Niedziela, 27 listopada 2022 r.   Imieniny: Waleriana, Wirgiliusza, Ody
Witaj, Społecznosć Lubina gość! Zarejestruj się lub Zaloguj do serwisu | Ilość osób online 40

Portal Lubina


UWAGA! Ten serwis uzywa cookies i podobnych technologii (brak zmiany ustawienia przegladarki oznacza zgode na to) ->>


Wiadomości z Lubina
Karma Petner — jedzenie, którego Twój pies na pewno sobie nie odmówi Karma Petner — j...
Każdy właściciel czworonogów dobrze wie, co jego pupil lubi najbardziej. Jako osoba odpowiedzialna za jego zdrowie, musi również mi... »Praca dla opiekunki Niemcy - najlepsze oferty dla Ciebie Praca dla opiekunki Ni...
Masz doświadczenie w pracy opiekunki? Poznaj pewne oferty pracy w Niemczech Rynek pracy jest wymagający zarówno dla przyszłych pracownik&... »Firmy z regionu z dofinansowaniem z ZUS Firmy z regionu z dofi...
Znamy już nazwy firm, które dostaną pieniądze z ZUS na dofinansowanie  projektów dotyczących poprawy bezpieczeństwa i warunk&o... »Potrzebujesz laptopa? Kupuj na raty Potrzebujesz laptopa? ...
Dobry laptop z mocnym procesorem, pojemnym i szybkim dyskiem, wydajną kartą graficzną i wysokiej jakości obrazem, przygotowany do codziennej prac... »

» archiwum wiadomości


Twoja wyszukiwarka

Zdrowie
Edukacja
Miasto
Lokale

Czy wiesz, że...?
Czy wiesz, że?...11.07.1994 Prezydentem Miasta Lubina zostaje Tadeusz Maćkała a wiceprezydentami Dariusz Milka i Mirosław Gojdź

Magazyn elubin.pl

iParts.pl - części samochodowe

Tanie części zamienne w Ucandopolec prawnika.pl

silesianseo.pll


Wiadomości z Lubina i okolic
Centralne obchody Dnia Krajowej Administracji Skarbowej
Data dodania: 23 września 2022 — Kategoria: Wiadomości

Centralne obchody Dnia Krajowej Administracji Skarbowej
  • 21 września 2022 r. we Wrocławiu odbyły się centralne obchody Dnia Krajowej Administracji Skarbowej (KAS).
  • W wydarzeniu uczestniczyli m.in. minister finansów Magdalena Rzeczkowska, szef KAS Bartosz Zbaraszczuk oraz dyrektor generalny w Kancelarii Prezydenta RP Barbara Brodowska-Mączka.
  • Pracowników i funkcjonariuszy KAS wyróżniono medalami za długoletnią służbę, odznaczeniami „Zasłużony dla KAS" i awansami na wyższe stopnie służbowe.

Obchody Dnia KAS we Wrocławiu

Uroczystości rozpoczęły się mszą świętą w kościele pw. św. Stanisława, św. Doroty i św. Wacława we Wrocławiu, odprawioną w intencji pracowników i funkcjonariuszy KAS.

Głównym punktem obchodów był uroczysty apel na placu Wolności, podczas którego wręczono odznaczenia państwowe i resortowe oraz awanse w Służbie Celno-Skarbowej. Z rąk dyrektora generalnego w Kancelarii Prezydenta RP Barbary Brodowskiej-Mączki złote, srebrne i brązowe medale za długoletnią służbę odebrało 38 pracowników i funkcjonariuszy KAS. Minister finansów Magdalena Rzeczkowska wręczyła 50 osobom odznaki „Zasłużony dla Krajowej Administracji Skarbowej".  Natomiast 23 funkcjonariuszy Służby Celno-Skarbowej otrzymało awanse na wyższy stopień służbowy. Pasowania 9 funkcjonariuszy na stopień podkomisarza w Służbie Celno- Skarbowej, w imieniu Prezydenta RP, dokonał nadinspektor Dariusz Postek. Szef KAS Bartosz Zbaraszczuk wręczył 14 funkcjonariuszom akty mianowania na kolejny stopień służbowy w korpusie oficerów starszych i młodszych Służby Celno-Skarbowej.

Zwracając się do uczestników uroczystości minister finansów Magdalena Rzeczkowska podkreśliła, że 21 września to święto wszystkich pracowników i funkcjonariuszy KAS, którzy z zaangażowaniem i konsekwencją wykorzystują swoje kwalifikacje do świadczenia wysokiej jakości usług dla podatników.

Bez pracowników KAS i funkcjonariuszy Służby Celno-Skarbowej – ludzi kreatywnych, otwartych na nowoczesność i zmieniającą się rzeczywistość, a jednocześnie rozumiejących ideę służby publicznej – realizacja codziennych zadań i wyzwań nie byłaby możliwa. Wszystkim bardzo dziękuję za trud codziennej pracy, odpowiedzialność i zaangażowanie. Życzę dalszych sukcesów zawodowych, motywacji do działania oraz zadowolenia w życiu osobistym

– powiedział Bartosz Zbaraszczuk.

Listy do uczestników obchodów Dnia KAS skierowali Prezydent RP Andrzej Duda oraz premier Mateusz Morawiecki.

Uroczysty apel zakończył się defiladą Kompanii Honorowej Szefa KAS, pododdziału Izby Administracji Skarbowej we Wrocławiu oraz pododdziałów reprezentacyjnych 3 Brygady Radiotechnicznej i Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu.

Obchody uświetnił występ orkiestry Komendy Wojewódzkiej Policji.

Piknik edukacyjno-informacyjny KAS

Po zakończeniu uroczystości rozpoczął się piknik edukacyjno-informacyjny. Mieszkańcy Wrocławia mogli zobaczyć: pokaz sprzętu służb mundurowych, prezentację umiejętności psów służbowych KAS, wystawę gatunków roślin i zwierząt zagrożonych wyginięciem oraz wysłuchać prelekcji na temat ochrony tych gatunków w ramach konwencji waszyngtońskiej (CITES). Można też było sprawdzić swoją wiedzę o podatkach w konkursie z nagrodami oraz porozmawiać z pracownikami i funkcjonariuszami o pracy i służbie w KAS.

List Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy

List Prezesa Rady Ministrów Mateusza Morawieckiego - (kliknij w link)

Dobrego dnia

Słowa kluczowe: lubin
Wyślij link znajomemu: http://elubin.pl/wiadomosci,24200.html
Ten artykuł był czytany 133 razy.


brak komentarzy

Napisz komentarz!

Twoje imię: *
Twój komentarz: *
komentarz nie może być dłuższy niż 350 znaków
Znaczniki HTML: Wył.
BBCode: Włączone

Dostępne znaczniki:
[i] pochylenie [/i]
[b] pogrubienie [/b]
[u] podkreślenie [/u]


* - wymagane pola do dodania komentarza.

Wszystkie komentarze umieszczane przez użytkowników i gości portalu są ich osobistą opinią. Redakcja oraz właściciele portalu nie biorą odpowiedzialności za komentarze odwiedzających.


Copyright © 2006-2022 Portal miasta Lubina.
Strona wygenerowana w 0.015 sek.Lubin 1.0