Poniedzialek, 02 pazdziernika 2023 r.   Imieniny: Teofila, Dionizego, Trofima
Witaj, Społecznosć Lubina gość! Zarejestruj się lub Zaloguj do serwisu | Ilość osób online 33

Portal Lubina


UWAGA! Ten serwis uzywa cookies i podobnych technologii (brak zmiany ustawienia przegladarki oznacza zgode na to) ->>


Wiadomości z Lubina
KGHM zaprasza seniorów na bezpłatne zajęcia gimnastyki rekreacyjnej KGHM zaprasza seniorów...
KGHM zaprasza seniorów na bezpłatne zajęcia gimnastyki rekreacyjnej z użyciem specjalistycznych hamaków oraz innych rekwizytó... »KGHM – Oferty pracy – Rekrutacja KGHM – Oferty pr...
KGHM zaprasza do współpracy wszystkich, którzy stawiają sobie odważne i ambitne cele – są gotowi na realizację codziennych wy... »Złap Jesienną Aurę w Butelce: 4 najpiękniejszych perfum na jesień Złap Jesienną Aurę w B...
Jesień to pora roku, która kojarzy się z wieloma zapachami: od wilgotnej ziemi po świeże jabłka i korzenne przyprawy. Dlatego właśnie jesi... »Październik należy do Dolnego Śląska. Rusza Święto Województwa! Październik należy do ...
W sobotę 30 września po raz pierwszy na tory wyjechał pociąg z wizerunkiem świętej Jadwigi, patronki Dolnego Śląska. Tym samym symbolicznie rozpo... »

» archiwum wiadomości


Twoja wyszukiwarka

Zdrowie
Edukacja
Miasto
Lokale

Czy wiesz, że...?
Czy wiesz, że?...Miasto leży na Wysoczyźnie Lubińskiej, nad rzeką Zimnicą.

Magazyn elubin.plTanie części zamienne w Ucandopolec prawnika.pl

silesianseo.pll


Wiadomosci z Lubina i okolic
Bił, kopał, wyzywał. Agresor w rękach policjantów
Data dodania: 21 września 2022 — Kategoria: Wiadomości

Bił, kopał, wyzywał. Agresor w rękach policjantów

Policjanci wydziału prewencji lubińskiej komendy zatrzymali 41-letniego mieszkańca miasta, podejrzanego o stosowanie przemocy oraz kierowanie gróźb karalnych wobec swojej partnerki. Mężczyzna wyzywał swoją ofiarę, izolował, kontrolował, niszczył jej rzeczy osobiste, bił, a nawet groził pozbawieniem życia. Agresor trafił do policyjnej celi. Sąd zastosował już wobec niego najsurowszy środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy. Pamiętaj, przemoc domowa jest przestępstwem! Masz prawo bronić się przed osobą, która krzywdzi Ciebie i Twoją rodzinę.

Oficer dyżurny przyjął zgłoszenie o awanturze domowej u jednej z rodzin zamieszkałej na terenie miasta. Interweniujący policjanci na miejscu ustalili, że podejrzany od dłuższego czasu znęcał się fizycznie i psychicznie nad swoją partnerką. Z relacji kobiety wynikało, że dramat w tej rodzinie trwał od kilku miesięcy. Alkohol, awantury, wyzwiska, groźby były w tym domu codziennością. 41-latek wszczynał awantury będąc pod wpływem alkoholu, jak i na trzeźwo, w trakcie których wyzywał swoją ofiarę słowami wulgarnymi i obraźliwymi, stosował izolację, kontrolował, groził zabiciem lub uszkodzeniem ciała, niszczył wyposażenie mieszkania oraz rzeczy osobiste pokrzywdzonej. Agresor stosował wobec kobiety również przemoc fizyczną, dusił, bił,  popychał, wykręcał ręce, ciągnął za włosy. Dzień przed interwencją groził podpaleniem.

Całe zajście odbywało się na oczach ich małoletniego dziecka. Zachowanie mężczyzny zagrażało bezpieczeństwu innych osób, dlatego też został zatrzymany w policyjnej celi. Mężczyzna próbował oddalić się z miejsca interwencji, chcąc uniknąć odpowiedzialności za swoje czyny, a tych jak się okazało miał sporo na swoim koncie. Funkcjonariusze objęli rodzinę procedurą Niebieskiej Karty. Teraz sprawdzają okoliczności zdarzenia.

Jak ustalili policjanci lubinianin był już karany za stosowanie przemocy wobec osoby najbliższej, jak również za inne przestępstwa przeciwko życiu i zdrowiu człowieka.

41-letni mieszkaniec Lubina został doprowadzony do prokuratury. Zebrany w tej sprawie materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie mu zarzutów.

Na wniosek policji i prokuratury, sąd zastosował już wobec podejrzanego  środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy.

Pamiętaj! Masz prawo złożyć w jednostce policji lub w prokuraturze wniosek o wszczęcie postępowania karnego wobec osoby, która krzywdzi Ciebie i Twoją rodzinę!

Policjanci apelują: Nie toleruj! Przemoc w rodzinie nie jest sprawą prywatną, jest przestępstwem ściganym przez prawo. Wykorzystywanie, bicie i krzywdzenie osób bliskich jest przestępstwem, takim samym, jak przemoc wobec obcych.

Zareaguj! Przemoc domowa rzadko jest incydentem jednorazowym. Jeżeli wobec sprawcy nie podejmie się natychmiastowych, stanowczych działań - przemoc się powtórzy. Policja zwykle jest wzywana w ekstremalnych sytuacjach, czasami zbyt późno.

Powiadom! Jeżeli wiesz, że osobie z twojego otoczenia dzieje się krzywda, nie czekaj! Powiadom organy ścigania lub najbliższy ośrodek pomocy społecznej.

Zgodnie z art. 207 kodeksu karnego, kto znęca się fizycznie lub psychicznie nad osobą najbliższą lub nad inną osobą pozostającą w stałym lub przemijającym stosunku zależności od sprawcy albo nad małoletnim lub osobą nieporadną ze względu na jej stan psychiczny lub fizyczny, podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.

asp. szt. Sylwia Serafin
Oficer Prasowy KPP w Lubinie

Slowa kluczowe: lubin
Wyslij link znajomemu: http://elubin.pl/wiadomosci,24192.html
Ten artykul byl czytany 160 razy.


brak komentarzy

Napisz komentarz!

Twoje imie: *
Twoj komentarz: *
komentarz nie moze byc dluzszy niї 350 znakуw
Znaczniki HTML: Wyі.
BBCode: Wlaczone

Dostepne znaczniki:
[i] pochylenie [/i]
[b] pogrubienie [/b]
[u] podkreslenie [/u]


* - wymagane pola do dodania komentarza.

Wszystkie komentarze umieszczane przez uїytkownikуw i gosci portalu sa ich osobista opinia. Redakcja oraz wlasciciele portalu nie biora odpowiedzialnosci za komentarze odwiedzaj±cych.


Copyright © 2006-2023 Portal miasta Lubina.
Strona wygenerowana w 0.013 sek.Lubin 1.0