych sytuacjach, czasami zbyt późno.

Powiadom! Jeżeli wiesz, że osobie z twojego otoczenia dzieje się krzywda, nie czekaj! Powiadom organy ścigania lub najbliższy ośrodek pomocy społecznej.

Zgodnie z art. 207 kodeksu karnego, kto znęca się fizycznie lub psychicznie nad osobą najbliższą lub nad inną osobą pozostającą w stałym lub przemijającym stosunku zależności od sprawcy albo nad małoletnim lub osobą nieporadną ze względu na jej stan psychiczny lub fizyczny, podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.

asp. szt. Sylwia Serafin
Oficer Prasowy KPP w Lubinie

Słowa kluczowe: lubin
Wyślij link znajomemu: http://elubin.pl/wiadomosci,24192.html
Ten artykuł był czytany 70 razy.


brak komentarzy

Napisz komentarz!

Twoje imię: *
Twój komentarz: *
komentarz nie może być dłuższy niż 350 znaków
Znaczniki HTML: Wył.
BBCode: Włączone

Dostępne znaczniki:
[i] pochylenie [/i]
[b] pogrubienie [/b]
[u] podkreślenie [/u]


* - wymagane pola do dodania komentarza.

Wszystkie komentarze umieszczane przez użytkowników i gości portalu są ich osobistą opinią. Redakcja oraz właściciele portalu nie biorą odpowiedzialności za komentarze odwiedzających.


Copyright © 2006-2022 Portal miasta Lubina.
Strona wygenerowana w 0.012 sek.Lubin 1.0