Poniedzialek, 30 stycznia 2023 r.   Imieniny: Macieja, Martyny, Teofila
Witaj, Społecznosć Lubina gość! Zarejestruj się lub Zaloguj do serwisu | Ilość osób online 36

Portal Lubina


UWAGA! Ten serwis uzywa cookies i podobnych technologii (brak zmiany ustawienia przegladarki oznacza zgode na to) ->>


Wiadomości z Lubina
NIE BĄDŹ OBOJĘTNY, REAGUJ! STOP AGRESJI DROGOWEJ! NIE BĄDŹ OBOJĘTNY, REA...
Jeśli byłeś świadkiem agresywnego zachowania ze strony innego uczestnika ruchu drogowego na terenie powiatu lubińskiego - POWIADOM NAS!!! Komenda... »Znamy miedziowych gigantów kodowania – zakończył się hackathon KGHM CuValley Hack Znamy miedziowych giga...
Rekordowa liczba uczestników i wyjątkowe rozwiązania maratonu programowania - zakończyła się trzecia edycja hackathonu CuValley Hack! Sw&o... »Kontrole autokarów – Ferie 2023 Kontrole autokarów ...
Z uwagi na dużą liczbę zgłoszeń kontroli autokarów wiozących dzieci na zimowiska, informujemy, że na kontrolę policjantów ruchu dro... »Wpadł w ręce policjantów, gdy jechał na kradzionym rowerze. Oprócz tego miał wiele na sumieniu Wpadł w ręce policjant...
Patrol prewencji pełniąc służbę na ul. Bieszczadzkiej zauważył mężczyznę jadącego rowerem. Z uwagi na to, że funkcjonariusze wiedzieli, że 33-lat... »

» archiwum wiadomości


Twoja wyszukiwarka

Zdrowie
Edukacja
Miasto
Lokale

Czy wiesz, że...?
Czy wiesz, że?...1968 Uzyskano pierwszy koncentrat miedzi w skali przemysłowej

Magazyn elubin.pl

iParts.pl - części samochodowe

Tanie części zamienne w Ucandopolec prawnika.pl

silesianseo.pll


Wiadomosci z Lubina i okolic
Dolnośląscy terytorialsi razem ze strażakami ćwiczyli zwalczanie skutków powodzi
Data dodania: 22 września 2022 — Kategoria: Wiadomości

Dolnośląscy terytorialsi razem ze strażakami ćwiczyli zwalczanie skutków powodzi

Ponad 400 osób ze wszystkich służb państwowych, w tym 32 żołnierzy 16. Dolnośląskiej Brygady Obrony Terytorialnej brało udział w krajowych ćwiczeniach ratowniczych, które odbywały się we Wrocławiu. Manewry „Odra 2022” miały wykazać, jak przygotowane są służby do zmierzenia się ze skutkami wielkiej powodzi.

Zawsze gotowi (nieść pomoc), zawsze blisko (tych, którzy jej potrzebują) – żołnierze 16 DBOT wielokrotnie już nieśli pomoc Dolnoślązakom w czasie klęsk żywiołowych i sytuacji kryzysowych. Jednak dwudniowe ćwiczenia odbywające się we Wrocławiu były namiastką czegoś, z czym dotąd nie mieli do czynienia – wielkiej powodzi i zmaganiu się z jej różnorodnymi skutkami.

Dlatego dowodzący akcją przygotowali aż 13 scenariuszy, w realizacje których były zaangażowane wszystkie służby z województwa dolnośląskiego i z województw ościennych: opolskiego, wielkopolskiego i lubuskiego oraz Szkoły Aspirantów PSP w Poznaniu. Nad Odrą pojawili się też strażacy z Czech i z Niemiec oraz śmigłowiec i żołnierze z 25. Brygady Kawalerii Powietrznej w Tomaszowie Mazowieckim. To właśnie elementy ćwiczeń z jego udziałem, czyli podejmowanie pasażerów z łodzi dryfującej po rzece przyciągnęły nad Odrę wielkie rzesze ciekawskich obserwatorów. Strażacy ze specjalistycznej jednostki ewakuowali też pasażerów kolejki linowej Polinka, której wagonik został unieruchomiony nad lustrem wody, a wspólnie z dolnośląskimi terytorialsami rozstawiali specjalne zapory wodne, mające uniemożliwić zalanie budynków znajdujących się nad rzeką, w tym należących do Politechniki Wrocławskiej oraz w starej, zabytkowej części miasta. Wozy straży i innych służb pędzące na sygnałach można było zobaczyć przez te dwa dni niemal we wszystkich zakątkach Wrocławia.

Wszyscy znamy powiedzenie: „Chcesz pokoju, szykuj się na wojnę”. Tutaj brzmiało ono inaczej: „Chcesz być bezpieczny, przygotuj się zawczasu na walkę z wielką powodzią – taką, jaka nawiedziła Dolny Śląsk w 1997 roku – mówi płk Artur Barański, dowódca 16. Dolnośląskiej Brygady Obrony Terytorialnej. – Wtedy nie istniały jeszcze Wojska Obrony Terytorialnej, ale żołnierze brali udział w niesieniu pomocy. Mądrzejsi o tamte bolesne doświadczenia, wszyscy chcemy być przygotowani na ewentualne zdarzenia żywiołowe, jakie mogą się wydarzyć w naszym regionie. Musimy mieć gotowe procedury, które w takiej sytuacji pozwolą wszystkim sprawnie działać – wyjaśnia.

W sumie w ćwiczeniach wzięło udział ponad 400 ratowników i 114 pojazdów należących do różnych służb.

Slowa kluczowe: lubin
Wyslij link znajomemu: http://elubin.pl/wiadomosci,24196.html
Ten artykul byl czytany 138 razy.


brak komentarzy

Napisz komentarz!

Twoje imie: *
Twoj komentarz: *
komentarz nie moze byc dluzszy niї 350 znakуw
Znaczniki HTML: Wyі.
BBCode: Wlaczone

Dostepne znaczniki:
[i] pochylenie [/i]
[b] pogrubienie [/b]
[u] podkreslenie [/u]


* - wymagane pola do dodania komentarza.

Wszystkie komentarze umieszczane przez uїytkownikуw i gosci portalu sa ich osobista opinia. Redakcja oraz wlasciciele portalu nie biora odpowiedzialnosci za komentarze odwiedzaj±cych.


Copyright © 2006-2023 Portal miasta Lubina.
Strona wygenerowana w 0.011 sek.Lubin 1.0